Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kellene reagálnom arra,...

Hogy kellene reagálnom arra, ha páromnak rossz napja van és rajtam vezeti le a feszültséget?

Figyelt kérdés

Páromnak, ha rossz napja nagyon bunkó velem. Semmi nem tetszik neki, állandóan beszólogat és szándékosan megbánt, kötözködik.

Persze nem hagyom magam, visszaszólogatok neki, vagy közlöm vele ha valami nem tetszik el lehet menni és szórakozzon mással. És nagyjából úgy zárul a "beszélgetés", hogy én sértődötten elvonulok.

Ő egy darabig elvan magában, aztán jön utánam bújik, kedveskedik, aranyos...úgy csinál, mintha semmi nem történt volna.

Én persze még akkor is fortyogok a méregtől és ellököm magamtól.

Nála minden ilyen csak pár percig tart, aztán elfelejti. Én meg, ha megbánt valamivel, még órák múlva is az jár a fejembe. Elrontja a kedvemet és szomorúvá tesz.

Vélemények? Tapasztalatok?



2012. ápr. 3. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ilyen.Csakhogy Ő rendszeresen rajtam vezeti le a feszültséget,mivel elég sokszor van rossz napja.Depresszív és hangulatember.Nem hiszem,hogy sok cérnám van még...Neked is azt tanácsolom,ha ez sűrűn előfordul,gondold végig,tényleg jó helyen vagytok-e egymás mellett.
2012. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én kinevelném ezt belőle,nagyon hamar.

Nem oroszlánok vagytok,hogy a "párod" legyen. Társak vagytok,ezt vagy észben tartja,vagy nem.Megkérdezném,őszinték-e az érzelmei,ha ilyen könnyen neked esik és megbánt.Aztán elmagyaráznám neki,hogy nem úgy mennek a dolgok,ahogyan ő látja. Elvégre felnőtt emberek vagytok,és neked sem sértődötten kéne elvonulnod,hanem egyszer és mindenkorra őszintén megbeszélned vele.

Sok sikert!

2012. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki tényleg szeret,az nem bánt.Vagy ha mégis van ilyen debil ember,akkor kinek kéne ilyen szeretet?Legfeljebb egy mazochista állatnak.Szerintem próbáld meg vele megbeszélni,ha nem figyel rád és nem érdeklik az érzéseid,akkor ennyit róla.Elég komoly dolog ez,nem jó,ha bokszzsáknak használnak,hosszútávon árt az egészségednek.
2012. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát eréjesen építsd le,mondd meg neki ott dilizzen ahol el rontották a napját.Ne rajtad töltse ki valós vagy valótlan sérelmeit.Ha neked bajod van te sem rajta torlod meg.
2012. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az első ilyennél megkérdezem,mi baja,ha fáradt,akkor eltűnök a színről,kicsit netezik,eszik egyedül aztán később társalgunk
2012. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a viselkedés egy pánikbeteg emberre jellemző. Tele van szorongással, és keresi, mi az amin le tudja vezetni. Persze aki kéznél van. Ilyenkor ha megkérdezed, hogy tulajdonképpen mitől vagy ennyire feszült, meglásd meg fog lepődni. Van még egy mondata! "azt bántjuk akit szeretünk" No ezt nem szabad hagyni, mert milyen szeretet az , hogy feszültséglevezetésre használunk. Fürödjön meg , vagy vegyen be egy nyugtatót, vagy beszélje ki, hogy mi történt? Mi borította ki?
2012. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan megkérdezheted, hogy miért rajtad tölti ki a mérgét, ha valahol felidegesítették. Egy felnőtt embernek tudni kellene már uralkodni magán és nem azokat bántani, akik szeretik, mert mindig azokat könnyű bántani, akikről tudod, hogy úgysem fognak viszont bántani. Az meg, hogy megsértődsz nem old meg semmit, mert így már hozzászokott ahhoz, hogy ha be is szól vagy kiabál veled, ő megnyugszik rövid időn belül, te pedig úgyis kiengedsz valamikor, tehát ez így általánossá vált. Szóval ott el kellene mondani neki, hogy ez így nem működik.
2012. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát belőlem meg azt hozza ki a párom, hogy ha feszült vagyok panaszkodni sem merek, csak mosolygok mindenen, mert félek, hogy leordítja a fejem.

szóval így kinevelhető.

2012. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:

Primitív.

Szedje össze magát. Neked is vannak gondjaid mégsem vagy bunkó.

2012. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is hasonló típus. Néhány hónapig bírtam ezt cérnával, nálunk is az volt mindig a szitu, mint nálatok. Egy bocsival meg némi bújással nálam ezt nem lehetett letudni soha. Egészen odáig fajult a dolog, hogy mindent kiabáltunk kb egymásra vagy három napig és a végére eljutottunk odáig, hogy válaszút. Vagy kezeljük ezt valahogy, vagy most válnak szét az útjaink. Szerencsére miután megnyugodtak a kedélyek mindketten egyértelműen kiálltunk amellett, hogy egymás mellett a helyünk. Megbeszéltük, hogy ez így nem működik, velem ne legyen bunkó, ne én igyam meg a levét annak, ha valami történik vele. Volt olyan, hogy boltban kértem ki a véleményét és mivel éppen fájt a lába, az eladók előtt hurrogott le, hogy nem neki kell hogy tetsszen az a sz*r, ha nekem kell, vegyem meg, őt rohadtul hidegen hagyja... Több ilyen mondatot is elejtett, az eladók csak pislogtak, én meg majd elsüllyedtem szégyenemben, hogy "hagyom" hogy így beszéljen velem a párom.


A lényeg, hogy azóta szól, hogy rossz napja volt, elvonul és ha kipuffogta magát, akkor jön csak a közelembe, illetve ha én is idegesíteném valamivel, akkor inkább odébb áll és magára csukja ilyenkor az ajtót, hogy ne csattanjon ki.


Nálatok is a megbeszélés és az együttes akarás lehet a probléma megoldásának kulcsa.

2012. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!