Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Örökség előtt állunk, de el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támpont kérdése:

Örökség előtt állunk, de el akarnak hagyni. Van értelme és hol találok hagyatékkal foglalkozó mediatort, a válási mediatorral már elkezdtük, tud segíteni, hogy egyben menjen az ügy?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne haragudj, de nagyon nem értem hogy jön a váláshoz az örökség kérdése. Pont az öröklött tárgyak azok, amik a házasságon felül állnak, szóval sosem lesz közös.
2011. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én sem értem a kérdést...miért kéne hagyatéki mediátor???

ha meg párkapcsolati problémád van járjatok párterápiára

2011. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom az engem megelőző két válaszolóhoz,én sem értem a kérdést.Oké,meghalt valakitek.(gondolom)Az is oké,hogy mindeközben váltok,és kell egy közvetítő(ő a mediátor),de ennyi az össz., amit amit értek.Szóval mi van?
2011. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hagyatéknál nincs szükség mediátorra mert ott nem kell egyezkedni. Ott a törvények pontosan meghatározzák az örökösök személyét és az öröklés arányát. A válási mediátor pedig abban segít, hogy ne kelljen minden vitás pontban a bíróságnak döntenie.
2011. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia a mediátor egy bölcsész, egy lelki segítő, akit ÉRZELMI viszonyok rendezéséhez szoktak segítségül hívni akkor, amikor a felek már nem tudnak egymással beszélni, olyan dühösek, mégis rendezni akarják a viszonyukat.

Az anyagi dolgokhoz más szaktudás kell.

Mi a célod?

2011. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség külön vagyon nem számit bele a vállásba

ha nem mentek szét akkor is azé aki örökli a másiknak nincs köze hozzá.

2011. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban?????
2011. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. A minisztérium honlapján tényleg sokféle mediátor van. a hagyatéknál nehezen egyezünk ezért kell a hagyatéki mediátor, de az igazságügyi szolgáltató s nem lélekbúvár!
2011. dec. 16. 10:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyatéknál nem kell egyezkedni az azé aki örökli.
2011. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!