Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ha valaki...

Mi a véleményetek ha valaki "háziasszony". Nincs munkahelye, a család a férje fizetéséből + családi pótlék él. Elfogadható vagy lenézitek érte?

Figyelt kérdés

Nem munkanélküli, nem segélyezett. Adósság, kölcsön nincs,

/autó sem/. A Férj fizetése nem magas.Inkább él szerényebb körülmények között, úgymond "nyugodtan, stresszmentesen".

Nincs nagy rohanás, helyette családi kirándulások, túrázások. Ja és nem alul iskolázott. Ő ezt az életformát választotta. Lehet ilyen a mai világban?


2012. ápr. 22. 21:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
21%
Én is ilyen vagyok szerintem nagyon jó dolog.
2012. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%

Ha vannak kisgyerekek elfogadható.Ha nincsenek akkor ez egy szellemi nihil, én nem bírnám.És azt sem,hogy nincs saját pénzem.

A munkanem csak stressz. De alkotás,kiteljesedés, feladatmegoldás, agytorna..... ezek nélkül elhülyülsz

2012. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
62%
Én a magam részéről ezt nem tartom elfogadhatónak. Még akkor sem, ha a férj magas keresetű! Igenis a feleség is dolgozzon, ha erre fizikailag és egészségileg alkalmas.
2012. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is van ilyen. Három gyerek, anya sohasem dolgozott munkahelyen /nem is fog!/, apa viszont talicskázza haza a lóvét. Mindig, mindenre telik, a gyerekek virgoncak, jó tanulók és nagyon jól neveltek. Olyan nagy összegű biztosításaik vannak, hogy ha a családfőt érné valami, a jólét nem fog megszünni. Ideális, csak nagyon kevés esetben valósulhat meg.
2012. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
45%

Kíváncsi leszek a válaszokra...

Én melóztam, sok helyen, aztán gondoltuk, jöhet a baba. Most még pici, de férjem azt mondta, látta, milyenek a mai munkahelyek, mivel én nem szerettem hazudni, nem voltam sunyi, mindig az én fejem koppant a földön. Mivel a férjem úgy keres, hogy abból nem fényűzően, nem is szűkösen, hanem pont jól megélünk, azt mondta, nem enged dolgozni. Szeretne még két gyereket, én is, és utána neki segítek majd az egyre szebben épülő cégénél. Az időmet a gyerekekre és a családi jólétre fogom szánni.

2012. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Nem nezem le, ezt csak az irigyek nezik le:)
2012. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, de én nem akarok ingyenélő lenni.
2012. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%

Én dolgoztam 3 gyerek mellett,és nem is tudnék otthon maradni.

Igaz,hogy aki otthon van,az többet tud a családdal,a gyerekkel foglalkozni,és ez nagyon jó dolog.

Viszont az ember beszűkül bizonyos szinten. Akkor is,ha időnként eljár társaságba.

A másik dolog,hogy közös kasszán vagyunk,de nem tudnám elképzelni,hogy ha nincs saját pénzem,akkor nyugodtan vásároljak azt,amit akarok. Akkor sem,ha a férjem adna rá pénzt.

De ha a férjed éri valami,tartós beteg lesz,ne adj Isten,meghal,akkor mihez kezdesz? Ha csak nincsenek millióitok a bankban. Bár hosszú távon ehhez nagyon sok pénznek kellene lenni.Ismerek egy családot. A férj jól menő vállalkozó volt,millióik voltak. Rákos lett,és az orvosokra szinte minden pénz elment.

A temetés is sokba került,és a feleségnek alig volt miből megélni és eltartani a gyerekeket. Munkát pedig sokáig sehol nem kapott. Áron alul el kellett adniuk a nagy házat,mert nem tudta fenntartani. Ami a legrosszabb,hogy a gyerekek nem tudják elfogadni,hogy "Erre most nincs pénz".

Nem nézek le senkit,aki így él. Ha nekik megfelel,akkor éljenek így.

2012. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
36%

Egy ide kívánkozó tegnapi újsághír:

M.országon az aktív korú nők 51 %-a nem dolgozik!!


Azaz minden második nőt eltartja a többi adófizető (nő és férfi),

avagy a hü.lye férje!

2012. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
34%

a nő olyan,amilyen a férjének megfelel

ha kérdező férje olyan lenne, aki "rugdossa" dolgozni, akkor dolgozna


tehát a felállás nem a nőt jellemzi.

2012. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!