Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem kikészülök és nincs...

Úgy érzem kikészülök és nincs akinek elsírhatnám magam?

Figyelt kérdés

Röviden: ideköltöztünk a szülőfalumba. A férjemnek nagyon megterhelő volt innen bejárni, de csak itt kaptam rendesebb munkát. Albérletben élünk.

A Gyest elviszi as lakbér, én 70-80ezret keresek egy hónapban.

Amikor elhelyezkedtem, a férjemet "kirúgták" (alkalmatlan volt, nem bírta azt a munkát, de a főnöke nem akart kicseszni vele, és közös megegyezéssel távozott) Azóta talált melót, de nem fizették ki, így most bejelentkezett munkanélkülire, főleg azért, hogy átképezhesse magát. De ez sem jön össze, mert első körben az jut be, akinek nincs szakmája, neki pedig kettő van.

Sakkoztunk a számlákkal, próbáltunk optimisták lenni.

Erre ma kikapcsolták otthon a netet és a telefont. Ezzel volt még esélyünk találni valamit.

Én pedig bepánikoltam. Egyszerűen képtelen vagyok megnyugodni.

Ideges vagyok. Este lehet átmegyünk anyukámékhoz pénzt kérni, de már a gondolattól is felmegy a vérnyomásom. Talán büszkeségből? Szégyellem magam, hogy ide jutottunk.

Soha nem kértem pénzt még. Inkább nem ettem, csak legyen minden kifizetve. Kinyögtük a gázt és a villanyt (nincs a mi nevünkön, csak a telefon-net) hogy a főbérlónek ne legyen problémája. A magunké meg elmaradt.

ttól félek, hogy apám nekiállja piszkálni a férjemet, hogy miért nem viselte el a munkahelyét. Nagyon megszívta, mert forróságban dolgozott, és mostanában rosszul van a melegtől. A szakmája meg pék, így ezt is elbukta.

Apám szerint el kellett volna viselnie. De basszus, majdnem a kemencébe ájult többször is. Attól még, hogy fiatal, nem biztos hogy csúcsszuper az egészsége.



2012. ápr. 16. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha kikapcsolták a netet, honnan netezel?

Ahonnan most netezel, ott tudsz munkát keresni a férjednek is. Van érettségije? Azok vannak előnyben, tapasztalat. Ha nincs, iratkozzon be ősztől egy gyorstalpaló érettségire, illetve boltos szakmára, annak van most nagy keletje szerintem. Férfiként lehetne elektronikai eladó is.

2012. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon sajnálom, hogy így jártatok, remélem, hamar rendbe jönnek a dolgaitok. :(

De azt nem igazán értem, hogy mi a kérdés...

2012. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha ez megnyugtat, akkor ennyi erővel fél Magyarország kikészül és elsírhatná itt magát:)
2012. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy könnyű helyzetben. Ideig-óráig ellesztek a kölcsönökkel, de megoldást kell keresni.

Te tudod, hogy a párod valóban nem tud tűrni - hisz hány pék dolgozik forróságban - vagy nem esik jól neki a munka.

Először össze kell írni, mi az, ahol még tudtok szorítani, mi az, ahol már nem. Mi az, amit legelőször kell befizetni, amit muszáj rendezni.

És itt a párodnak kell lépni, hisz te dolgozol, van jövedelmed. Bújja a hirdetéseket, nem muszáj szakmájában elhelyezkedni. Biztos, hogy falun kevesebb a lehetőség. Ha ügyes, akkor akár mindenes lehet a faluban: bevásárol, fát aprít, gyógyszert kivált, csapot szerel. Aztán ha beindul, adják a címet egymás közt. Nem legális, de nem csak ő csal ma.

Kérni ne szégyellj - sok szülő segíti ma a gyerekeit - de lássák rajtatok, hogy törekedtek, s a férjed sem egy nebáncsvirág.

2012. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem egy nebáncsvirág, csak nem bírja a 45 fokot. Orvosi ampullákat gyártottak, és ő folyton szédült, és nem egyszer elájult. Ő tűrt, de nem jött össze.

Házvezetőnő vagyok, a "munkahelyemről" netezek.

Tudom, hogy nem vagyok érthető. De jól esett legalább leírni.

2012. ápr. 16. 12:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem dolgozni mindenki tud, aki akar. Kifogásokat persze lehet gyártani.

Lehet menni gyárakba sorra, vagy biztonsági őrnek, vagy építőiparba, vagy takarítani. A tesómnak kell a pénz, kevés a fizetése. Pizzafutárkodik, graffitiket mos le, és eperföldön kapál. Hát ezek gáz melók, de ez van, nem pislogni kell, hanem csinálni, és ha már jobban áll az ember, akkor lehet már jobbat is keresni.

2012. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor arra szoktam gondolni hogy Sztálingrádban pl.sokkal rosszabb volt az embereknek de volt aki kibírta,ez kicsit segít átlendülni a holtponton.
2012. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pizzafutárkodás meg hasonlók csak akkor lehetséges ha nem 12 órás műszakokba jár az ember dolgozni,vagy ha nem túl kimerítő a munkája.A pékeknek tudtommal eléggé kimerítő-nem várható el egy péktől-reálisan nézve-hogy egy munkanap után,vagy a hétvégéjén még eperföldeken is futkosson.
2012. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A pizzafutáros tesós vagyok.

