Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen velem negatív?

Figyelt kérdés

Van egy kereszt testvérem, a nevét nem írnám le...

Eleinte mindig jó barátnak hittem, de majd pár húzása után már nem bíztam benne. Pláne most, ő miatta sok barátom eltávolodott tőlem, mert pletykált rólam hazugságokat, és most alig van egy pár barátom.

Pár hónappal ezelőtt volt egy barátja (kapcsolat), akivel mindenfélét megbeszélt. Egyszer, amikor nála voltam, akkor pont rólam beszélgettek SMS-ben, és negatív dolgokat láttam. Nagyon kiábrándultam belőle, mint barátból, nagyon rosszul esett tőle.

Most, a hétvégén volt egy kirándulásunk és vittem a mobilomat (nem kellett volna). A kereszt testvérem is ott volt abban a szobában, és elkérte a telefonomat, hogy beszéljen a barátjával. Nemsokára, amikor letette a telefonomat, nem ment a memóriakártyám. Kért valami jelszót. Aztán valahogy letöröltem a jelszót. Majd nemsokára, pár óra múlva megint az ő kezében volt, és amikor letette, megint kért jelszót. Próbáltam letörölni, de nem engedte, mert már másodjára kellett jelszó, és addig nem engedi letörölni, amíg be nem írom a helyes jelszót. Próbáltam már pár dolgot, de nem ment.

Szerintem ő lehetett a hibás. Logikus, ha az ő kezében volt, és azután már nem ment, amikor letette.

Sok mindenkiről pletykál hazugságokat, már sok mindenkinek elege van belőle, de ő ezeket a megjegyzéseket teszi hozzá, amikor vissza mondjuk neki a pletykáit: "Én? Ti ilyeneket gondoltok rólam?" "Dehogyis, ő(k) mindig rosszat akar(nak) nekem!" "Látom, már nem akartok bennem bízni, és hisztek a hazug pletykákban.", stb. De ezek egyáltalán nem hazug pletykák. Olyanoktól is pletykát hallottam, akikben maximálisan megbízhatok, és még bizonyítékot is adtak rá, bár azt most nem szeretném részletezni.

Próbáltam már beszélni vele, de nem megy. Nem tudom megoldani a problémát. Próbáltam mástól is segítséget kérni, de ez sajnos nem sikerül. Semmi sem igaz, minden hazugság, jó barátjának tart, stb.

Ti mit tennétek a helyemben/mit javasoltok?


12/L


2012. febr. 6. 20:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja', még kifelejtettem, hogy a kiránduláson kellett vinni bobszánkót, vagy ha valakinek nincs, akkor vastag nájlont, én a bátyjától kértem, mert neki van, és amikor leszálltunk a buszról azt mondta, kell neki, mert ő a sajátját félti. Még egy kört sem "száguldhattam" vele.
2012. febr. 6. 20:36
 2/3 anonim ***** válasza:
mégis mi az a kereszt testvér?
2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, Magyarországon hogy tartják, mert én Erdélyben élek...

A kereszt testvér az, amikor pl. az én szüleimet meghívják egy nem tudom ki keresztelőjére, és az én szüleim is visszahívják őket. Így lesz a kereszt testvér.

Bár ez nem nagy rokonság.

2012. febr. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!