Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon nagyon el...

Mit tegyek? Nagyon nagyon el vagyok keseredve, ezért mint utolsó lehetőség, írok ide. Páromnak van az előző kapcsolatából egy lánya és 6hónapja született közös kislányunk.

Figyelt kérdés
Azóta teljesen kifordultam magamból. Megutáltam teljesen a párom gyerekét és szinte fizikai fájdalmat érzek ha vele van. Nagyon sokat veszekszünk emiatt. Mielőtt megszületett a közös babánk, akkor viszonylag normális volt a lányával a kapcsolatom. De ugye ő is féltékeny lett az apjára. Azóta mindig hasonlítgatom hogy a párom melyikkel hogyan viselkedik. Úgy érzem csak akkor boldog ha a másikkal lehet. Nagyon sokat veszekszünk. Én már jobban szeretném ha vége lenne a kapcsolatunknak, de igazából szeretjük egymást és a babánknak se lenne ez jó. De pl már nem tudom elképzelni hogy a karácsonyt a másik nő gyerekével töltsük. Mi egy CSALÁD lennénk, de nem tudom így érezni. Teljesen ki vagyok már. Sokat sírok és mindennap a megoldáson gondolkodom. Valaki írjon aki hasonló helyzetbe volt és sikerült túllépni ezen vagy megoldani. Kérdésem: Vagy nincs is ilyen? Mert ilyen csak a mesékben van?
2012. ápr. 2. 08:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Pszichológus, vagy családterápia. Benned van a hiba, amit ha magadban nem sikerül rendezned, akkor kérj orvosi segítséget, különben rámegy a kapcsolatod, és a gyermekednek hétvégi apukája lesz...
2012. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt az idő megoldja. Kicsit össze vagy zavarodva. Képzeld el, hogy a párod annyi szereti a másik lányát IS, mint te a kicsit. De a szeretet nem feleződik, nem fogy el, hiszen akinek több gyereke van, mindet szereti, csak nem tud annyi időt tölteni velük. A lánynak sem lehet egyszerű, érezheti, hogy apa lecserélte.

Ne gyártsál problémát, mert ezzel őrületbe kergetsz mindenkit, magadat is.

2012. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok.Nekem van az előző házasságból egy gyermekem a párommal van egy közös babánk 9 hónapos.El se tudom képzelni mit érzel..Sose kételkedtem a páromban ,hogy nem a sajátja ként szereti a fiamat.Igaz 2 éves kora óta ö neveli.Persze ez totál más.Mert nálunk nem csak "látogatóba van" a gyerek hanem velünk él.

Lehet ,hogy csak a szülés miatt érzel most így.Hidd el ,hogy ugyan úgy szereti a párod mind a 2 gyermekét.Ez miatt ne vitázzatok,ne legyél ideges.Ne okozz ezzel a butasággal fájdalmat a párodnak.Olyat sose kérhetsz tőle ,hogy ne foglakozon a másik gyermekével.Tudtad ,hogy van neki mikor össze jöttél vele....Remélem csak átmeneti ez a probléma.

2012. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
63%
Egy férfi nem tud mit kezdeni egy csecsemővel, csak a már beszélő,gyerekeket szereti. Hidd el, hogy ugyanúgy szereti majd a te kislányodat is, mint az elsőt, ha már kézen fogva tudja vezetni, és beszélgetni is tud vele. Addig győzd le az ellenszenvedet a másik kislánnyal szemben, mert azt megérzi egy gyerek, és ez folyamatosan vitát fog szülni közted, és a férjed között.
2012. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

pszichológus minél hamarabb,mielőtt tönkreteszed a kapcsolatod.

Tiszta önzőség amit csinálsz, ha másnál látnád te is kiakadnál rajta

2012. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nem kell a negatív kritika,mert tisztában vagyok vele,hogy bennem van a hiba. És leköpnék egy másik nőt,ha ilyen lenne mint én....

Beszéltem már pszichológussal és ugyanazt mondta mint ti.

Én tudom mi lenne a helyes,de egyszerűen nem megy!!!!!

Nagyon sokszor magamba száltam és éjszakákat nappalokat ezen gondolkozom.

2012. ápr. 2. 08:35
 7/36 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem szülés utáni depressziód van, amit a kislányra sugárzol ki. El fog múlni, de addig is, próbáld a kislányt belevonni közös programokba.
2012. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Próbálj meg közös programokat csinálni az első kislánnyal, és a babával. Menjetek közösen játszótérre, sétálni. Add a kezébe a kicsit. Meglátod, ha azt veszed észre, hogy mennyire szereti a tesóját, a te véleményed is megváltozik róla.
2012. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
A kislány 5éves. És azért az ellenszenvhez hozzátartozik,hogy az édesanyja sokszor betegen küldi ide,a párom meg akkora okos,hogy el is hozza. Na meg persze azért anyuka is magyaráz a kislánynak ,ezt abból gondolom,hogy sokszor olyan a viselkedése,amit egy éves magától nem csinálna.
2012. ápr. 2. 08:48
 10/36 A kérdező kommentje:
Ja és a kislány se kíváncsi a húgára,mert inkább az apjával lóg amég itt van. Addig apának mi megszűnünk létezni. A kislány pedig halálos hisztibe kezd ha apa mégis ránéz a babánkra.
2012. ápr. 2. 08:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!