Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen afférjaitok (gondjaitok...

Milyen afférjaitok (gondjaitok) voltak eddig az anyósotokkal? Pl: Kínos szituációk, viták a gyerek nevelésről és a férjről

Figyelt kérdés
Elmesélnétek egy-kettőt?
2012. febr. 1. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem akar látni :) nekem csak ez az egy van
2012. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltak is nézeteltéréseink,soha nem fajult el. Meg tudtuk beszélni egymással.
2012. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan még csak anyósjelöltről beszélhetek, aki egy aranyszívű nő és akit imádok, egy apró vitánk mégis volt pont most hétvégén. Péntek este elment a párom bulizni, engem is hívott, de mondtam én most maradok itthon, mert pihentetni akarom a lábam(bokasérülésem volt), de ő menjen. Az anyósjelölt nehezményezte, hogy elengedtem a páromat, amikor holnap jön a nővére(sógornőjelöltem) a családjával.
2012. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Igénytelen ( büdös), mindent jobban tud mindenkinél. Ebből adódnak gondok, mert folyton magához szorítja a gyereket ( szegénykém menne és ezért visít) aki tökre büdös lesz.

Azt hiszem azt nem kell részleteznem, hogy mi mindenbe köt bele amit csinálok. MINDENBE.

Folyton pénzt kér és persze soha nem adja vissza.

Mindig rágyújt a gyerek közelében is, nem érti meg, hogy egészségtelen.

Mindig itt akar aludni mikor nincs hely, jelenleg egy szobás a lakásunk és hárman alszunk benne.

A rekord a telefonhívásainál az volt mikor 30 perc alatt 20 nem fogadott hívásom volt. Csak meg akarta kérdezni hogy vagyunk.

2012. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét példa kell. Amikor megszületett a lányunk, anyukám sokat járt segíteni. Egy idő után tisztában voltam azzal, hogy önállóan kell boldogulnom. Ez az alap szitu. Odaköltöztünk ideiglenesen anyósomhoz, amikor a régi lakásunk elkelt, de még nem találtuk meg az új lakást. Az első napon elém állt anyósom, hogy az anyu ne jöjjön sokszor oda, mert egyedül kell boldogulnom a gyerekkel. Letisztáztuk, hogy okés, nem jön egész napra, azonban ha unokázni akar (és itt a hangsúly!), akkor jöjjön 1-2 órára, akármennyire is ha akar. Anyósom úgy gondolta, hogy innentől majd anyu szó szerint nem jön egyáltalán. Aztán csiripelték neki a verebek, hogy anyu bizony itt volt unokázni. Amikor hazaért a munkából, szó szerint nekem esett, hogy mit képzelek én, amikor megbeszéltük, anyu nem jön. Én kiosztottam, hogy arról beszéltünk, anyu nem végzi el helyettem a gyerek körüli teendőket, nem segít, de ha unokázni akar, akkor jöhet bármikor. Én mondtam anyósomnak, ha az a gondja, hogy oda jön a lakásába, szóljon és kiviszem a gyereket a ház elé, hogy tudjanak találkozni, de eszébe ne jusson azt megtiltani, hogy az anyám és az apám unokázni jöjjön, ha akar. És bármikor jöhetnek, ha akarnak. Mai napig úgy van egyébként, hogy kb. 2-3 naponta szólnak, hogy ők jönnének, mert nem bírják unoka nélkül. Ennél az afférnál a férjem is mellém állt és nagyon haragudott az anyjára. Azóta jó a viszonyunk, de ezt sosem fogom elfelejteni neki, mindig tüske lesz bennem emiatt. És az a pláne, hogy láttuk rajta, megbánta az egészet, azonban bocsánatot sosem kért, mert ahhoz túl büszke.
2012. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első vita az a kislányom neve miatt volt. Bármit mondtunk neki, egyáltalán nem szimpatizált vele és csak ragaszkodott hozzá, hogy róla (Margit) nevezzük el első unokáját. Se a férjemnek se nekem nem tetszett az ő neve és amúgy is öregasszonyosnak tartottuk, plusz volt már egy közösen kiválasztott nevünk,de csak nem akart megbékélni. A legdurvább az volt, amikor végre megszületett a lányom, bejött az anyós megnézni első unokáját és lemargitozta ... életemben nem voltam olyan dühös, mint akkor, úgy pukkadoztam a méregtől, mint még soha. Indulatosan ráüvöltöttem a nőre, hogy a kislány neve nem Margit és,ha ez nem tetszik akkor arra van a kijárat! Pár hétig még volt köztünk egy kis mosoly szünet, de azóta megbékélt. (most férjem öccsét piszkálja folyton, mert ott is hamarosan gyerek várható :))
2012. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok annyira jóban a szüleivel, hogy veszekedjünk.

