Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikai és magyar állampolgár...

Amerikai és magyar állampolgárság együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az Egyesült Államokban születtem, így rendelkezem amerikai állampolgársággal, de szüleim magyarok, így magyarral is. Magyarországon élek már nagyon régóta. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e mindkét állampolgárság megtartása, vagy majd választanom kell? Próbáltam keresni ilyen témájú kérdést, de nem találtam. Előre is köszönöm a válaszokat. 16/f


Ui.: Remélem, jó kategóriát választottam, ha nem, elnézést.


2011. júl. 21. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem nincs állam amelyik szembemenne az usával állampolgársági ügyben, főleg nem Mo.


egyébként se jellemző, hogy választásra kényszerítenének


én egy olyan lányt ismerek aki amerikai/svájci állampolgár, úgy már lehet élni :) (ugyanez a szitu mint nálad)

2011. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is így hittem, csak gondoltam megkérdezem. :)
2011. júl. 21. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:
AZ USA-ban engedélyezett a több állampolgárság. És nálunk is engedélyezett már.
2011. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de, létezik, a japánok pl nem tarthatják mindkettőt és azt hiszem a kínaiak sem. de a magyarok megtarthatják.
2011. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. júl. 21. 20:30
 6/10 anonim ***** válasza:
meg pl EU-n belül nem lehet lehet vki kettős állampolgár. pl nem lehet német is és magyar is, egyiket kell választania.
2011. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"meg pl EU-n belül nem lehet lehet vki kettős állampolgár. pl nem lehet német is és magyar is, egyiket kell választania."


akkor hogy lehet valaki egyszerre szlovák és magyar?


ezt nem az eu szabja meg.

2011. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A korcsosulás mérőszáma az állampolgárság száma.
2011. júl. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Múltkor mintha azt olvastam volna, hogy az eu szabja meg, de ezek szerint téves cikk volt.


"A maastrichti szerződés foglalta össze először az uniós polgárság fogalmát. Aki valamelyik tagállam polgára, az uniós polgárrá is válik egyben. Az uniós polgárságot nem nevezik állampolgárságnak ... Az uniós polgárság számos joggal ruházza fel a polgárokat: több területen is az EU-polgároknak ugyanolyan vagy hasonló jogaik vannak az egyes EU-országokban, mint az adott ország polgárainak"


"Az Európai Bizottságnak nincs illetékessége állampolgársági ügyekben, ezekről az Európai Unió tagországai saját illetékességi körükben jogosultak dönteni"

[link]


Szóval Németonak lehet saját törvénye erről, ők nem fogadják el a kettős állampolárságot (lehet csak az eu-n belüliektől nem fogadják el), ott választani kell.

2011. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én magyar-brit állampolgár vagyok édasapám brit nemtudom, miért kéne választani. Simán megtarthatod mindkettőt.
2011. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!