Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez, ha a...

Mit szólnátok ehhez, ha a férjetek így viselkedne? Férj az ilyen?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a férjemmel 5 éve.Gyerek nincs.Mivel itt állandóan együtt vagyunk,amikor hazamegyünk Magyarországra,ő is a családjánál alszik+én is.Tudom furcsa,de ez mindig így volt.

Csak 25km-re vagyunk egymástól,így napi szinten összefutunk.

Legutoljára azért mentünk haza,mert Apukám meghalt.

Mondanom se kell,hogy a férjem akkor sem volt hajlandó az én családomnál aludni,velem.Szépen hazament.Pedig jól esett volna,ha velem marad.

Mivel egyházi,falusi temetés volt-nálunk szokás 1 nappal előtte,összegyűlve a rokonokkal imádkozni a halottért.Nagy nehezen rá tudtam beszélni,hogy jöjjön el.

Mikor leült mellém a templomba,úgy elhelyezkedett,mint ha moziba jött volna szórakozni.(ő nem vallásos)

Egész végig közömbösen nézelődött.Úgy ült mellettem,mint ha egy utcáról betévedt vadidegen lenne,még rám se nézett,hozzám se ért.Én és Anyukám meg ott zokogtunk mellette.

Másnap a temetésen is álltunk a koporsó mellett és ott is úgy viselkedett,mint egy idegen.Szintén jól elnézelődött.Át sem karolt,meg se fogta a kezem,pedig alig álltam a lábamon úgy sírtam.

A temetés után 1 órahosszával,lelépett a családjával együtt,mert aznapra beszélte meg a kocsi szervízelését egyik haverjával.Már a temetés után is csak az óráját leste,hogy nehogy lekésse a megbeszélt találkozót.

Velem cseppet sem törődött.

Amikor elbeszélgettem vele erről,akkor még neki állt feljebb.Hogy mit képzelek én,mert a kocsi javítása a legfontosabb és ő nem akarja veszélyeztetni a testi épségünket az autópályán.

Szerinte ő megadta a tiszteletet Apámnak,azzal hogy eljött a temetésére és úgy gondolja hogy tökéletesen viselkedett.

A rokonságom és ismerőseim is mind észrevették,amit művelt,amikor ezt is elmondtam neki,mindet le "büdösparasztozta".Barátaim azt mondták,hogy ha úgy döntenék elhagyom ők megértik,azok alapján,amit észrevettek.

Én ezt soha életemben nem fogom elfelejteni a férjemnek! A válás gondolata,ami már 1-2éve erősen foglalkoztat,most egyre erősebb bennem.

Szerintetek?És én ezzel az emberrel élek már 4 éve.

Azzal tart sakkban,hogy ha elhagyom nem lesz egy fillérem sem.

Ja,állítólag szeret! :-(


2009. jún. 16. 13:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%

En nem latok abban semmi kivetnivalot, hogy nem aludt veled. Sosem tette, most miert kellett volna? Nem gondolni kell ra, hogy jo lenne, ha veled aludna, hanem megmondani neki. A pasik nem gondolatolvasok,hogy kitalaljak, mi jar a fejunkben.


A kozos imadkozasra nagy nehezen ravetted az _ateista_ ferjedet, megis mit vartal, hogy majd nekiall imadkozni? En is feszengtem volna, nem talaltam volna a helyem a sok hivo kozott.


Azt megertem, hogy az bantott, hogy hamar elment, de valoszinuleg te is tudtad, hogy akkor talalkozoja van, miert nem kerted meg _elore_, hogy maradjon veled egesz nap? Megintcsak azt vartad el, hogy kitalalja a gondolataidat.


En nem hiszem, hogy ezek olyan egbekialto problemak lennenek, ennek ellenere azt mondom, hogy ha foglalkoztat a valas gondolata, akkor ott mar baj van, es talan tenyleg lepni kene. Te szereted?

