Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni velük? A...

Mit lehet tenni velük? A felettünk lako szomszéd mindig nagyon hangos, dübörög. Amikor csak megy a lakásban direkt oda veri a lábat a talajhoz

Figyelt kérdés
nem lehet töllük aludni,rendszeresen este 19 orakor,kezdik,van hogy 23 orakor,és mindig 1-2 orakor direkt dübörög,majd leszakad a plafon,gyermekemet is mindig felriasztja.voltak már rendörök is ,de nem tudnak mit tenni,hiaba szolunk hozzájuk kedvesen hogy kicsit halkabban,mert a gyerek alszik,szo szerint szarnak rá.és meg utana hangsabbn csináljak,mintha az ágyat direkt emelgetnék hogy ütödjön hangosan.a férjem azt mondja hogy hiába is probálnák megint bármit,utána már a kocsinkat fogják tönkretenni.
2009. jún. 18. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Le kellene szigetelni a mennyezetet.Gipszkarton fenyőkereten + hungarocelltáblák ragasztva.
2009. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
A felettem lakók is rendszeresen éjfél körül kezdenek pakolni, bútortologatás... szörnyű. Vettem füldugót, és azóta édesdeden alszom :)
2009. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
második válaszolo:az ötlet jo de a 4 éves gyereknek nem tudom bedugni a fülét
2009. jún. 18. 11:01
 4/20 A kérdező kommentje:
elsö válaszolo:van gipsz karton a mennyezeten,és nem elég
2009. jún. 18. 11:02
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Hungarocell!! nem csak gipszkarton kell, hanem mögé szigetelő hab táblák. Olyan, mint a hungarocell, csak keményebb. A 3M füldugó nagyon jó, kényelmes, kisgyerek is megszokja.

Ha lehangszigeteled alakást, azzal az értéke is növekszik. Eladásnál +pont.

[link]

A szomszédokat nem tudod lecserélni, és ha sikerülne, akkor is ugyan ott vagy.

Elköltözhetnél, de nem biztos, hogy az új csendesebb. Mindenképp nektek kell megoldani a problémát.

2009. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

utána kéne járni mi az oka ennek a konfliktusnak és ez alapján kezelni a dolgokat..hátha meg lehet még oldani...

Én azt tenném a legközelebbi alkalommal ha ilyen lenne h hajnali órákban kedvesen felballagnék és beerőszakolnám magam a lakásba hogy ha már ők nem tudnak aludni akkor biztos az sem zavarja őket ha átugrok egy kis beszélgetésre hajnalban...és ezt annyiszor csinálnám ahányszor ők dübörögnének...hihetetlen h milyen pofátlan emberek vannak...

2009. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos semmit nem tudtok ez ellen tenni,és nem véd semmilyen jog sem az ellen ha mások nem tartják be az együtt élés szabályait.Ez a panel vagy tömblakások átka.

Mi családi házból költöztünk panelba,már 4 éve múlt de soha nem szokjuk meg.Nagyon utálunk itt lakni.Ráadásul ezeken a zajokon kívül nálunk még az utcazaj is nagyon behallatszik,állandóan dolgoznak fúrnak faragnak zörögnek...eeeh borzalmas.És én meg gyesen vagyok 2 kicsivel,majd meg bolondulunk sokszor itthon.Hacsak tehetjük menekülünk anyukámhoz.Aztán meg,amint kijött a jó idő,elővették a motorokat(meg tudnám ölni őket úgy gyűlölöm)és a ház előtt berregnek velük,amire persze a gyerekek felébrednek.Sajnálom,hogy Ti sem bírjátok,mi sem,de családi házra még halvány kilátásunk sincsen a közel jövőben.

2009. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk szintén ez volt a problémánk, csak annyi különbséggel, hogy a felettünk lakó 4 éves kis szörnyeteg gyereke vesztette el ilyenkor az agyát.

Este nekikezdett és simán 23-24-ig randlírozott a nagyi felügyelete alatt + trambulinon ugrált vagy az ágyat használta annak.

Szépen kértük, hogy szeretnénk pihenni, erre anyuka azt mondta, csak akkor fog a gond megoldódni, ha mi vagy ők elköltöznek. Utána jött egymás fenyegetése, levélírogatás, csövön kopácsolás. Minnél jobban kértük, a gyereket annál jobban ösztönözték.

A végén már nem szóltunk , tűrtünk.

Hála Istennek most nyáron megértük, hogy elköltöztek :O)

Azóta béke honol.

Kitartást!!

2009. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
99%

Nálunk is egy család vandálkodik fent. hülyegyerek szaladgál, sikítozik, szülők ordítanak vele, bútortologatás, sőt bútordobálás. oroszlánkirály dvd extra hangerőn.


Én nem fogom leszigetelni a lakást semmi értelme, nem javaslom nektek sem. Azért jó olvasgatni neten a fórumokat mert sok ilyen idióta ember/család van, na pont egy ilyennek fogom eladni a lakást, azoknak nem fog feltűnni a probléma és megszopják a felettünk lakók is. Mi meg elköltözünk családi házba. Gyűjtögetni kell, félre tenni, aztán hajrá. ez persze nem ilyen egyszerű, de más megoldás sztem nincs.

2010. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 senior24 ***** válasza:
34%

Mint mond a Ptk?


