Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek szüleim előtt...

Nem merek szüleim előtt angolul beszélni . (? )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, van angol nyelvvizsgám és tényleg nagyon jó vagyok angolból. Viszont ha véletlenül arra került a sor, mindig félek szüleim előtt angolul beszélni. Nem tudom miért, mert ők nem tudnak, én meg még jó is vagyok belőle (persze a saját középfokú szintemen csak), tehát nem azért van, mert félek, hogy beégek előttük.


Na, ez eddig nem is nagyon jelentett gondot, de nemsokára érkezik egy cserediák, aki itt fog lakni 1 hétig és angolul fogunk nagyrészt beszélgetni. Ez ugye nem csak négyszemközt lesz, hanem nyilván a szüleim előtt is, de nem tudom mi lesz, tényleg feszengek, ha csak belegondolok, hogy előttük kell majd beszélnem:S


Mit tegyek ez ellen? Tényleg nagyon zavaró lesz. Előre is köszi:D

(ja, azt próbáltam, h amikor tanulok vmit angolra, akkor amikor bejön anyukám, akkor elkezdem neki mondani, mert gondoltam, hogy biztos csak meg kell szoknom. de ettől sem lett jobb)


Egyébként órán, barátok, osztálytársak, tanárok előtt nincs semmi ilyen problémám, beszélek bőven angolul és magyarul is ha arról van szó:D És a szüleimmel is nagyon jó a viszonyom, nem vagyok egyébként szégyenlős/félős előttük más tekintetben.


2012. ápr. 17. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tudnak angolul akkor miért zavar, én ezt nem is értem. Szerintem vegyél erőt magadon és majd megszokod.
2012. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Én is tök ilyen voltam. Anyám előtt nem merek megszólalni semmilyen idegen nyelven (ő nem beszél nyelveket, szóval ugyanaz a helyzet, mint nálad). Én tudom is, hogy ennek mi az oka. Anyám elég kritikus, és kiskorom óta utálok szerepelni előtte, legyen bármi az a szereplés. Kiskoromban nem szerettem előtte verset mondani, énekelni, táncolni, zongorázni, mert mindig kritizált, leszólt.


És most... hiába nem beszél nyelveket, én is valahogy szégyellem magam előtte, ha meg kell(ene) szólalnom idegen nyelven, pont emiatt a beidegződés miatt. Mert megszoktam, hogy mindig leszól. Pedig már 27 vagyok.


Nálad esetleg lehet szó ilyesmiről? Erről nem írtál.


De hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem is jó ötlet, hogy próbálod legyőzni ezt a félelmedet, és nyomod anyudnak az angol szöveget. :) Előbb-utóbb megszokod szerintem. Hajrá!


27/N

2012. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyszerűen csak szégyenlős vagy, olyan ez egy kicsit, mint a szereplés. Először olyan idegen, furcsa dolog egy más nyelven beszélni, főleg, ha nem szoktad még meg. Szülők előtt pláne "be van tojva" ilyenkor az ember, de ez sem csak a nyelvre vonatkozik, hanem én pl. az iskolai ünnepségen is lámpalázasabb voltam, ha a szüleim is ott voltak...

De majd más lesz, ha ott lesz a cserediák, mert akkor a nyelv nem cél lesz, hanem eszköz, olyankor mindenki teljesen máshogy áll hozzá, majd meglátod! Tapasztalat. :)

Más az, ha csak öncélúan akar az ember kicsit angolul, németül vagy bárhogy beszélni, mert az olyan poén, és megint más az, amikor szükség van rá, ez a közös kommunikáció nyelve.

2012. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én nekem csak akkor vannak gondjaim, ha tudom h van vki a társaságban aki ugyanúgy magyar pl de jobban tud franciául mint én. De a szüleim előtt pl kifejezetten szeretek beszélni, mert tudom h egy szót sem értenek és épp ezért anyukám mindig eldobja az agyát, h milyen folyékonyan beszélek. A barátom perfekt franciából előtte kicsit fura volt eleinte mert tudtam h kihallja a hibáimat de aztán rájöttem h tök nagy szám h önerőből elsajátítottam felső fokon ezt a nyelvet is és így ha a társaság megkívánja akkor végig csak franciául beszélünk.

Szerintem csak elkezdened nehéz de gondolj arra, h a szüleid valószínűleg baromira csodálni fognak h az ő kislányuk vmit ilyen szuperül tud, amiről nekik fogalmuk sincs

2012. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) A 2. válaszolónak: nem, nálam pont az ellenezője van/volt. Anyum mindig agyon dicsér, akármilyen kis dolog. Múltkor kérdezett vmit h hogy van angolul, de kb ilyen "hogy hívnak" kategóriájút és amikor elmondtam neki, nem mondott semmit, de komolyan láttam a szemében a büszkeséget:D Persze, jobb mintha kritizálna, de ez is idegesítő tud lenni. Nagyon. Mondtam is ezt már neki nem egyszer, de nem nagyon hatja meg a dolog...
2012. ápr. 17. 16:51
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Énekelj előttük angolul.
2012. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért most megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. Nekem más nyelv van az életemben, férjem mindkét nyelvet beszéli tökéletesen, de mégis a magyarnál maradtam. Nem szeretek a másik nyelven beszélni, nem tudom, miért. Anyósomék meg inkább a másik nyelven mondják (nekik az jobban megy, a magyar csak tanult nyelv náluk) én meg magyarul mondom nekik vissza. Így szoktuk meg, őket nem zavarja, de volt már, aki beszólt miatta, és én éreztem magam rosszul.
2012. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,egyszerűen nem tudok szerepelni anyám előtt.De nekem a néném volt durva ilyen téren.Akárhányszor hazajön külföldről,mindig leéget a család előtt és kritizál,ez már gyerekkorom óta így van.Szóval nekem emiatt van egy kicsi lámpalázam mindenki előtt.
2012. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, az éneklés pont menni fog.
2012. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. De én azért nem szerettem előttük beszélni, mert nehogy felvágásnak vegyék, hogy magamat produkálom. A szüleim nagyon egyszerű emberek. Úgy éreztem, ezzel kellemetlen helyzetbe hozom őket. De ma már másképp gondolom. Nagyon büszkék rám.
2012. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!