Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha születési családnevet...

Ha születési családnevet változtatok, és megérkezik a néváltoztatási okirat, az elég a többi papír kiállításához - személyi igazolvány, útlevél, stb. vagy utána kell menni a születési anyakönyvi kivonatnak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég.A születési anyakönyvi kivonatot nem változtatják meg,csak bejegyzik hozzá a névváltoztatási kérelmedet.
2012. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem változtatják meg. "Ha születési családnevet változtatok" - ez volt a kérdés. Nem házasságkötéssel változik meg, hanem a születési családnevem lett más.
2012. ápr. 11. 22:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem elég az okirat. Először az okirattal mész az anyakönyvi irodába, ott megkapod az új nevedre szóló anyakönyvi kivonatot. Utána (pár nap elteltével, meg kell várni míg átvezetik a rendszerben) mehetsz személyit csináltatni, és ha már kész az új személyid, akkor jön a többi papírod cseréje is. (egy név-változtató sorstársad)
2012. ápr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
bocs az offért:mennyibe kerül egy családnév változtatás??
2012. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
azt hiszem 10 000 ha először változtatsz. Ha másodjára, akkor 50.
2012. ápr. 12. 11:04
 6/14 anonim ***** válasza:
01:29 vagyok. Először 5 ezer volt(1991 ben), majd 20 ezer(2007-ben). Mégis csak visszavettem az eredetit, mert nem tudtam megszokni az újat, sem Én, sem a környezetem, és olyan idegennek éreztem mindig, ezért "visszaváltoztattam". Ezért már 20 ezret kellett fizetnem, hogy elmenjen a kedvem a további változtatásoktól. Meg is mondták, hogy ezért van, hogy az emberek nagyon gondolják meg a névváltoztatást.
2012. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, 20 volt, de januártól 50 :S.
2012. ápr. 12. 13:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Vegül felhívtam az okmányirodát, ott azt mondták, hogy nem kell a születési anyakönyvi kivonat, hanem elég a névváltoztatási okirat, merthogy az egy hivatalos okmány, és a korábbi iratok, amiket cserélek. Remélem igazat beszélt a telefon, mert túl sok kedvem nincsen sokadik hónapos terhesen átugrani az ország túlsó végébe ahol születtem, de nincs semmim és senkim, aztán ugyanaznap vissza. Kicsit ciki lenne....
2012. ápr. 12. 16:49
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, igen, amúgy jól mondtam, a születési név első megváltoztatása 10e.(A házassági névé pedig 5e.)
2012. ápr. 12. 16:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Úristen, már 50ezer??? Még jó hogy nem most gondoltam meg magam!
2012. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!