Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene felejtenem?

El kellene felejtenem?

Figyelt kérdés

Már írtam itt néhányszor és akkor is sok jó választ kaptam.

Próbálom röviden: 14 éve ismertem meg a férjem. Sajnos az utóbbi években a legnagyobb igyekezetemre sem működött jól a házasságom, tavaly a férjem meg is csalt, így elköltöztettem. Ő maradt volna, de már nagyon elkényelmesedett, nem foglakozott se velem, se a gyerekünkkel.

4 hónapja ismerkedtem meg egy nálam néhány évvel fiatalabb fiúval, aki nagyon zárkózott, sokat csalódott. Az elején megbeszéltük, hogy nem lesz komoly kapcsolat, de én beleszerettem. Éreztem, hogy ő is szeret ( mondta is), de valahogy mindig tartotta a távolságot: alig jelentkezett, de amikor együtt voltunk órákig csak ölelkezünk, összebújunk. Én mindig kedves és figyelmes voltam hozzá, viszont nem szerettem volna nagyon nyomulni, de egyértelmű volt, hogy nekem ő nagyon fontos. Néhány hónap alatt sem lett szorosabb a kapcsolatunk és egyre rosszabb volt a passzivitása és az, hogy hetente 1-szer, max. 2-szer találkozunk, bár nem is egy helyen lakunk, de akkor is legalább gyakrabban hívott vagy üzent volna. Előfordult, hogy 4-5 napig nem tette. Pedig tudom, hogy nincs más rajtam kívül és szeret, de ez kevés egy szerelmes embernek. Beláttam, hogy nem akar igazán, nem akar közös jövőt, – bár majdnem a szívem szakadt meg-, de szakítottam 2 hete. Szomorú volt és mondta, hogy szeret és próbált meggyőzni, hogy legyünk még együtt. De nekem nem jó ez a néha, kicsit együtt dolog. Azt mondtam, hogy inkább legyen vége, mert így nehezebb mással megismerkedni. Mert elvileg mi (pontosabban ő) alkalmi kapcsolatban állapodtunk meg, bár érzelmileg egyértelműen több volt mindkét részről. Várt egy ideig, hogy hátha jelentkezem, de én kibírtam. Írt egy búcsú levelet, hogy ne haragudjak, hogy nem figyelt rám eléggé és nem tudta kimutatni az érzelmeit, mindig azt hanyagolja el, akit szeret és örökre megőrzi emlékemet.

Pokolian szenvedek a hiányától, mint lelkileg és fizikailag is. Semmihez sincs kedvem, szívem szerint hívnám, üzennék, hogy láthassam. A másik dolog, hogy én családpárti vagyok. Fél éve még úgy gondoltam, hogy meg kell oldanom a házasságomat a gyerekünk miatt. Szeretem is férjemet, mint a legjobb barátomat, de férfiként minimálisan vonz már. Most ő is nagyon szeretné újra kezdeni. Szerettem volna (és most is nagyon szeretnék) még egy gyereket. Régebben ő nem akart, de most már akarja. Lassan 40 leszek és már egyre kevesebb az időm a gyerekvállalásra.

Képtelen vagyok ne gondolni a szerelmemre, elképesztően vágyom rá. Tudom viszont, hogy valahogy el kellene felejtenem és örülni annak, hogy visszakaphatom a családomat. Férjem sokat változott: kedves és figyelmes velünk. De a szívem másfelé húz…:-( Így képtelen vagyok újrakezdeni!

Ti mit tennétek a helyemben? El kellene felejtenem? De hogyan???


2012. ápr. 4. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű helyzetben vagy, de ahogyan leírtad a történetedet, nekem az jött le: "bárki, csak valaki legyen már és még egy gyereket, mindegy melyiktől"...

Ha félsz attól, hogy hamarosan 40 leszel, és kellene még egy gyerek, akkor olvass Fehér Annáról vagy Jakupcsek Gabrielláról történeteket.

