Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal pár kisgyerekkel?...

Fiatal pár kisgyerekkel? Albérletben? A nagyival lakunk aki 80-on fölül van a lakás sem maradna nekünk ha meghal, semmi nem tetszik neki, de már jó lenne külön költözni. De mi van ha nem jön össze s vissza kell költözni? Valaki hasonlo helyzetbe?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 17:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Az van, hogy az ember optimális esetben felelősséggel vállal gyermeket, nem a bizonytalanba. Albérletbe is lehet babát vállalni, ha van B verzió. Azaz van hova menni, ha teszem azt, nem tudtok megélni.
2012. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom amikor vállaltátok a gyereket, a nagyi akkor is ilyen volt. Így döntöttetek.


Én inkább az albérletet választottam volna. Persze ha anyagilag megengedhetitek.

Ha már nem olyan kicsi a gyerek, te is el tudsz menni dolgozni.

2012. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
ahogy vénül hova tovább, rosszabb mint egy kisgyerek
2012. ápr. 12. 17:22
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Hát akkor nincs nagyon sok választás: ha a férjed jövedelme nem elég, akkor neked munka aztán albérlet.
2012. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Inkább tűrjetek. Az albérletbe bele fogtok ragadni, pénzt nem lehet megtakarítani mellette. Sohasem lesz saját lakásotok. Ha meghal a nagyi, akkor is ráértek más alternatíván gondolkodni. Az utcára nyilván nem fogtok kerülni egy kisgyermekkel.
2012. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%
Talán először biztos háttért kellett volna teremteni, nem gyereket gyártani a semmire...
2012. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
Nem azt kérdezte, hogy mit csináljon a meglévő gyerekkel. Ne oktatgassátok, mert felesleges. Ez egy adott helyzet, ebből kellene valamit kihoznia. Undorító, hogy mindig osszátok az észt mondván: miért lett a gyerek. Kérdező! Ezekkel a támadásokkal ne foglalkozz, örülj, hogy van egy szép babátok.
2012. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
7-es: gratulálok, te válaszoltál a kérdésre, segítettél megoldást találni....
2012. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

Én is megfigyeltem már, hogy ha fölteszek egy kérdést, akkor a válaszok fele csak kötekedés. "én nem így tettem volna, rosszul csináltad, miért nem gondolkodtál" stb.

Valószínű a kérdező is tudja, hogy nincs jó helyzetben, máskülönben nem fordulna segítségért..


Kérdező: Én azt tanácsolom, hogy maradjatok. Amíg csak lehet. Itt még talán van esélyetek gyűjtögetni valami kis pénzt, és ha ügyesek vagytok, akkor talán sikerül egy kis önerőt gyűjtenetek, amiből elindulhattok.

Bátyámék is voltak egy évig albérletben, és nem volt gond a megélhetéssel, csak éppen azzal, hogy nem látták a kiutat. Vissza is költöztek egy év után hozzánk, itthon sikerült összedobniuk egy kis pénzt (meg persze anyukámék támogatták őket valamivel) És így sikerült egy olcsó lakást venniük részletre.


Tudom, hogy nem egyszerű, de olyan "megoldásba" ne menjetek bele, ami nem vezet sehova. Márpedig az albérlet ilyen.

2012. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
24%
8-as! Igen segítettem, csak néhány sorral feljebb!
2012. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!