Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 évesen csak nekem jelent...

14 évesen csak nekem jelent gondot, hogy a szobámon harmónika ajtó van?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaró,mert szeretnék egy kilincsel csukható, és záras ajtót,mivel sokszor van olyan kedvem, hogy sírni szeretnék, és gyakorlatilag, tesóm barátnője mindig itt van, másik tesóm barátnője, egész hétvégén.. Soha nem tudok egy kicsit magam lenni, valaki mindig beront, persze elhúzza az ajtót, kopogni minek, csak had szóljon... Zavaró,mert elkezdődőtt ez a 'Ne zavarj, magam szeretnék lenni' korszakom. Kicsit gátol ez az ajtó féleség ebben. Mivel 1 fürdőszoba és egyben WC van, ami persze kulcsos, oda nem bújhatok el, mert az 5-6 ember közül valakinek épp akkor kellene bemennie, mikor épp kisírnám magam.


Ilyen ajtó egyébként, és nem szeretem:


[link]


14/L


2012. ápr. 3. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerezz, vagy csinálj, egy behajtani tilos táblát, és közöld mindenkivel, ha azt látják kiakasztva az ajtódra, ahhoz tartsák magukat. Az én fiam is ezt csinálta, pedig neki rendes ajtó volt a szobáján, igaz kulcs nélkül, de ha ezt a táblát láttam, soha nem mentem be hozzá.Tudtam, hogy ilyenkor tilos, mert egyedül akar maradni, és én ezt tiszteletben is tartottam.
2012. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ha kilincses ajtód lenne, akkor is berontanának. Nekem kilincses ajtóm van, és hiába zártam kulcsra, akkor is kopogtak, vagy nyitogatták a kilincset, hogy "engedj be".(mi 6-an laktunk egy 3 szobás lakásban.) Sajnos ezzel meg kell barátkoznod, ha sokan vagytok. De azért azt nem értem, hogy anyukádék miért engedik, hogy a két bige rajtatok élősködjön.
2012. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ilyen volt, sosem rontottak be. Anyukám sem. A férjemnek tinikorában vastag ajtaja volt, mégis mindenki kopogás nélkül berontott rajta, és sokszor... hát hogy is mondjam, az jött zavarba, aki nem kopogott :) Nem, én akkor még nem voltam képben, de képzelhettek egy tini fiút :P

Szóval nem az ajtón múlik, hanem a tiszteleten.

Megértelek, kérdező. Sajnálom, hogy ezt teszik Veled. Egy szobában vagytok? Mekkorában? Egy olyan ötletet tudok adni, hogy pár deszka (apa, segíts kicsit...) és pár méter szép anyag (anya, ezt kérem szülinapomra) és máris az ágyad köré lehet tenni egy kis kuckót, csupán idő és ügyes kezek kellenek hozzá :)

Valahogy össze kéne ülni a családnak, akármilyen rohanó is a világ, és meghallgatni Téged is, hogy mit szeretnél, a tinikor nem csak a szülőknek nehéz, igenis Neked is jogod van a magánélethez.

2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem az ajtó milyenségén múlik, hanem a család hozzáállásán. Hozzám akkor sem jön be senki soha kopogás nélkül, ha egyébként tárva nyitva az ajtó. Akkor kopognak az ajtófélfán. Most nem arról van szó, hogy nem jöhetnek be, hanem így illik. Én is így csinálom.

Szerintem mondd el nekik, hogy tartsák tiszteletben a te szobádat, a te teredet, és ne rontsanak rád csak úgy.

2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem rosszindulatból, de szerintem örülj annak, hogy egyáltalán van külön szobád! Meg tudlak érteni egyébként, nekem is jó lenne sokszor egyedül lenni, de nekem még külön szobám sincs, és szinte bármit megadnék még egy harmónikaajtósért is.

Egyébként, hogyha lenne rendes ajtód, az sem gátolná meg a családodat abban, hogy rád nyitogasson. Ugyanúgy gátlástalanul berontanának mint eddig. Max akkor nem ha mindig kulcsra zárnád.

