Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha apukával megtudunk egyezni...

Ha apukával megtudunk egyezni közösen a gyerektartás összegéről, de szeretném ha lenn erről egy hivatalos dokumentum is, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen egyáltalán? Házasok nem voltunk, apasági nyilatkozat van. Nem akarunk pereskedni se bíróságra járni, de azért szeretném úgymond bebiztosítani magam, hogy legyen nyoma az egyezségünknek... Elég ha erről mi írunk valami papírt (mindkettőnk aláírásával, esetleg két tanúéval) vagy ezt később ha probléma adódna senkit nem érdekelne? Remélem érthető a kérdésem, kicsit kusza...

2012. ápr. 14. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A bíróság ítéli meg a gyerektartást. Lényegesen egyszerűbb. Elmondjátok, hogy x összegben megegyeztetek, a bíróság kiadja a határozatot.
2012. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!
2012. ápr. 14. 16:51
 3/14 anonim válasza:
Én is ajánlom a bíróságot. Én is hozzájuk fordulok,mert ki tudja, hogy mi lesz majd, ha a biológiai apukának egyszer lesz egy másik gyereke és az akkori társa behisztizik a pénz miatt. Mindenféleképpen kell hivatalos doksi róla és a legtutibb a bírósági határozat! Kitartás! Én is ezen megyek keresztül.
2012. ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 20 évvel ezelőtt szintén baráti hangulatban elváltak útjaink a fiam édesapjával.Nem voltunk házasok.Nálunk is van apasági nyilatkozat,mi is megegyeztünk egy összegben amit minden hónapban fizet mint gyerektartás.Mi nem akartunk pénzt költeni sem ügyvédekre,sem okmánybélyegekre,hogy bírói végzést kapjunk.

Mi otthon írtunk egy szerződést amiben leírtuk,hogy mindketten önként egyeztünk meg a gyerektartás havi összegéről,és senki nem volt kényszerítve. arról,hogy az infláció növekedésével arányosan emelkedik az összeg nagysága is. Leírtuk a papírra,hogy a gyermek az anyja mellett marad,és az édesapa akkor látogatja amikor akarja.Nyáron,és minden óvodai-iskolai szünetben a fele szünetet és a fele nyarat az apukánál tölti a gyermek.Ezt az iratot két tanúval aláírattuk.Ennyi.20 éve pontosan fizet a fiam apja.20 éve 10.000 forintban egyeztünk meg.Azóta megbeszélés szerint emelte 16.000 forintra.A fiam ma is akkor megy az apjához amikor akar,és ma is jó barátság van köztünk.A fiam apja azóta megnősült,és született egy kislánya is,de sosem hagyta cserben a fiamat.


Ha ti is megtudtok így egyezni,akkor nem kell bíróság,se ügyvéd.Akkor írjatok ti is egy papírt csak a biztonságérzés miatt.

2012. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám azért legalább az ügyvéd előtt megírt nyilatkozatot amiben elismeri és kötelezi magát a havi tartásdíj fizetésére. Ez a biztos ,a mai világban sajnos semmire nem lehet adni ,a papír mindig jól jön.:)
2012. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

bocs, kedves előző, de 16 ezer havonta? az semmi.

lehet,hogy te nem akarsz többet, de az a pénz a gyereknek járna.

2012. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

ma 17:03


a gyerektartás nem a gyereknek jár, hanem annak a szülőnek akivel a gyerek egy háztartásban él és neveli

2012. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 17:03


Ha bíróságra vittem volna az ügyet,sem kaptam volna többet.Mégpedig azért mert a fizetésének a 20 %-át vagy a mindenkori minimálbér 20%-át számoltuk ki.Amikor szétmentünk,nem volt állása,így az akkori minimálbér 20%-ban egyeztünk meg.ami akkor 10.000 forint volt.Idővel én elég jó anyagi körülmények közé kerültem,és nem erőltettem a magasabb pénzösszeget.Továbbra is elég volt a minimálbér 20%-a.Ami jelen esetben 18.600 forint. Már nem kérem az emelését,mert a fiam 20 éves,és idén jár neki még pénz.(jövőre már gyakorlatra megy,önálló keresettel fog rendelkezi,legalábbis külföldön)

üdv

2012. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
a gyerektartást a szülőkapja meg, de azt a gyerek szükségleteire kellköltenie. Ha te megelégszel kevesebbel,mert mindent tudsz fizetni,akkor rendben van, de ha a gyerek nem tud elmenni egy szakkörbe, vagy egy kirándulásra, mert te nem kérsz az apjátólpénzt akkor az a te hibád.
2012. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es csak gratulálni tudok és kicsit irigykedem is ,hogy sikerült ilyen normálisan megoldani a gyerektartás problémáját. Nálunk ez csak álom marad... de jó hogy lehet ilyet is hallani ,olvasni hogy vannak még normális apukák :)
2012. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!