Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kéne bánnom a barátom...

Hogy kéne bánnom a barátom kamaszfiával, hogy megkedveljen?

Figyelt kérdés
Üdv, 26 éves nő vagyok, a páromnak van egy 17 éves fia, akivel nem tudom, hogy hogy kéne viselkednem, hogy ne legyenek köztünk konfliktusok. Fél éve vagyunk együtt, 1 hónapja költöztünk össze, a fiú is sokat van itt nálunk, eddig úgy érzem, bizalmatlan és félénk. Én szeretnék vele jóban lenni, de még sosem jártam olyannal, akinek gyereke volt és nem is kicsi már, nem tudom, hogy hogy viselkedjem vele. Szerintem helyes és aranyos srác, örülnék, ha tudnék vele beszélgetni és jóban lennénk.
2012. ápr. 14. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

jaj de jó is lenne, ha ez ilyen könnyen menne, de tudod ha ő nem akar veled jóban lenni akkor te falra is mászhatsz akkor sem fogtok jól kijönni


Nem a romantikus filmekben élünk, hogy a mostoha anyuci a párja gyerekeivel fagyizgatni jár és a csajos ügyeket kibeszélik

2012. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
szoktál járni buliba? és ő? elmehettek együtt (persze, mint két barát :D hívjátok a barátokat is). és a vásárlás? ő is szokott, gondolom. :P segíthetsz neki, mi áll jól neki, melyik a divatosabb stb. vagy járjatok el hármasban minél többet, kérdezgesd, mi volt a suliban, vagy hogy kik az aktuális "menőgyerekek". egy próbát megér.
2012. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen ne tégy semmit. Ne próbálj meg jófejkedni, mert az erőltetettnek tűnhet a szemében. Csak légy vele normális, kérdezd meg hogy mit szeretne ebédelni, tégy a kedvére, de csak óvatosan. Ha normális a srác, akkor nem lesz veled semmi baja.
2012. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Az én "mostoha-fiam" 9 évvel fiatalabb nálam. Szerintem fontos, hogy ne próbáljunk anyja helyett anyja lenni. Én egyenrangúként kezeltem mindig, mint egy fiatalabb testvért. Évekig elég távolságtartó volt, de nem kritizált, elfogadott. Most már van két kislánya de az édesapja sajnos az unokák megszületése előtt meghalt. Így akár meg is szakadhatott volna köztünk a kapcsolat, de nem így történt. Teljesen nagymamaként tekintenek rám, rendszeresen jönnek a kicsikkel, a karácsonyt mindig náluk töltöm és a babák születésekor is én segítettem a kismamának az első hetekben.
2012. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A lényeg, hogy ne görcsölj rá. Legyél természetes, ne erőltesd a közös programokat.
2012. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Saját kis rock zenekara van, bulizni annyira nem szokott. Lehet, hogy majd kitalálok valami közös programot, ami neki is tetszene, pl. mozi, koncert stb.
2012. ápr. 14. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Egy 17 éves gyerek nem fog a 26 éves nevelőanyjával moziba, vagy koncertre vagy bárhova is menni. Hidd el hogy ha nem erőlteted a közös programokat sokkal nagyobb az esély rá, hogy megkedvel! Ketten is írtuk, hogy ne erőltesd. Hidd el van kamasz gyerekem itthon.
2012. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez nem erőltetés, csak megkérdezem, nincs-e kedve. Szerintem jó lesz, nincs köztünk annyira nagy korkülönbség.
2012. ápr. 14. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltess semmit, néha ha az apjával összeveszik apróbb dolgokon, a pártjára állhatsz, így jó fej leszel a szemében. Ne akarj az anyja lenni, ne utasítsd semmire,sose, akkor jó eséllyel tiszteletbe fogja tartani a kapcsolatotokat, és még kedvelni is fog.
2012. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!