Amikor egy földterületet, házat, lakást vásárolunk, bérelünk vagy abban bármilyen jogcímen (például: családtag, albérlő, szívességi lakáshasználó), de akár jogcím nélkül (jóhiszeműen vagy rosszhiszeműen) tartózkodunk vagy lakunk, e szabályokat be kell tartanunk, és ugyanezt megkövetelhetjük a szomszédainktól is. A kötelezettséget, vagy tilalmat előíró jogszabály nem ismeretére, mint felelősséget kizáró, vagy azt enyhítő körülményre nem hivatkozhatunk. Egyszerűbben megfogalmazva a jogszabályok (törvények, rendeletek) nem ismerete, nem mentesít senkit a felelősség alól!A Polgári Törvénykönyv általánosságban fogalmazza meg, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Láthatjuk, hogy a jog nem köti a felesleges zavaró tevékenység gyakorlásának a tilalmát időkorláthoz.A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja.Lehetetlen, ezért a jogszabályok meg sem kísérlik, felsorolni azokat a tevékenységeket, amelyek indokolatlanul zavarhatják szomszédaink nyugalmát. Idesorolható:a túl hangos zenehallgatás a napszaktól függetlenül,a hétvégi barkácsolás,lakásfelújítás,fűnyírás,a házibulik,a családi események.


Az önkormányzatok is beleszólnak


Természetesen szó sincs arról, hogy ne lehetne vendégeket fogadni, családi eseményeket megünnepelni, hétvégén megjavítani a kerítést. Városonként, Budapesten pedig kerületenként változó, hogy mettől meddig használhatjuk hangos háztartási gépeinket, végezhetünk felújítási munkálatokat, énekelhetünk és zenélhetünk. Általában felújítási munkákat és zeneoktatást, gyakorlást munkaidőben lehet végezni, hangos háztartási gépeket pedig este 8-9-ig lehet használni, de van, ahol hétköznap ebédidőben le kell állni a hangos felújítási munkákkal és az énekléssel, illetve van, ahol a lakók többségi beleegyezésére van szükség a hosszú távon kellemetlenséget okozó tevékenységekhez, mint például az állattartás vagy a zene- és táncgyakorlás. Az önkormányzati rendelet megszabja, hogy hánytól hányig milyen zajjal járó tevékenységet lehet végezni. Az azonnal hibaelhárítási tevékenység képez csak kivételt.


Maguk a társasházak is szigoríthatnak


Az önkormányzatok előírásain indokolt esetben az egyes társasházak még szigoríthatnak, de ellent nem mondhatnak neki. Így ha társasházban lakunk, a saját házirendünkkel érdemes tisztában lenni, kertes házakra pedig az önkormányzat rendelkezései érvényesek. A társas ház házirendje megszabhatja, hogy hánytól hányig lehet porszívózni, mosógéppel mosni, fúrni, és kiterjedhet arra is, hogy otthonunkban nem használhatunk klumpát, fapapucsot, stb.


Az előzetes bejelentés sok esetben megoldás lehet


Ha olyan programot tervezünk, ami zavarhatja a szomszédokat, ezt érdemes nekik jelenteni. A legkulturáltabb és legintelligensebb megoldás az, ha előre jelezzük a várható kellemetlenségeket. Egy cetli a liftbe, a bejáratra, a postaládákba, és egy telefonszám, ahol lehet szólni, ha már túlzottnak tarják a szomszédok a zajt. Az (íratlan) alapszabályokat is tartsuk be!Az azonban, hogy bejelentettük, bulit tartunk, nem hatalmaz fel bennünket arra, hogy azt tegyünk, amit csak akarunk. Ha ugyanis a szomszédainkat zavarjuk, a bejelentésünk ellenére is rendőrt hívhatnak, és véget vethetnek a zajos mulatságnak, legyen szó nappalról vagy éjszakáról. A bejelentéssel csupán egy kis türelmet és megértést kérhetünk, de a megengedett decibelhatárt ilyenkor sem léphetjük át.Ha előre szólunk, akkor lehetőséget biztosíthatunk a lakótársaknak, hogy elmenjenek otthonról, illetve felkészüljenek arra, hogy ne tervezzenek korai csendes pihenőt. De ne feledjük, hogy ezzel nem élhetünk vissza, és pusztán a jóindulatukon múlik, hogy szabálysértésünk miatt eljárást indíttatnak-e vagy sem!A nagyobb családi eseményeket, például esküvőt érdemes bejelenteni a Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálatán is. Amennyiben ehhez közterületet is igénybe kívánunk venni (például: esküvői menet) az eseményt a városi, vagy fővárosi kerületi rendőrkapitányságon is érdemes bejelenteni. Fontos tudni, hogy amennyiben családi rendezvényt tartunk, ehhez nem kell a szomszédok beleegyező nyilatkozata, viszont a zajhatárokat ilyenkor is kivétel nélkül be kell tartani! A rendőrség esetleges többszöri megjelenése az egész családi rendezvényt tönkreteheti.


Jöhet a feljelentés!


Az együttélési normákat megsértő lakótársat, amennyiben felszólításunk ellenére sem halkítja le a zenét, vagy fejezi be a „tivornyát”, minden esetben fel kell jelenteni! Ahány szabálysértési eljárás indul ellene, annyi büntetést fog kapni. A szabálysértésekről szóló törvény értelmében ha a pénzbírság nem hajtható be, azt közérdekű munkára vagy elzárásra kell átváltoztatni. Sőt, a 2010-évi módosítások eredményeképpen ma már a fiatalkorú (14. életévét meghaladott) szabálysértést elkövető személlyel szemben is ki kell szabni az elzárást, illetve át kell változtatni a pénzbírságot elzárásra.Tehát ma már esély sincs a szankció elkerülésére. E módosításnak éppen az volt az indoka, hogy az önálló jövedelemmel vagy vagyonnal nem rendelkező fiatalkorú szabálysértővel szemben a hatóságok tulajdonképpen „eszköztelenek” voltak. Nem igaz tehát, hogy a hatóságok nem tesznek semmit, és a szabálysértő szomszédot nem vonják felelősségre, az viszont tény, hogy a hatóság csak akkor tud eljárni, ha a szomszédok megtették a feljelentést.

2014. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!