Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mehetek külföldre?

Mehetek külföldre?

Figyelt kérdés
14. életévemet tölttem be most márcuisban. Az útlevelem lejárt, a személyigazolványom pedig 14 alatti (nem aláírásos). Utazhatok az EU-n belül?

2012. márc. 11. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igy nem, mert sem érvényes személyid, sem útleveled nincs. Az egyiket legalább meg kell csináltatnod.
2012. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem aláírásos?
2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Okmányirodában 14 alatt csináltattuk, és azt mondták, hogy nem lehet aláírásos.
2012. márc. 11. 18:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Továbbra sem tudom, hogy mi az a "nem aláírásos", de ha az egy érvényes személyi igazolvány, márpedig annak kell lennie ha okmányirodában állították ki, akkor azzal utazhatsz.


Viszont ha egyesül mész, akkor szülői engedély legyen nálad.

2012. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

14 felettieknek szóló sima személyit megcsináltatod és mehetsz....

csak a kérdésed azééé hülyeség mert érvényes személyi nélkül magyarországon se mehetnél.... 14 felett rendes felnőtt személyi kell

2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van egy rublika, hogy Aláírás. Nekem ott nincs semmi. De érvényes a személyim, vagy nem?
2012. márc. 12. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, érvényes, mehetsz vele.
2012. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 12. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
de hogy nem kaptál még rendes személyit? ezt elvileg a suli intézi...
2012. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Na mesélek egy rövid sztorit, aztán inkább nézz utána, nem tudom, hogy most hogy vannak ezek a szabályok...


Történt, hogy 15 éves koromban EGYEDÜL kibuszoztam nagynénémhez Olaszországba nyáron. Akkoriban még drága volt a repcsi. Anya megvette nekem csak az ODA buszjegyet, mert úgy gondoltuk, majd ha megunom az ottlétet, veszünk vissza jegyet és hazarobogok. Meg is untam x idő után, elmentünk jegyet venni, erre mondja a nő, hogy nem adhat. Kiderült, hogy 16 éves koromig NEM UTAZHATOK KÍSÉRŐ NÉLKÜL, az olasz állam nem vállal felelősséget, nem adhat ki a nevemre szóló jegyet (márpedig név szerint kell kiadni ugyebár..).


Ekkor két lehetőségem volt: maradok még egy hónapot (augusztusban töltöttem a 16ot) vagy keresünk alternatív megoldást. Végül úgy oldottuk meg, hogy kimentünk a buszállomásra, nagynéném megkente a sofőröket (odaadta nekik a jegyem árát), és rájuk bízott. Nagyon kedvesek aranyosak voltak, írtak valami menetlevelet, hogy én is velük vagyok, tehát nem kell bemutatnom ellenőrzésen a jegyemet, és így szépen hazahoztak, de úgy, hogy még a Pest - otthonom közti buszjegyet is megvették nekem.


Szóval egyszeri alkalom volt és én így megúsztam, de ez 8 éve volt, azóta már nem ilyen tisztességesek az emberek, ne kövesd a példámat.


Csak elmeséltem, hogy tudd, ha nem vagy 16, nem eresztenek haza.. (bár nem tudom mi szüksége van ránk egy másik államnak..) na mindegy, több sikert! Azért kérdezd meg ezt ott is ahol jegyet akarsz venni.


Ha meg kocsikázni akarsz, EUs tagállamokban szerintem mehetsz simán, de vagy aláírásos személyivel, vagy valamilyen erre a célra szolgáló szülői engedéllyel.

2012. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!