Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan keressek munkát?...

Hogyan keressek munkát? Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Röviden. több mint egy éve munkanélküli vagyok. szolnok megyében élek egy kisvárosban. végzetségem ABC eladó, de már bármilyen munkát elválalnék. a párommal is romlik a kapcsolatunk, unja már ö is, én is a nélkülözést. Légyszi adjatok tanácsot. 24N

2012. ápr. 3. 14:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tanácsot tudok adni: türelmesen és vigyázz ne bolondulj bele. Én is egy évet voltam itthon mielőtt találtam munkát, szóval tudom milyen. Más tanácsot nem tudok, gondolom böngészed az újságot, netet, riasztottad az ismerősöket(nekem végül az jött be)
2012. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár tudnám, hogy hogyan lehet. :(


Egy tippem azért lenne: olyan helyre is küldj önéletrajzot, ahol nem keresnek épp senkit! Ki tudja, hátha pont így fogsz találni.

Nagyon sokat küldözgess: postán, e-mailben... töltsd fel álláskereső oldalakra. Ha kell, adj fel hirdetést.

És persze érdeklődj ismerősöknél, írd ki facebook-ra is, hogy keresel. Másképp sajnos nem megy, csak ilyen "elárasztással", akkor is, ha ez nem a te stílusod. (Megértem, mert nekem sem, de muszáj... Mondjuk eddig én sem jártam sikerrel. :(((()

2012. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ha faluban laktok, érdemes körbejárni az idősebbeket. Tavasz van, a kerti munkák ideje, sokaknak elkél a segítség. Mellette természetesen újság, internet.


Sok sikert! Ne add fel :-)))

2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
Budapestre kell koltozni!
2012. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
20Ezres kisváros. sok házi idösgondozo szervezet van, az idösgondozás kizárva. fillérekért segitenek nekik.
2012. ápr. 3. 14:52
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja, budapestre. miböl? hogyan?
2012. ápr. 3. 14:53
 7/22 anonim ***** válasza:
ha már próbáltad a fentieket, esetleg hívogathatod a cégeket, hogy van-e álláslehetőség, iskolákat, van-e ott valami munka, bármilyen helyet, ahol dolgoznál. Meg járjál nyitott szemmel, néha a boltajtón van cetli, pl. Lidlben nálunk, hogy eladót keresnek.
2012. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, én Budapesten keresek, tévedés, hogy itt könnyebb.

Sajnos most az egész országban ilyen a helyzet.

2012. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Interneten, és napi 8 órában. Ha kell, küldj ki 100 életrajzot naponta. Mindig írj hozzá kísérőlevelet, konkrét megszólítással, ha van név. Ha meg van adva, hogy Kiss Béla várja az életrajzot, akkor azt kell írni, hogy Tisztelt Kiss Béla! Meg kell nevezni, milyen munkakörre jelentkezel. Az életrajzot is minden állásnak megfelelően módosítani kell, pl. ahol a képességeidről írsz. Ha eladónak jelentkezel, akkor "jó állóképesség" kell, ha adminisztrátornak, akkor "nagyfokú monotonitástűrés), ha asszisztensnek, akkor "terhelhetőség", ha ügyfélszolgálatosnak, akkor "empátia".

Tölts le a netről mintaönéletrajzokat, mert megvannak a szabályok, hogy kell összeállítani. Mindig jó helyesírással írd, amiben nem vagy biztos, nézd meg szótárban (a neten se mindig jól van), a szótár a biztos. A fénykép előny, de csak ha jó fényképed van.

A személyes adatokhoz írj be érdekes hobbit, az felkelti az érdeklődést. Pl. túrzás, éneklés, rajzolás, valamilyen sport, társasjáték, csak tűnj ki a többi 400 jelentkező közül. Mert végzettsége, nyelvtudása, számítógép- (pénztárgép-) ismerete a többieknek is lesz. Neked valami újat kell mutatni, hogy kiválasszanak.

Nagyjából ennyi a titka.

2012. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Jaaa... ha fillérekért nem dolgozol, és nem akarsz kimozdulni a városból, úgy nem fog menni. :(

De akkor nem is igaz, hogy "bármit" elvállalnál.

2012. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!