Azt tanácsolom, hogy menj oda a szüleidhez, hogy: Anya, apa! Olyan rossz hogy nincs saját ajtóm. Nem tudom a családi költségvetésbe belefér-e egy ajtó, de nagyon szeretnék egyet. Nem baj ha olcsó, nekem jó az is, csak legyen rajta kilincs meg zár!

2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is ilyen ajtóm van és sajna nálunk is átjáróház a szobám (csak nálam van internet és valaki mindig akar valamit a gépen) De én eléggé agresszív vagyok és nagyon bunkó ha közeleg a síró időm és akkor mindig mindenki elszivárog minimum ki a konyhába és a szobám felé se néznek hadd sírjam ki magam.Nem tudom nálad mennyire megértőek az ott élők de ha tényleg nincs kiút más síros helyet kéne választanod valami elhagyatott helyet ahol nem zavarnak vagy keress valami indokot hogy bezárkozhass. Remélem segítettem :)


14/L

2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem saját szobám sincs. Egy darabig a malac módra élő tesómmal osztoztunk rajta, most ő elválasztotta magának, de az én részletemen keresztül közlekedik mindenki (egymásból nyíló szobák). Ez volt a sirám helye.

Beszélj a szüleiddel, vagy ha olyanod van, valahogy kösd az ajtót oda valamihez, hogy ne lehessen elhúzni, elvégre mindenkinek jár egy kuckó!

2012. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért nem cserélik le az ajtót? Bár szerintem a fő gondod, hogy bejárkálnak, ennyitől nem oldódna meg. Engem azért zavarna ez, mert a harmónikaajtó a zajt nem tartja bent és persze ugyanúgy be is hallani mindent.

Párom szüleinél a wc ilyen, na gondolhatjátok, milyen kínban voltam, ha wc-re kellett menni... :( Miközben kint ül az egész család az ajtótól 2 m-re...

2012. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
uccsó nálunk is ez van a barátnőméknél :S Csak ott a wc ajtó egy méterre van az ebédlő asztaltól :S El se merek ott menni gyakran pisilni :S
2012. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Első:Nem a családtagjaival van a baj,inkább az idegen barátnőkkel.. Ők még idegenek, és ilyenek...


Második:De ha bezárom, akkor nem tudnak bejönni.


Harmadik:Nagyon szeretnek, sosem követelőztem,és sok mindent megkapok:) pl: Most loptak el egy 5 ezrest (osztálypénz, iskolában történt) anyu egyátalán nem akadt ki, semmi, bízik bennem, és amit tud azért megad:) Apa ígérte az ajtót, de sajnos meghalt, és most nincs szívem anyut sem ilyennel zargatni, de tesóim barátnői végett (is) jó lenne.Meg 2 fiú bátyám van.


Negyedik:De tudod,ami náluk nem szokás az nálunk sem azt gondolják.


Ötödik: Előtte leírtam, most nagyon nincs szívem, hogy ház átrendezést csináljunk, apa már megcsinálta volna, de Ő már nem tudja. Majd ha kicsit enyhül anyuba is a fájdalom megemlítem,addig nem:)


Hatodik:Én meg pont, hogy sosem mutatom a gyenge pontom, nem szeretem ezt mutogatni:( Én ilyen szégyenlős típus vagyok,mert tudom hogy mindenki kérdezgetné mi a baj?Ilyenkor nincs szükségem erre.


Hetedik:Járt is, de most aztán felborult minden. Ha kedvem volt, kimentem sétálni,kisírni magam, de itt aztán lenne az izélés, hogy hova mész? Miért? Mi a baj? Nem ismerem én Őket annyira még..Még kell idő.


Nyolcadik:Na meg a fény: D Basszus, felkapcsolja a család valamelyik tagja a villanyt, akkor automatikusan engem is felkapcsol,jön be a fény...:/ Ha hangoskodnak,mert mániájuk egyik tesóm barátnőjének sikogatni... Zavaró..


Kilencedik:Szerencsére az normális ajtó nálunk:))

2012. ápr. 3. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!