Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok a családtagjaitokkal...

Szoktatok a családtagjaitokkal a halálról beszélni?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok:milyen temetést szeretnétek,baleset esetén a gépről való lekapcsolás, esetleg szervátültetés stb.

Persze ezt nem úgy értem,hogy ez a mindennapi téma.

Köszönöm a válaszokat


2012. ápr. 10. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktunk, pedig lehet kéne. ANyós egyszer felhozta, hogy hamvasztást akar meg stb, de mondtuk neki h fejezze már be, messze van még. Remélem tényleg naygon messz van még neki meg a szüleimnek is.
2012. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám megkért, hogyha ő meghalna ápoljam tovább a nagyit (rákos, nem tudja nagyon ellátni magát) és neveljem fel a 10 éves húgomat.

Én pedig a férjemnek mondta, hogyha még van használható részem, akkor azt használják fel, amúgyis nagy újrahasznosító vagyok (hathetente ürítetjük a nagykukát).

Nekem az már úgyse kell, másnak még jól jöhet.

2012. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Igen.

Ez természetes dolog. Egyik szülőmet már elvesztettem, a másik szülőm is idős, nejem szülei is idősek, neki még nagyszülője is él.

A halál az élet része. Mint olyat, tagadni és melőzni bolondság. Mi időnként nyíltan beszélünk arról, hogy mi lesz/legyen, ha valaki meghal a családban.

Nálunk ez időnként komoly beszélgetések témája volt, már jóval édesapám halála előtt is, és sokkal könnyebb volt feldolgozni az egészet úgy, hogy nem akkor szembesültem az elvesztésével, amikor az hirtelen bekövetkezett.

2012. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen szoktunk. Sajnos az elmúlt 7 évben is, és már idén is voltunk temetéseken. A gyerekeim már nagyok, de amikor kisebbek voltak akkor is beszéd téma volt az elmúlás. Minden temetésre eljöttek velünk, ha kérdéseik voltak illetve vannak őszintén válaszoltunk(válaszolunk) nekik.

Mivel a családunk vallásos, így a halált egyfajta átmeneti állapotnak tekintjük.Hiszünk a jó Isten irgalmasságában és a feltámadásban.

2012. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondtam, hogy ha valakinek az én szervemre van szüksége, adják oda neki.

De nem foglalkoztat, milyen lesz a temetésem.

Ha 2 milliós koporsóba temetnek el,vagy csak elhamvasztanak, én attól nem támadok fel.

Olyan temetésem legyen, amire pénzük van. Ne verjék adósságba magukat, mert meghaltam.

2012. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 monster under yo bed ***** válasza:
Nálunk a halál sem tabu, hiszen senki sem élhet örökké. Szoktunk róla beszélni, hogy ki milyen temetést szeretne magának.
2012. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tabu téma a halál, én viszont úgy gondolom igenis kell róla beszélni nem pedig elintézni annyival hogy "jajj hagyd már, messze van az még!" Nem tudni.. lehet hogy holnap elüt a busz. Párommal néha óvatosan megközelítve a témát megbeszélem de akkor is csak azt mondtam el neki, hogyha meghalok akkor adják oda a szerveimet másnak és hogy hamvasztva legyek. Ő nem beszél róla, apukám nagyon nyitott egyéniség vele bármit meglehet beszélni, ő megmondta hogyha meghal hamvasszuk el, vigyük ki Münchenbe és szórjuk szét egy parkban. Mert ha nem, visszajön kísérteni. :-)
2012. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!