2009. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
24%
Válj el, keress egy szintén pénzes pasit aki eltart.
2009. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%
Hasonlítsd össze gondolatban az ideáloddal. Iszonyú a különbség. Szerintem adj esélyt egy érzékeny, kedves férfinak, őt meg hagyd a francba. Az első válaszolóval nem értek egyet. Az lenne a minimum, hogy Veled alszik, és fogja a kezed e nehéz órákban, nem pedig a kib.-ott kocsit gegyüli. Menj, kezdj új életet, válaszd a szerelmet, mert ez csak megalkuvás a semmiért.
2009. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Mondcsak amikor külföldön vagytok, akkor a társa vagy, vagy csak a cselédje? Azért vagy mellette, hogy főzz,moss, vasalj, készen állj ha neki esetleg kedve támad?
2009. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez kemény történet.

Én két éve vagyok a férjemmel, bár már 10 éve ismerem. Előfordul, hogy valamiben nem értünk egyet, meg kanál-tányér csörgés, ahogy mondani szokták, de haláleset azért szent dolog előtte. Tavaly sajnos meghalt nagypapám. Anyámmal nem vagyunk jóban, szó szerint kitagadott, amiért férjhez mentem, a férjemet meg egyenesen utálja (ok nélkül,másokkal is ilyen.) A férjem ettől függetlenül eljött velem, fogta a kezemet végig, pedig nagyon kellemetlen lehetett neki anyám gyilkos tekintetének keresztüzében állni, de azt mondta, hozzám tartozik, velem jön a többi meg nem érdekli.

Mikor összekerültünk, rá pár hónapra halt meg egy szomszéd néni (én külön laktam a szüleimtől, a férjem jött hozzám lakni.) Alig ismerte a nénit, de mivel látta, hogy nekem fontos (faluhely szintén) természetesnek vette, hogy jön velem. Pedig ott még egyedül sem lettem volna, sok szomszéd ismerős közt elálltam volna én is.

Szóval a társ az minden körülmények között társ.

Ez meg, hogy egy filléred sem marad, ha külön kerültök. És? Most felesége van, vagy kitartottja? ezt anyagi zsarolásnak hívják. menjen a fenébe. Egyébként meg ha nem egyezik, majd a bíró eldönti, hogy neki és neked mi marad.

2009. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

A 13.24-es válaszoló leírta az én gondolataimat is. Személyes tapasztalatból tudom egy ateistának milyen egy ilyen temetésen részt vennie. Színjátéknak tűnik az egész. Apósom halálakor én nem mentem el az előtte lévő imádkozásra, mert egyszerűen nem tartottam tisztességesnek.

A végtiszteletet egy egyszerű temetésen is meg lehet adni, nem kell színházi előadást tartani. Én is elbúcsúztam a papától a magam módján, nem imádkoztam végig a temetést. Anyósom a maga 80 évével ezt megértette / jól ismer már/. Te még fiatal vagy , nagyobb rugalmassággal kéne kezelned ezt az ügyet.

2009. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
82%
Én nem tudnám megbocsájtani, sem elnézni neki. Én is elvált vagyok. A volt férjem sem foglalkozott a gondolataimmal, fájdalmaimmal. Mi 13 évig voltunk házasok plusz együtt előtte 4 évig. Ez a nagyfokú közönye kb. a házasságkötésünk után 5 évvel kezdődött és csak fokozódott, fokozódott. Aztán már elég volt. Elváltunk. Annyira megromlott a viszony, hogy teljesen idegenként éltünk egymás mellett, gyerek nélkül. Sohasem kiabált, veszekedett pedig. Most pedig már lassan két éve élek együtt egy másik férfival, akivel igazán teljes lett az életem. Most várunk babát is (ami az előző házasságomban szóba sem jöhetett és nem miattam, hanem mert ő nem akart), pedig már 36 éves vagyok. Szóval én újra ezt tenném. Cseppet sem bántam meg, hogy váltottam. Pedig anyagilag jól éltünk. De az nem elég. Ha úgy érzed, hogy irritál, hagyd el. A helyzet nem fog változni. Én is arra vártam ennyit, hogy jobb lesz, de nem lett. Minden jót neked!
2009. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

