Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két fiatal, kezdő fizetésből...

Két fiatal, kezdő fizetésből mikor tud felépíteni egy házat Magyarországon? Soha?

Figyelt kérdés
Most végzett a feleségem a sulival, összeházasodtunk, a szüleinél élünk. Ott tartunk, hogy szülői segítséggel van egy telkünk. Sajnos ezenkívül nincs semmi, és már a szülők sem tudnak nagyon támogatni. Most kezdtem én is dolgozni nemrég, de ahogy látom a fizetésünket, ebből soha nem lesz ház... Pedig villamosmérnök vagyok, a feleségem szülész, és azt gondolom, hogy úgy lenne normális, hogy pár év munka, gyűjtögetés után bele lehetne vágni az építkezésbe, de nem lehet. Időben szeretnénk babát, és a feleségem nem szeretne a szülei házába gyereket szülni, érthető módon. Panelben nem szeretnénk lakni, de úgy látszik, hogy csak az albérlet marad. Annyira tanácstalan vagyok, hogy most akkor hitel, külföld, albérlet, vagy mi legyen. Mik a tapasztalatok? Mások hogy álltak a saját lábukra fiatalon?
2012. ápr. 2. 08:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ház építés és ház építés is között van különbség. Házat lehet építeni téglából, meg beton alapzattal szigeteléssel tetővel és cseréppel. Itt ugye minden rész külön pénz. De lehet mobilházat is venni, könnyűszerkezetes, amit összedobnak 2 nap alatt hozzáértő szakemberek, és minőségileg ott van mint egy téglaház. Sőt mondhatni jobb, mert szigetelés ultrabrutál jó benne. Nos én is nézegettem családi ház építési költséget, aminél a legolcsóbb az 120e Ft/nm2 át volt, ez kulcsrakészet jelent, szóval ki kell festeni és beköltözni. Egy kicsi családi ház 10 milliónál kezdődik - és akkor még be kell rendezni. Ezzel szemben a "mobilházat" 4-6 millióból már össze lehet hozni. Kívülről pedig egy átlag ember nem mondja meg, hogy annak a fala tégla e vagy sem.
2012. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Soha.

Mi pár év múlva karunk venni lakást, de arra sem fogja futni. Ha csak hitelre alapoznánk, beledöglenénk, így meg vehetünk egy lyukat, ahová nem lehet gyereket szülni.

2012. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Sajnos önerőből, csupán a kezdő fizetésből félretett pénzből nem nagyon lehet komolyabb beruházásba kezdeni manapság Magyarországon.


Persze miért is lehetne, hiszen vannak csoportok, akiknek pont az az érdeke, hogy Te meg mások hitelt vegyenek fel, de ebbe nem menjünk bele, a lényeg, hogy szerintem ez is közrejátszik abban, hogy a fizetések (direkt) ilyen alacsonyak és minden más nagyon drága. A gazdasági nehézségek mellett persze.


Mi azért élhetünk saját lakásban, mert a szülők "ránkhagyták", elköltöztek máshová. Ha ez nem így lenne, fogalmam sincs mihez kezdenénk. Hitel, külföld, albérlet...szerintem mindegy melyiket választod. Ez tőled függ. Ha sorrendet kéne állítanom akkor így nézne ki:


1 Külföld

2 Külföld és hitel (Amíg ki nem fizeted kint dolgozni.)

3 Albérlet vagy hitel

2012. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Külföld, külföld, külföld!!! Mi is ezt tesszük! És nekünk még annyi segítségünk sincs, mint nektek! Innen menni kell!
2012. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ki külföldre!
2012. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Feleségem "csak" szülésznő, én vidéken vagyok villamosmérnök, 3 hónapja dolgozom. Lehet, hogy lesz majd több is.
2012. ápr. 2. 12:08
 17/19 anonim ***** válasza:

A telektől meg ne váljatok! Az az első lépés a ház felé. Épp tegnap láttam valakinek a kérdésénél ezt:

[link]


Egy lakás áráért összedobják, 10 milla körüli összegért már 2-3 szobásak vannak.

2012. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem probalkozz meg kulfoldon! Megeri hodd el, mint otthon szenvedni...ha megvan a hazra valo , meg haza lehet koltozni.Valamit valamiert, vagy akkor adjatok le az igenyekbol.Hitelt meg minnel kevesebbet, ha lehet semennyit ne vegyetek fel!
2012. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon kérlek, soha a büdös életben nem fog ez sikerülni. Felvehetsz hitelt, amit aztán egész életedben fizetsz, és esetleg jól megszívod vele, mint mostanában a devizahitelesek.

Szerintem mindkettőtöknek olyan munkája van, amivel simán kimehettek külföldre, szerintem keresgéljetek és ha találtok, és van eszetek, akkor kimentek!!! Én nem szülnék gyereket ebbe az országba, az biztos

2012. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!