Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek a férjetekkel,...

Elmennétek a férjetekkel, vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a helyzet, hogy én max gyedet kapok a fiam után még ebben az évben, a férjem pedig jelenleg minimálbérért dolgozik. Ennyiből élünk, de nem volt ez mindig így, ő vezetőként kétszer ennyit is keresett, de elveszítette az állását amikor a baba megszületett, így most nagyon nagy visszaesés, ráadásul nekem is "csak" a gyed van.

A környéken nem talál normálisan fizető állást, így felmerült, hogy el kell menni messzebbre, ahonnan nyilván nem tud hazajönni max. hétvégente. Ő szeretné, ha vele mennénk, de én a jelenlegi helyemre akarok visszamenni dolgozni, mert az legalább még biztos, és egyébként is hova vennének fel majd egy két éves gyerek mellett? Ő meg úgysem keresne annyit, hogy el tudja tartani tartani a családot, így megint ott vagyunk, ahol a part szakad. Ez örökös vitatéma közöttünk, mert én nem akarok menni, így ő engem érez egy normális állás gátjának, mivel hozzám van kötve. Na jó, ez így morbidnak hangzik, de a lényeg ez. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem tudom felborítani az életemet csak azért, mert nem képes rendes munkát találni... tudom, gonosz vagyok, de közben meg nagyon elkeseredett is.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Elmennétek az ismeretlenbe vállalva azt, hogy akkor nektek nem lesz munkátok, de a férjeteknek meg végre valami normális? Vagy menjen ő egyedül?


2012. ápr. 13. 21:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérj tőle egy kis időt, hogy legyen időd próbálkozni állásügyben. Azon a környéken kereshetnél állást interneten, vagy bárhogy. Telefonálgathatnál, felmérnéd a terepet, hátha van esély rá, hogy találj munkát. Semmi sem lehetetlen. Ha mégis bizonytalannak tűnik, utána próbálhatod meggyőzni őt a maradásról.
2012. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
A Biblia szerint is az asszonynak követnie kell a férjét. Egyébként sincs semmi biztosíték arra, hogy visszamehetsz oda, ahol dolgoztál. Június 1-től már táppénz alatt is ki lehet rúgni a dlgozókat. Ne álmodozz. A család maradjon együtt, az asszony kövesse a férjét.
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy én nem akarom őt meggyőzni arról, hogy maradjon, mert a pénzre szükségünk lenne. És amíg itt a környéken nem találna jobbat, addig valahogy kihúznánk, még ha ez akár egy évet is jelentene. De én egyszerűen irtózok a gondolatától is, hogy elmenjek innen. Nem azért, mert olyan szuper itt, egyszerűen csak ragaszkodok a viszonylag biztoshoz, én ilyen földhözragadt vagyok. Kétségbeesek a gondolatra, hogy már arra a jövedelemre sem számíthatunk, amit itt kerestem.

Egyáltalán hova a fenébe vennének fel egy két éves gyerek mellől, amikor az egyedülállók sem találnak rendes munkát, hát még egy kisgyerekes anya? Sajnos az a tapasztalatom, hogy a mai világban nagyon meg kell becsülni ami van, még ha nem is olyan fényes az a valami, de legalább van! Ezt mostanában nagyon megtanultam.

2012. ápr. 13. 21:12
 4/25 anonim ***** válasza:
56%
Én mennék.A volt munkahelyed se tuti,nem kötelesek visszavenni.
2012. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
És a Bibilia mit ír arra az esetre, hogy ha az asszony követi a férjét, de éhen halnak, mert nincs miből enni? Bocs, de én ennyire nem vagyok vallásos, hogy ekkora horderejű dolgokban a Bibliát kérdezzem!
2012. ápr. 13. 21:13
 6/25 A kérdező kommentje:
Visszavárnak, legalábbis ezt mondták még a napokban. Sőt, lehet, hogy hamarabb lesz rám szükség, mint március... Azért ez csak biztosabb a semminél?
2012. ápr. 13. 21:14
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ragaszkodni csak a férjedhez lehet, helyhez és helyzethez soha. Őrá alapoztad az életedet. Míg együtt lesztek minden rendben lesz.
2012. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Kisgyerekkel nincs biztos hely! Ha beteg lesz a kicsi,és otthon kell maradnod vele,rövidesen találnak okot arra,hogy elküldjenek.

Ha ott a párodnak jobb munkája lesz,akkor mindenképpen mennék vele. Neked így sem lesz munkád.Hacsak nincs nagy protekciód a főnöködnél.

2012. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy egy új helyen még ennyi protekcióm sem lenne, mint itt, ahol legalább ismernek és szeretnek. Legalább is eddig így volt, és nyilván tisztában vannak vele, mit jelent egy kisgyerek, aki gyakran beteg, stb... Egy új helyen szerintem ezt még ennyire sem tolerálnák.
2012. ápr. 13. 21:18
 10/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul itthon itt vannak a nagyszülők, testvérek, akik bármikor tudnak segíteni, ha esetleg én nem is tudnék eljönni szabadságra, vagy táppénzre, valakire tudnám bízni a babát. Tudom, hogy most folyamatosan a magam igazát akarom erősíteni, de még mindig nem vagyok meggyőzve az ellenkezőjéről.
2012. ápr. 13. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!