Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy direkt szemétk...

Úgy érzem, hogy direkt szemétkedik velem az 5 éves lányom! Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Először is leszögezném imádom a lányomat, egy stabil házasságban született, és azóta is normális, rendezett, szerető családban él. Körülbelül 4 éves kora óta azonban egyszerűen úgy érzem, hogy direkt csinál velem szemétségeket. Pl. megfogja az asztalról a tejet, mondom neki, hogy ki ne borítsd, erre ő rám néz ,elkezd vigyorogni és kiönti a szemem láttára az egészet a padlóra. Vagy mondom neki a boltba, hogy jöjjön, mert megyünk és képes úgy földhöz verni magát, hogy pl. a múltkor felszakadt a szája, és egyszerűen nem tudom mit tegyek vele. De ezeken kívűl van még csomó ilyen dolog, amikor mondom, hogy ezt vagy azt ne tegye, vigyorog rám és előttem teszi. Annyi mindent kipróbáltam már, következetes vagyok, ha rosszalkodik, akkor megy a "gondolkozó-székre", de kicsit sem hatja meg. Ugyan úgy folytatja, ha felállt. Beszélgetek vele sokat, megkérdezem miért teszi ezt, de csak mosolyog. Csak velem csinálja, az apjával soha. Már komolyan úgy érzem, hogy utál a saját lányom és fogalmam nincs mit szúrtam el. Ez már nem az aranyos 1 éves kori csak azért is azt csinálom, ez már tudatos dolog. Napi szinten csinálja. Az óvodában azt mondják nem agresszív, szófogadó, okos gyerek. Miért teszi ezt velem? Egyáltalán szemétkedik direkt egy ennyi idős gyerek? Már teljesen a padlón érzem magam, selejtes anyának.
2012. ápr. 23. 16:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%
Legyetek többet együtt a szabad levegőn!Játssz vele,sportoljon!
2012. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy képes direkt szemétkedni. Rafináltak és szemtelenek tudnak lenni a gyerekek néha, és van olyan, hogy egy embert nem csípnek túlzottan, és azzal direkt ellentétesen viselkednek, mint ahogy szeretnéd. Divatos szóval azt szokták rá mondani, ogy "feszegeti a határait" de ez tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy az őrületbe akar kergetni. Sajnos nem tudom, mi lenne a megoldás, ha már a büntetés sem hatja meg... sajnos egy ilyen kis rosszindulatú gyereket fogtál ki.
2012. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
73%

Nem szemétkedik. Dackorszak. Ha azt mondod, hogy "NE", csakazértis megcsinálja, hogy lássad, hogy ő márpedig nem fog neked szót fogadni, akkor se, ha a fejed tetején pörögsz.


Tudom, hogy nehéz, de ne foglalkozz vele. Egy rossz szót se szólj, ha csinál valamit, ha látja, hogy nem törődsz vele, akkor talán leáll. Ha mégis folytatja, akkor szankciókat vezess be. Nincs játék, nincs ez, nincs az.

2012. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
78%
Először is azt kellene tisztáznod, hogy miért teszi ezt veled. Milyen reakciót vált ki belőled? Lehet azért csinálja, mert direkt húzni akar. Próbáld meg nem felvenni. Akkor talán látja, hogy nincs értelme, nem éri el hatást.
2012. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
55%
A sport nem segít azon, ha eredendően rosszindulatú a gyerek.
2012. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
71%
20 hós gyerekem csinálja, és tényleg néha azért, hogy mérgelődjek, mert ott a sunyi mosolya.
2012. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat játszok vele, itthonról dolgozok, egésznap ovi előtt-után vele vagyok. Járok vele úszni, sokat sétálunk, igyekszem tanítani, de mégis úgy érzem, hogy nem szeret engem.
2012. ápr. 23. 16:55
 8/47 anonim ***** válasza:
78%
Ötéves gyereknél nincs már dackorszak, csak akkor ha erősen visszamaradott.
2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
88%
Nincs előtte tekintélyed, ezen kéne javítanod. Persze nem veréssel meg idegbetegséggel, mert azzal semmire nem mész.
2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent kipróbáltam már, többek között azt is, hogy nem foglalkozok vele, egy szót sem szóltam, ha csinált valamit. Eredmény: még több hülyeséget csinált aznap. Ha az apjával kettesben van, soha nem csinál ilyet.
2012. ápr. 23. 16:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!