A férjed a kényelmet sírja vissza, a másik pedig határozatlan ("belátom, hogy nem akar igazán"), akkor mi a kérdés? A választ te magad adtad meg az utolsó sorban: el kellene felejtened. Hogyan? Az idő segít, de a múlton való rágódás nem.

2012. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a megőrzöm az emlékedet szöveg,teljes lezárásnak tűnik a szeretőd részéről,illetve ha fontos lett volna neki annyira a dolog,folyamatosan jelentkezett volna.Így mivel nem vagytok egy hullámhosszon érzelmileg,el kell tudni felejteni.Aztán átgondolni,hogy mennyire fontos a férjed,tudnál-e vele egész életedben élni.Ha úgy érzed nem,és szerinted jobbat érdemelsz,nem tudod már igazán szeretni,akkor lépnék,és tiszta lappal kezdenék mindent.
2012. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kívülről , könnyű tanácsot adni, de tudom , ha benne lennék mennyire nehéz lenne , szívem , vagy az eszem.....


Az a baj , hogy akihez húz a szíved , bár mennyire is fáj , de nem szeret téged !

Ez a szöveg , (

Írt egy búcsú levelet, hogy ne haragudjak, hogy nem figyelt rám eléggé és nem tudta kimutatni az érzelmeit, mindig azt hanyagolja el, akit szeret és örökre megőrzi emlékemet.)

annyira fars és úgy állítja be , ment ha Ő lenne a szamaritánus , aki feláldozza magát ........

Stb

De minek is ?

Ha azokat hanyagolja akiket igazán szeret, akkor komplett idióta , hiszen nem ez a norma .Ha szeretem , vele akarok lenni , nemde ?

Ez csak kocc szöveg.

Ja és miért akarna mással megismerkedni, ha ott vagy te ?

Nekem is volt már ilyem pasim , akivel megbeszéltük , csak "haver" és más semmi , aztán kialakult a szerelem mindkettőnk részéről és 4 évig voltunk együtt.

Ha érezne többet Ő is adna esélyt hidd el ,

Szóval Ő felejtős !


A férjed...

Nos Őt is hagyd !

40 évesen még nagyon fiatal vagy

Ne feledd csak 1x élünk, használd is ki , főleg ha vágysz is a szerelemre :-)


Én is elváltam , a gyerek nem volt akadály, az exem 4 évig még loholt utánam , de nem , nem adtam még 1 esélyt

neki, ahhoz többre tartom magam és túl rövid az élet !


A gyereknek is jobb , nincs állandóan feszültség ,

Nekem is jobb , mert adtam magamnak lehetőséget , hogy érezzem megint azt a boldogságot , ami csak a szerelemmel jár , ......

Később meg is ismertem egy nálam 5 évvel fiatalabb srácot , már 9 éve vagyunk együtt, teljes a harmónia, a fiamat is szereti , sőt csomó pasis programot csinálnak.......


Nálam az exemmel , nem volt megcsalás , csak 3 év után olyan semmilyenné vált.

Minden nap ugyan olyan volt ...és a szokásos.


Én nem törődtem bele , TE SE TEDD !

Később meg fogod bánni , hidd el ..és akkor meg már tényleg öreglány leszel! :-)

A férjed , csak mutatja azt amit szeretnél látni, hidd el hosszútávon nem változott meg, ami meg is fog mutatkozni , ha kibékültök


Legyen tartásod , higgy magadban ,tartsd többre megad és adj lehetőséget magadnak , egy úgy szerelemre, amit viszonozni is fog majd valaki !

Kitartás , el fog jönni , akkor amikor nem is számítasz rá ! :-)

2012. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Bizony így van,igazatok van, csak olyan nehéz a szívnek parancsolni és ésszel élni...!:-(
2012. ápr. 4. 11:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Belátom, hogy az lenne a legjobb, hogy elfelejtsem, de annyira üres nélküle minden. Semmi másra nem vágyom, csak arra, hogy lássam, öleljem...mint minden szerelmes vágya!:-( De hogyan legyek túl rajta?
2012. ápr. 5. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!