Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én nem vagyok magyar...

Ha én nem vagyok magyar állampolgár de a gyerekeim itt születtek nem automatikus nekik a magyar állampolgárság?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 15:48
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem, de ha itt fognak élni és tanulni, akkor "nagyon könnyen" (pár év alatt) megkapják.
2009. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyik fél sem magyar attól, hogymagyarországon születik nem kapja meg automatikusan az állampolgárságot.

Ez minden országban másképpen van, van ahol a születés jogán automatikusan jár az állampolgárság valahol nem.

2009. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon lakóhellyel rendelkező hontalanok a szülei, akkor megkapja. (Hontalan= az a személy, akit saját törvényei szerint egyetlen állam sem tekint polgárának.) Mindezt a gyermeki hontalanság kiküszöbölésére. Akkor is megkapja automatikusan, ha Magyarországon talált ismeretlen szülök gyermeke. Ez is csak vélelmezett állampolgárság, ellenbizonyításig áll fent. (Pl. kiderül, hogy anya nem hontalan, hanem orosz állampolgár, akkor a gyermek elveszti magyar állampolgárságát, vagy fény derül arra, hogy a szülők lakóhellyel nem rendelkező hontalanok, nem pedig ismeretlenek, a gyermek ekkor is elveszti az állampolgárságát.)


Egyébként nem automatikus. Kedvezményt jelenthet honosításnál, ugyanis, az, aki az ország területén született, és kiskorúsága idején magyarországi lakóhelyet létesített (és az is aki hontalan), az 5 évi folyamatos lakóhely esetén honosítást kérhet.

2009. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!