Nos szerethet, bár őszintén szólva így is úgy is ez érzelmi csődtömegnek tűnik. Lehet, hogy a férfiakkal egyenesen kell beszélni, de akiben annyi nincs, hogy magától átölelje a halott apját sirató feleségét, az egyszerűen idióta.

Van ilyen. Az enyém meg el se jött a temetésre, igaz nem voltunk házasok, (de rég együtt voltunk és már megkért) mert nem hívtam őt külön meg. Na, hogy ennyi esze legyen, majd biztos az ő meghívásával foglalkozok. Szerintem a minimum annyi, hogy nem a gyászolótól várjuk, hogy instrukciókat osztogasson, hanem megkérdezzük, hogy szeretnék segíteni, de nem tudom, hogyan? Maradjak veled? Vagy valami.

Az én drágám másban sem volt a toppon, nem a temetés miatt, de végül elhagytam később.

2009. jún. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%

Mi is külföldön élünk. Amikor hazamegyünk, mindenki megy a saját szüleihez. Máskülönben nem tudnánk megoldani, hogy a 2 hét mindenre elég legyen. És mi is ilyenkor csinálunk pl. olyat, hogy autószerelés. Tavaly nekem is meghalt apukám. Férjem nem is jött velem haza, mert annyi pénzünk nem volt repülőjegyre. Apósom és anyósom ott volt a temetésen, de a szertartás után egyből mentek haza. Mondjuk nem 25 km-re, hanem 250-re. Vagy pl. öcsém is a munkahelyéről esett be a temetésre és utánna ment is vissza. Taxisofőr és csak kihagyott pár fuvart.

Én nem látom mi itt a probléma. Elment veled haza és ott volt a templomban, ott volt a temetésen. Mivel nem vallásos, mit kellett volna tennie? Hiszen imádkozni nem szokott.

Az első válaszolóval értek egyet.

2009. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

A férjed viselkedésének több oka lehet, szerintem a legfontosabb az, hogy egyszerűen nem tudta, mit kezdjen magával a temetésen. Ateistaként tényleg nem lett volna szabad elvárni tőle, hogy ő is veletek imádkozzon, és egyet kell értenem vele abban, hogy megadta a kellő tiszteletet azzal, hogy eljött a temetésre.

Vagy te gondoltál már egyáltalán arra, milyen rossz érzés templomba menni, "rendesen" viselkedni úgy, hogy az ember nem hívő, vagy akár kimondottan ellenszenves neki a templomi szertartás?


Korábban volt nekem is egy hívő családból származó barátom, és amikor náluk voltam, bizony rámszóltak, hogy az asztalánál imádkozzak, templomba kellett menni velük vasárnaponként, és folyamatosan a Bibliáról magyaráztak nekem, meg hogy hogyan kellene viselkednem (merthogy állítólag amíg nem vagyok hívő, addig nincs keresnivalóm a családban). Állítom, hogy a fiúval 90%-ban a vallás miatt ment tönkre a kapcsolatunk, illetve amiatt, hogy nem volt hajlandó elismerni azt, hogy lehetek jó ember anélkül, hogy keresztény lennék, illetve hogy át akart formálni, el akarta törölni a személyiségemet.


A kocsi javításáról csak annyit, hogy az ellenséges családod és a kötelező jópofizás miatt nekem sem lett volna kedvem egész nap ot maradni a családdal.


Azt gondolom, hogy tényleg az lenne a legjobb, ha szépen elválnál, és hozzámennél egy keresztényhez: mindkettőtöknek jobb lenne így.

2009. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!