Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kell érzelmileg, és...

Nekem kell érzelmileg, és egyéb téren támogatnom a húgomat?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 18 évesen elköltöztem otthonról. Van egy 11 éves húgom, aki kőkeményen a kamaszkor tüneteit produkálja.

Anya nem képes felfogni, hogy a hugi már nem a kis négy éves óvodás, a női mivoltát egyszerűen megtagadja. Nem engedi, hogy öltözködjön, hogy otthon sminkelni próbáljon. A barátai nem mehetnek hozzá, ő meeg nem nagyon mehet el otthonról.

Próbáltam vele erről beszélni, de sajnos eléggé rossz időszakban. Haza kellett költöznöm a lányommal két hétre, mert elromlott télen a fűtésünk. Két nap múlva 12 évesnek éreztem magam: ezt csináld, most csináld, nem mehetsz sehova. Na ez egy vicces dolog volt.

A húgomnak próbálok segíteni, hogy elviselhetőbb legyen.

A családom az a típus, akik egymás mellett élnek, nem egymással. A húgom sokszor boldogtalan ezért.

A szexről érintőlegesen tud, a menzesz ismeretlen volt számára, pedig ideje volt, hogy tudjon róla.

Sokszor sír nekem, hogy anyánk nem beszélget vele, és mostanában csak nekem és a férjemnek nyílik meg, bármilyen témában.


2012. ápr. 24. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából édesanyádnak kellene, meg apukádnak, de ha ők nem teszik, tényleg jól teszed, ha Te támogatod. Bár tudom, nem egyszerű, hiszen neked is megvan a saját életed, kislányod, de nagyon szép dolog tőled, ha minél több időt próbálsz tesóddal tölteni, beszélgetni vele. Próbálj meg anyukátokkal is beszélni erről (nem tudom, mennyire hallgat Rád, bár ha 12 évesnek érezted magad otthon, lehet, hogy nem annyira...).


Tesóddal meg próbálj meg minél több időt tölteni, ezzel tudsz szerintem a legtöbbet segíteni.

2012. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kérdésedre a válasz, ha az anyátok ilyen felelőtlen akkor legalább te próbálj neki segíteni, meglátod hálás lesz érte, és a testvéri kapcsolatotok is jobb lesz.
2012. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben neked kell a húgod mellé állni. Hiszen erre valók a testvérek. Igaz, nálatok korán történt ez, normál esetben csak a szülők halála után van szükség erre.
2012. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anya nem felelőtlen, nem csak potyogtatott minket a vakvilágba. Három felnőtt embert adott már ennek a világnak. Csak egy érzelmi analfabéta. Ebben soha nem volt jó.
2012. ápr. 24. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt igy átlátod akkor a kérdésedre igen a válasz.
2012. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bence_ ***** válasza:
Igen, segíts neki. Veled, pároddal beszélgessen édesanyátokkal meg éljen.
2012. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!