A tesóm mentős, 12 órában dolgozik össze-vissza. Van olyan, hogy a mellékállások miatt 2-3 napig sem alszik, ha úgy osztják be. Szóval újra azt mondom: kifogásokat lehet gyártani.

Nekem is volt két kemény évem, hajnal 3:20-kor keltem, mentem egy boltba árut pakolni, onnan haza, majd 8 órás műszak, és kb. éjfélig számláztam még. Ez heti 3x volt így, két nap csak a 8 órás munka. Kellett a pénz, kibírtam, meg is érte szerintem.

Minden csak akarás kérdése!

2012. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon megértem a kérdezőt! Hasonló cipőben járunk magunk is nejemmel. Nekem van 3 szakmám, de nem tudok elhelyezkedni! 5 hónapja vagyok itthon. Nejemnek egészségügyi diplomája van, januárban járt le a gyes, de őt sem veszik fel sehová! (feketén melózgat, de csak alkalmi betegei vannak, akikhez kijár házhoz)

Kedves "pizzafutáros tesós"!

Nem kifogásokat keres az, aki nem talál munkát!!!

Mindenkinek más a helyzete, nem tudhatod mit, miért tesz úgy, ahogy. Jómagam 40 éves vagyok. Közel 10 évet legutóbb szerzett harmadik szakmámban dolgoztam, mely alap végzettségemtől teljesen eltér, a másodikhoz minimálisan kapcsolódik. Évekbe tellett és sok-sok tanulásba, hogy elsajátítsam. De mivel eléggé speciális, ezen területen szinte semmi esély munkát találni, mert minden ilyen cégnél leépítés van. Nagyon sajnálom, hogy most elvész a befektetett időm, energiám! Pedig hidd el, jó vagyok ezen szakmában! Alap szakmámhoz jó kondi, fizikai lét szükséges. 40 évesen több betegségem van, mely ezt nem teszi lehetővé. Ha ilyen munkát találok, elvállalom, de csakis kompromisszumokkal, azaz olyan állásban, ahol nem akadályoznak betegségeim. Hozzáteszem, ezen szakmában sincs álláslehetőség Budapesten, mivel tönkrevágták az ipart. Egy-egy kósza lehetőség van, ám olyan feltételekkel, melyeket lehetetlen teljesíteni.

Manapság nagyon sok helyen alapvető az angol tudás, melynek én nem vagyok birtokában. Iskolában nekünk az oroszt nyomták, de az sem ment (mint a legtöbb embernek). Nincs nyelvérzékem. Pofátlanság Magyarországon nyelvtudáshoz kötni egyszerű, átlagos állásokat is. /Napokban is voltam olyan cégnél, ahol magyar ügyfelekkel kell foglalkozni, mégis kötelező az angol tudás, kizárólag azért, mert van 1 nagyfőnök, aki nem tud magyarul, annak ellenére, hogy itt vezet vállalatot, tolmácsot meg nem alkalmaz, ám a munkakörhöz egyáltalán nem szükséges a nyelvtudás :-((/ 40 évesen én már nem fogok nyelvet tanulni, főként, hogy eddig sem ment.

Pizzafutár és hasonló melókra engem már nem vesznek fel! Komoly kiállású, felnőtt, érett férfiember vagyok nem holmi suhanc, akit lótifutinak alkalmaznának.

(Megjegyzem, magam is végeztem már mindenféle munkát. Dolgoztam egyszerre 2-3 állásban is, ám akkor még bírtam. )

Nejem mikor terhes lett kitették a szűrét az ORFI-ból (kórházból), egészségügyi diplomával, több éves komoly szakmai tapasztalattal, speciális továbbképzésekkel azért nem kap munkát pl. kórházakban, mert jelenleg az a trend, hogy ingyen, fizetés nélkül alkalmaznak 1-2 évre frissdiplomásokat, akik elvállalják, hogy legyen gyakorlatuk. :-((

(majd őket ugyanúgy nem fogják alkalmazni, mert ismét lesznek frissdiplomások, akik ingyen elvállalják a munkát)

Röhej ez az ország!

Én még kapom a munkanélkülit azaz álláskeresési járadék, nejem ápolási díjat, mert anyukája haldoklik, utolsó stádiumban lévő rákos beteg. Bevezették nálunk is a bölcsődei díjat (Budapest egyik leggazdagabb kerületében), ezért kértek kereseti kimutatást. Nem kell fizetnünk ám, közölték velünk, hogy feljelentenek a gyámügynél, mert túl kevés az egy főre jutó jövedelmünk és veszélyeztetjük a két gyermekünk megélhetését. :-((((((((((((((((((( Felszólítottak gondoskodjunk megfelelő jövedelemről, ill. kérjünk ilyen-olyan segélyt még. :-O ADJANAK MUNKÁT!!! Én dolgoznék!!! 9 évet dolgoztam állami ZRT-nél, feleségem állami korházban, miért tettek ki, miért építettek le????? Menjenek a ....!!! :-((((((


Kedves kérdező!

Nagyon megértelek! Sajnállak és sajnálom a hozzád, hozzánk hasonlókat! Akik szeretnének dolgozni, akik becsülettel akarnak élni, de nem hagyják, sőt még beléjük is rúgnak, ha a földön fekszenek :-((

2012. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!