Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek járna a pénz?

Kinek járna a pénz?

Figyelt kérdés

Na a következő helyzet van!

Meghalt a nagymamám, és a testvéreknek muszáj összepótolni azaz nálunk az 5 tesóból csak 4+1 unoka járult hozzá a temetkezéshez!

Hisz az 5. testvér mamámmal lakott és neki és papámnak úgy egyezkedtek meg hogy nem kell fizetni!

Na de a tanács valamennyit visszafizet, és mivel a család nem gazdag ezért lehet hogy szét kellene osztani a pénzt, vagy pedig a papámat illeti???


2012. ápr. 5. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

ki lakott kivel,milyen pénz????

2012. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A temetkezési pénz!!


Tudom hogy köteleségünk eltemetni szegény nagymamámat de mivel mi is szinte kódultunk 70ezret mint a többiek és hogy papám (holnap lesz a temetés) már ma volt a városházán a pénzért mert hogy neki szüksége van rá, ráadásul azért hogy legyen mit elinnia

2012. ápr. 5. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg annak kellett volna eltemetnie aki vele lakott
2012. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ők mindenből kimaradtak!!!

A nagybátyám mondta hogy ő is hadd fizessen bele 30ezret, erre nagyapám úgy tett majd katójányom elintézi!Ráadásul mi kölcsönkértük a pénzt.

2012. ápr. 5. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval 4+1 személy fizetett 70 000.- forintot, azaz 350000-et? És még a tanács ezt is megfejelte valamennyivel? Ennyiből már egy igazán szép temetést lehet rendezni. De mi a kérdés? Hogy a papátok elihatja e a pénzt? Hát persze, ha nem vigyáztok.
2012. ápr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor a 4 testvér és egy unoka dobta össze a pénzt, a papa semmit sem adott, viszont a temetési segély kellene neki. Úgy lenne igazságos, hogy a temetési segélyt elosztjátok az között, akik összeadták a temetés árát. Ha kell papának, akkor mondd meg, hogy jó, temettesse el ő, ti most mentek és visszakéritek a vállalkozótól a pénzt.
2012. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre csak rádöbben, hogy nem fizet semmit, de segélyt, ami azért van, hogy a családtagok kiadásait csökkentse. A mamád utolsó havi nyígdját úgyis ő kapja.
2012. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

dehogy döbben ő rá valamire is!!!Hogy mama meghalt nagyot csalódtam benne, hisz kimutatja a zsivány rámenős énjét!!

Soha nem adtak senkinek még 3tojást sem...

Na meg papa olyan ha otthon vannak nevetgél vagy flegmázik persze csak anyukámmal tud flegmázni aki a legtöbbet segített mamának, de ha bezzeg az utcára kimegy akkor meg sajnáltatja magát!!Ma lesz a temetés de már tudom olyan lesz mint a kiskakas kihuzza magát, mert hát mit hisz a nép hogy ő temette el....közben meg na mindegy nem is ezen vana hangsúly hanem azon hogy a visszajáró pénzt már elköltötte eszében sem jutott hogy azt a családot illeti meg!!!

2012. ápr. 6. 09:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Mama nem kapott nyugdíjat mert valami okból nem tudtuk elintézni!!
2012. ápr. 6. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!