Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy 2 kereszta...

Lehetséges az, hogy 2 keresztanyja és 1 keresztapja legyen a kislányomnak?! 1 házaspár és 1 különálló hölgyről lenne szó. És ha igen melyik vallásban?! A kereszt szülőknek mindegy milyen vallásban vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
A katolikusoknál úgy tudom, csak katolikus lehet a keresztszülő. Miért nem csináljátok úgy, hogy a házaspár legyen a keresztszülő, az egyedül álló hölgy pedig a névadó szülő?
2012. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Névadó szülő? ilyenről még nem hallottam.. ez is katolikus ? református nem lehet ?

És ez hogy működik, mi a lényege ??

2012. ápr. 23. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Az én kislányomnak 2 keresztanyja van és 1 keresztapja. Az én húgom és öcsém és a férjem húga, ugyanis egyikük sem házas még. Mi reformátusok vagyunk mind, de most jön a kistesó és a kiszemeltek nem reformátusok, szerintem nem lesz gond. Biztos lelkipásztroa is válogatja, ki milyen szigorú ez ügyben.
2012. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ja, a névadó szülő nem vallásos "fogalom". A névadó ünnepség a városházán történik.
2012. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is két keresztanya és egy kereszt apa van. Nem volt belőle gond, a pár a rokonsághoz tartozik mig a másik keresztanya a párom volt osztálytársa. Katolikus templomban volt a keresztelő, megengedték nekünk.
2012. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Reformátusok vagyunk.

Egyik gyereknek 2 keresztapja és 1 keresztanyja van, másiknak 2 keresztapja és 2 keresztanyja.

2012. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ennek nagyon örülnék :)

Én református vagyok, de ha azon múlik akkor lehet Katolikus is...

2012. ápr. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!