Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon immunissá válhat ellene...

Vajon immunissá válhat ellene a szervezetem?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, allergiás vagyok az állatszőrökre, a kutyaszőrre is, bár mikor 9évvig volt kutyám nem volt erős az allergiám, most hogy 2éve nincsen megint kijön ha kutya van a közelemben.

Szeretnék törpenyuszit, de nemtudom allergiás lennék-e rá.

Azt hallottam hogy ha az ember allergiás valamire, de hosszabb távon a közelében van, akkor a szervezete elkezd immunissá válni rá, és ellenanyagot termel.

Ha minden nap érintkeznék vele akkor egy idő után a szervezetem megszokná a szőrét? Nagyon szeretnék nyuszit, imádom őket:)


2012. ápr. 9. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
E logika szerint nem léteznek pollenallergiások.
2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, saját állatot megszokja a szervezet (nem válik immunissá, csak a saját állatnál működik). A rohamok, erős allergiás reakciók enyhülnek, de némi kellemetlenség megmaradhat, főleg az elején. Ha fulladós vagy, én nem javaslom, csak lassú hozzászoktatással, rendszeres gyógyszerezéssel kezdetben. (A nyúlszörre is allergiás leszel, ha a kuyta is irritált.) Ha csak orrfolyás, vagy bőrpír, akkor nincs nagyobb kockázata, próbáld meg, de azért ne legyél vele egy szobában, és ne simogasd állandóan, kell egy kis távolság, hogy megszokd.

Barátnőm is súlyosan allergiás volt a szőrre, aztán lett eg macskája, és remekül megvoltak. Ez a "kezelés" lehet annyira hatásos, hogy pl. elmúlik az állatszőr-allergiád, de az nem mindennapos eset.

Azonban ott van a lehetőség, hogy te nem vagy ilyen szerencsés alkat, és a te allergiád nem enyhülne, hanem fokozódik. Ebben az esetben, ha hetekig semmi változás, csak egyre rosszabb, sajnos le kell majd mondanod a törpenyusziról, ami mind neked, mind a nyúlnak rossz lesz. Keress egy ismerőst, akinél végszükség esetén el lehet helyezni. Reméljük a legjobbakat!

2012. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt barátom nagyon durván asztmás, amit az allergia vált ki. Szinte mindenre allergiás, pollenre, porra, tollra, kutya és macskaszőrre. Amikor nyuszija lett, először a kertben tartotta, mert azt hitte, a nyúlszőrre is allergiás lett, kis időre vitte csak fel. Nem volt semmi baja tőle, azóta a nyuszi felköltözött és egyszer sem fulladt be :).
2012. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!