Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miből lehet legjobban megtanul...

Miből lehet legjobban megtanulni beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Melyik az a könyv és hozzátartozó hanganyag amiből meg lehet tanulni BESZÉLNI angolul, pl úgy hogy beszéltet vagy a ismételteti a hanganyagot stb. Minden más megy angolul felsőfokú szinten de a beszéd az nem, tanárra pedig nincs se pénzem se időm.
2011. nov. 28. 12:53
 1/7 bánomisén ***** válasza:

Vannak olyanok a környezetedben, akik beszélnek angolul? Ha igen, akkor beszélgessetek angolul amilyen sokat csak tudtok, legalább mindannyian gyakoroltok. Ennél jobb módszert még nem találtak ki, ugyanis ez kellően spontán, egy közös beszélgetés alatt váratlan témák és helyzetek is felbukkannak.

És igyekezz minél többet angolul gondolkodni. Először fura lesz, de aztán rááll az agyad. Akkor a beszéd is könnyebben fog menni.

2011. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja hogy angolul gondolkodni. De ez mit jelent? Hogy kell csinálni? hogy lehet gyakorolni? Erre senki nem tudott válaszolni.
2011. nov. 28. 19:34
 3/7 bánomisén ***** válasza:
Az embernek mindig jár valami a fejében és az természetesen azon a nyelven jár ott, amit a leggyakrabban használ. Viszont rá lehet venni az agyat, hogy másik nyelven gondolkodjon. Mit tudom én, pl. mielőtt találkozol egy barátoddal, akkor elképzeled, hogy mit fogtok csinálni, miről fogtok beszélgetni, hogyan fogjátok magatokat érezni, de ez mind-mind magyarul zajlik le a fejedben. Ilyenkor válts gondolatban angolra és angolul fogalmazd meg magadban mindazt, amit végig akarsz gondolni. Eleinte lassabban fog menni, de amikor már belejössz, akkor gyorsabb lesz, természetessé válik.
2011. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem úgy jött az angol gondolkodás, hogy rengeteget olvasok angolul, és így, ha pl. a könyvem jár a fejemben, az automatikusan angol. :D

Meg pl. kedvenc sorozatomat mindig csak angolul nézem, ezért azzal kapcsolatban is sokkal egyszerűbb mindenre angolul gondolni.

2011. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én már kb 5 éve csak angolul olvasok regényeket és napi szinten nézek angol nyelvű filmet, de a beszéd nem megy. Minden másban legalább felsőfokú az ismeretem de a beszéd még az alapfokút sem éri el.
2011. nov. 29. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én most spanyolból vagyok hasonlóan, úgyhogy értem, mire gondolsz...

Csak abban reménykedem én is, hogy egyszer eljön a beszéd ideje is. :D Így volt az angollal is nekem, ebből gondolom, hogy működik így!

De tényleg jó lenne, ha tudnál gyakorolni valakivel.

2011. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Emlékszem, hogy az első angolórán nekem nagyon jól ment a bemutatkozás, mert régebben olvastam angol szövegeket.Ma is azt csináltuk, hogy egész órán olvastunk, nekem egész jól ment, a barátnőmnek is, csak néha hibázott.

Szóval én hangosan olvasok angol szövegeket és egyre jobban megy.A Google fordítóban meghallgatom azt a szót, amit nem tudok kiejteni és azt is megtanulom.Próbálok angolosabban beszélni, úgy ahogy az igazi angolok.

2012. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!