Ők relatíve mindig próbálnak velem kedvesek lenni, csak unom hogy sűrűn oda kell menni, pedig jobb elfoglaltságot is ki tudnék találni magamnak. Pl a saját anyámhoz nem megyek át soha, mert ara már nincs időm. Csak telefonon dumálunk.

2012. febr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a sógorék gyerekére vigyázott, mindig nálunk akart aludni, sőt már volt hogy kitalálta, hogy arra az időre hogy rendezzük át a lakást, hogy neki jó legyen.

Anélkül, hogy szólt volna előre, beállított este 7-kor, hogy ő itt alszik.

Örökké nálunk lakott a rokonsága ha látogatóba jöttek 1-2 hétre, mi futottunk velük amerre akartak menni. Aztán elmondta, hogy neki mennyire megterhelő volt anyagilag egy-egy ebéd ezalatt az idő alatt.

A fiával mindent megvetetett amire szüksége volt, de ha pl. a könyvutalvány ára kellett neki, akkor az is nekünk kellett levásárolni és kifizetni neki az árát.

Aztán meghúztam a vonalat, amin nem engedtem továbblépni, elmondtam neki, hogy külön család blabla, meg hogy nem panzió, sem neki, ha gyerekre felügyel sógoréknál, sem rokonoknak, nekünk is megterhelő a rokonság hosszú ideig és tovább vagy ez megy, vagy egyedül a fia fogja csináklni, mert arra az időre elutazom, ő meg jöhet főzni és takarítani az ő pénzén, nyilván. Ebben a felállásban persze már nem tetszett a dolog, azóta meg nincs baj.

Ja meg amikor már többedszerre megjelent aludni nálunk, akkor egy este nem kapott ágyneműt... én voltam a leggonoszabb, de meg volt mondva előtte, hogy ezt is abba kéne hagyn, nem hát nem, így járt.

2012. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi az égvilágon, pedig már majdnem két éve együtt élünk. Persze van, amit nem értek benne, sok dolog van, amit ő nem ért bennem (bennünk a párommal), de ezek apróbb szokások, és semmiből nincs vita, veszekedés.

Bár gyerek még nincs, a gyereknevelésről szoktunk beszélgetni, nagyjából azonos értékrendet képviselünk, de ő nyilván idősebb, kicsit lassúbb, szigorúbb, sok új dolgot nem ért - úgy állunk hozzá mindannyian, hogy mi, a szülők fogjuk nyilván ketten egyetértésben nevelni a gyerekeket, de anyósom véleménye nekem fontos (bölcs és jóindulatú összességében), mindig meghallgatom, amit mond. Aztán józan belátásom szerint megtartok belőle valamennyit, valamennyit elengedek a fülem mellett, és ez őt sem zavarja. Segíteni szeretne a tapasztalataival, de a mi döntésünk, hogy élünk-e vele.

2012. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok

Ami kínos szokott néha lenni, az az, hogy ha elfeledkezünk magunkról, és kicsit hangosabbak vagyunk szex közben a kelleténél (anyósom meg mellettünk lévő szobában tévézik). De ez ritkán fordul elő, figyelünk erre, ő meg szerencsére nagyon toleráns :)

2012. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!