Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A jobb embereknek több barátju...

A jobb embereknek több barátjuk van? Azoknak van kevés vagy nincs is akiknek a természet vagy az egyénisége kibírhatatlan?

Figyelt kérdés
Mi a vélemény? Vajon befolyásolja ez? Úgy vonzzuk be a barátokat?

2012. ápr. 17. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a jobb embereknek van több. Én úgy mondanám, hogy a társasági embereknek van sok haverjuk. Aztán meg mikor baj van, kiderül, hogy egy barát sincs. Szerintem nem lehet párhuzamot vonni a között, hogy jó vagy rossz ember vagy.
2012. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez olyannyira szubjektív, hogy nem is lehet egyértelmű választ adni.
2012. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden zsáknak megvan a foltja még az arrogáns baromnak is vannak haverjaik. Rendszerint olyanok, mint ő.

A kellemes, barátságos emberek jobban vonzanak más embereket de az ilyeneket gyakran megpróbálják kihasználni hülyének nézni és emiatt gyakran visszahúzódnak, ami megnehezíti a dolgukat. Szóval azt hiszem mindenki megtalálhatja a saját társsaságát. A bunkóknak max. több az ellenségük, ennyi.

2012. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt most hogy érted, hogy "jobb emberek"? Mitől jobbak? Én úgy gondolom, hogy ilyen nincs, mindenki egyenrangú. Abban viszont, hogy az egyéniségük, vagy természetük más, már lehet valami, hiszen ha mások, mint az átlag, akkor nyilván kevesebb az esély arra, hogy hasonló gondolkodású embereket találjanak maguk köré, mint saját maguk, de ez sem lehetetlen! A megfelelő embert kell megtalálni, ami nem mindig könnyű. Ezt csak azért mondom, mert nekem is össz-vissz egy olyan ember van az ismerőseim között, akit a barátomnak mondanék. Persze én is szeretnék több normális emberi kapcsolatot, de hát ehhez nem egyszerű találni olyan korombelit, aki hasonló, mint én, és a hasonló dolgok érdeklik, mint engem. Én pl. az a nyugisabb, visszahúzódóbb fajta vagyok, és nem szeretem, ha tucatszámra vesznek körül az emberek. Most hogy ezt valaki elfogadja -e, vagy sem, az már nem rajtam múlik.


18/F

2012. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Találkoztam életemben olyan emberrel aki elhitette velem, hogy fontos vagyok neki, de aztán le se sz@rt mikor már nemv olt belőlem haszna, sőt jól át is vágott. Sok emberrel eljátszotta, nincsenek is barátai. Én mondjuk nem vallom magam hű de jó embernek de a barátaimért sok mindent megteszek és amúgy is nagyon szeretek segíteni az embereknek és mindezek mellett nekem nagyon sok barátom van akik már sokszor megmutatták, hogy igaz barátok.
2012. ápr. 17. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem tartom magam kibírhatatlannak, illetve ha az annak számít hogy visszahúzódó vagyok, akkor kibírhatatlan vagyok. Ismerek nem egy olyat aki a társaság középpontja: szőke műhaj stb el lehet képzelni, és neki csomó haverja van. De ő maga is beismeri hogy nem számíthat rájuk hiába tud velük hülyülni stb. Szerintem aki sikeres az vonzza az embereket + ha könnyen tud barátkozni akkor könnyű sok haverra szert tenni.
2012. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 feketepeter ***** válasza:
100%
Szerintem háromnál több barátja úgyse lehet az embernek. Persze lehet, hogy különbözőek a barátságról alkotott felfogásaink.
2012. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez ezen múlna.

Túl sok igazi barátja senkinek sincs. Az hogy haverokból összejön vagy 3 tucat, az semmit nem jelent. A barát az, akit ha az éjszaka közepén felhívod, hogy baj van, nem elküld a sunyiba, hanem segít ahogy tud.

Nekem például egy igazi barátnőm van. Mikor nálam beindult a szülés és nem ment minden simán, ő telefonon beszélt hozzám és elhitette velem, hogy minden rendben lesz(a párom hívta fel éjfélkor, mert ő már tanácstalan volt, hogy mit mondjon). Szerencsére tényleg minden jól alakult. A többi ismerősömet, "barátomat" például felesleges is lett volna zavarni ezzel, mert ők nem ismernek annyira és igazából sajnálkozáson kívül nem is tettek volna semmit.

2012. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én jó embernek tartom magam. Tisztességes vagyok, nem csalok adót, nem utaztam bkv-n jegy vagy bérlet nélkül, nem hazudozom, de nem vagyok kíméletlenül őszinte sem, bármiről el lehet velem beszélgetni, segítőkész vagyok, ha úgy van, akár anyagilag is, volt ilyenre példa. Csakhogy annyiszor átverték a fejemet, sosem viszonozták az én segítőkészségemet, hogy mára már alig vannak barátaim. (Nemcsak barátok, a családom is átvert.) Nem tudok bízni senkiben sem, aki nem bizonyított, ezt az emberek érzik, ezért nem is kívánnak közel kerülni hozzám. Három barátom van (még középiskolából), akikre tudom, hogy akkor is számíthatok, ha évek óta telefonon sem beszéltünk.
2012. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi a jó, az ugye szubjektív, de én is hozzád hasonlóan kedves kérdező sokat csalódtam az ún. barátaimban. Velem is sokan elhitették, hogy mennyire szeretnek és becsülnek, hogy számukra milyen fontos és értékes ember vagyok, aztán mikor nem kellettem, rám se néztek.

Nem is találkoztam sohasem olyan emberrel, aki bármilyen hátsó szándék nélkül közeledett volna felém. Aki azért barátkozott volna velem, mert számára én egy érdekes, szórakoztató jelenség vagyok. Ezért már nem is keresem mások társaságát, megelégszem a magam kis világával.

Pedig én mindig igyekesztem kedves, törődő, segítőkész lenni, és ezt kaptam cserébe.

2012. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!