Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 3 éve a bíróság 15000...

Ha 3 éve a bíróság 15000 gyerektartást itélt meg az apának, de papíron nincs nyoma, hogy az elmúlt évben fizette volna, (pedig igen) akkor az anyuka kérhet visszamenőleg 185 ezer forintot, hogy az nincs fizetve?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy csak hat hónapot lehet visszamenőleg, minden esetben? Megbeszélés szerint ügyvéd előtt újra kilessz holnap fizetve az összeg, de 185 ezer kicsit sok, ha nem is járna, mondhatom hogy csak 6 hónapot vagyok hajlandó kifizetni újra (mert bizonyítani nem tudom, hogy fizetve volt)?

2012. ápr. 2. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Kérhet.


Bár azt nem értem,miért akar kiszúrni veled?

A bíróságnak nem lesz gyanús, hogy ennyi idő után csak most jelentette, hogy te "nem fizettél" gyerektartást?

Általában 2-3 hónap után szoktak intézkedni.

2012. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Csak 6 hónapra visszamenően kérhet, többet nem!

Tanú sincs a kifizetésekre? Mert úgy is próbálhatod bizonyítani!


Tanulság: mostantól MINDIG legyen nyoma a fizetéseknek! Vagy utaljad (akkor ott lesz a bankkivonat), vagy vetesd át vele papíron, vagy bármi, de legyen a te kezedben is valami arról, hogy igenis fizettél!

2012. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem szép dolog, de ha 15000-et fizettél, rájuk fér a duplázás!
2012. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nanamia ***** válasza:
81%

Egy biztos, ezentúl csak utalással fizess, és a megjegyzésbe is írd bele, hogy "gyerektartás".

Én is úgy tudom, hogy visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni, de ha ez már egy bírósági határozat volt 3 éve, akkor nem tudnám biztosra mondani.

Felettem valaki említette amúgy, és ezt tartom én is igencsak furcsának...hogy senki nem kérdez erre rá, hogy akkor ugyan asszonyom, miért nem jelentette eddig...

2012. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél évre visszamenőleg lehet kérni. Ha annyira balfácán voltál.... legalább csekken adtad volna fel..... erre nem tudok mit mondani.
2012. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ,ha bírósági végzés van a megállapított gyerektartásról,akkor az ítéletig visszamenőleg lehet kérni az elmaradt gyerektartást. Hasonló cipőbe járok, de az én exem valóban nem fizetett a gyermekünk után, 2 éve... neki nem volt havi 15 ezer ft-ja amit a gyerekére adott volna ,mert ezt vállalta :(
2012. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, csak hat hónapra visszamenően lehet kérni. De ezt már sokszor, sokan leírtuk.
2012. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát kiderült, hogy nem csak hat hónapra lehet, mindegy ezútán kizárólag csekken lesz fizetve, a válaszadónak aki írta, hogy mért csak 15 ezret, üzenem, hogy az anyuka ezt se költi a gyerekre, mert cipőt is meg mindent mi állunk, ezkfelett az elmúlt egy évben kevesebbet volt nála a gyerek, mint nálam, szóval szerintem ez se illetné meg. köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 3. 08:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat lehet h most meg fogtok kövezni(lepontozni) de en ugy tudom h max 3 evre visssza menöleg lehet kerni.
2012. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat hónapra visszamenőleg lehet kérni maximum, kedves Utolsó.
2012. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!