Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek vannak családi gondjait...

Nektek vannak családi gondjaitok? Ti hogy reagáltok?

Figyelt kérdés
nekem vannak nem is kevés, de a barátnőimnek nincsen. max. az a legnagyobb gondjuk hogy nem kaptak egy ujj cipőt vagy hogy nem egyenes a hajuk. és őszintén én inkább beszélgetnék egy olyan emberrel aki megért, vagy legalábbis ő is tapasztalt ilyet. nem azt akarom hogy most beszélgessünk hanem csak érdekel hogy nektek van családi gondjaitok vagy csak ilyen ici-pici kis gondok? és ti hogy reagáltok? ha pl. veszekednek a szüleitek akkor mit csináltok? ha az alkoholista apád hazajön mit csinálsz stb.
2012. ápr. 10. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, hogy a barátnőidnek nincsenek problémáik. Valószínűleg csak ezekkel a könnyed témákkal palástolják. Nekem alkoholista az apám, sokszor vannak pénzügyi gondjaink, van, hogy a tandíjat késve fizetem be, mert nincs meg rá időben...és mégis mosolyogva megyek suliba, a barátnőimmel az egész napot végigröhögjük. A legjobb barátnőmmel 6 éve ismerjük egymást, de fogalma nincs arról, hogy mi folyik itthon, hogy egy undorító alkesszal élek együtt. Én már eljutottam arra a szintre, hogy apámról egyáltalán nem veszek tudomást, gyakorlatilag levegőnek nézem, ezért nem is húzom fel magam, amikor tök matán jön haza.
2012. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit szerettem volna a végére írni, hogy egy embernek elég a családi gondjaival otthon találkozni, nem még házon kívül is azzal foglalkozni. Lehet, hogy a barátnőid olyan problémával küzdenek amin nagyon meglepődnél, de nem akarják mások orrára kötni, inkább próbálnak kicsit kikapcsolni. Nehogy azt hidd, hogy mindenkinek tökéletes az élete és csak neked vannak gondjaid. Valamilyen családi problémája biztos, hogy mindenkinek van.
2012. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

amíg otthon laktam volt nagyon sok, apám nekem is alkoholista, anyám meg jó ember de nem anyának való


Már külön élek a párommal, de vannak anyagi gondjaink


Szerintem gondok mindenhol vannak, csak épp valakinek kicsi valakinek nagy, ha nem a pénz a gond akkor más

2012. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van barátnőm aki minden családi gondját szétkürtöli, aztán meg azzal jön, hogy nekem milyen jó, mert nekem bezzeg nincsenek családi problémáim, pedig nagyon is vannak, csak nem veszem a fáratdságot, hogy egésznap ezenlovagoljak. (ezzel nem arra célzok, hogy te is biztos szétkürtölöd a gondjaid, ezt nem tudhatom). Lehet hogy ez van a barátaiddal is. Vagy az is lehet, hogy ők olyan szerencsések, hogy a szüleik sosem veszekednek, és minden okés náluk, bár ezt kétlem:).
2012. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Voltak, amíg el nem költöztem. Igaz azután is elértek még a hullámok. :(

Alkoholista szülők, pénztelenség, veszekedés, verekedés... csoda hogy nem mentem rá idegileg.

Ma már ennek a fele nincs meg. Édesanyám sajnos meghalt, apám viszont nem érdekel, de ha nagymamámhoz megyek akkor vele is találkozom. Gyakorlatilag pont lesz@rom, hogy ő szenved-e vagy sem.


Saját családom van már (férj, gyerek), előfordulnak vitatkozások, igyekszünk megbeszélni és túllépni rajta.

2012. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is veszekedtek mindig anyáék

én azt hittem ez így normális. eszembe sem jutott gondnak nézni..

2012. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én leépítettem a baráti köröm, mert folyton panaszkodtam. :(

Apám alkoholista. Abból a csöndesen üldögélős, beszélgetős fajtából. Hazajön, beül a konyhába, és mi nem megyünk ki se enni, se inni, se pisilni, mert hülyeségekkel traktál. Anyu is ilyen elfojtós, mamám is. Nagybátyám szintén alkesz. A nővérem hisztérika. Egész pszicho-diplomamunka kijönne belőlünk.

2012. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen van probléma, de különböző súlyú. Akinél csak annyi, hogy sokat veszekednek a szülők, nyilván még tud kikapcsolódni, és a hajszínéről cseverészni. Néhol tényleg semmi gond.Aztán vannak, akiknél van komoly probléma. Ahol rsz-es hétvégi vendég a rendőrség, ahol már nem jut kenyér sem az asztalra,jön a végrehajtó, kilakoltatás, ahol egyik szülő alkoholista, a másik belebolondul, ahol egy idegbeteg, depressziós anya egyedül neveli a gyereket, na azok nem fognak a hajukról cseverészni.Biztos jól jönne neked, ha hasonló körülmények közt élővel is tudnál beszélgetni! Ha finoman célozgatsz rá, hogy nálatok komoly gondok vannak, rád tud találni a hasonló helyzetben lévő.
2012. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!