Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élünk, de érzelmileg...

Külföldön élünk, de érzelmileg nem jó - költözzünk haza?

Figyelt kérdés

Párom dolgozik napi 10-12 órát. Van egy 1 éves lányunk, én is dolgozok napi 4 órában. A hétvégéink nagyon jók, imádom, mégis hazavágyom. Hiányoznak a barátaink, a család. Anyu húslevese, a családi hétvégék nagymamával, unokatestvérekkel.

Anyagilag viszont nagyon jó.


Ti mit tennétek?


2012. ápr. 19. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is így voltam, de idővel megszoktam és már haza nem akaródzik menni. Csak ki kell bírni azt a kis időt, aztán minden jó lesz :) Na meg hazalátogatásokat lehet tenni, én is szoktam évente.
2012. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Bírd ki valahogyan ott.Itthon nagyon szar és most még szarabb lesz Áder Jánossal.
2012. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 evans ***** válasza:
85%
ne gyere haza megbánnád és gondolj a gyereked jövőjére két nyelven is tud majd beszélni sokkal kúltúráltabb civilizációban növekszik fel itthon tényleg nagyon szar ha másért nem is de legaláb a gyereked miatt maradjatok!
2012. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon messze vagytok? Milyen sűrűn tudtok jönni haza a szülőkhöz,rokonokhoz?Egyik nagyon jó ismerősünknek a lánya is külföldön él, 2 kisgyermeke van,de azt mondja,hogy sokszor úgy érzi megőrül,annyira hiányzik az itthoni család,attól fél,hogy az élet örökre elszakítja őket.A honvágy nagyon rossz érzés. Igaz,idehaza nehéz az élet, ha mégis kapnátok valamilyen munkát,inkább idehaza a kevesebb is több, mint távol a sok!!!
2012. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Anglia.

Idén nyáron lesz 2 éve, hogy kint élünk.


Mivel nem sokkal a kiköltözés után lettem terhes, így mostanában járunk "sűrűbben" haza, olyan 6-8 hetente.

2012. ápr. 19. 18:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Bizony ez a baj, hogy a jólét nem mindig pótolja az otthon, a család és a haza melegét!

De erõsnek kell lenni és akkor meg lehet szokni EGY IDEIG!

2012. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha harajársz 6-8 hetente, akkor ez nem nagy probléma. Ez olyan mintha mindig utaznál valahova.
2012. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha 6-8 hetente haza tudtok jönni,én biztos nem költöznék vissza ahelyedben. Főleg gyerekkel,itthon "halálra vagy itélve".És nem is várható javulás,csak egyre több adó,kedvezmény megvonás,dráguló élelmiszerek,benzin ,minden.. persze a fizetés nem lesz több a kisembernek.4 órás munkát pedig el is felejthetnéd,1 éves gyerek mellett még teljes munkaidőbe sem veszik fel a legtöbbeket.
2012. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Én megértelek.

De ha visszajöttök, tudnod kell, hogy itthon nem biztos, hogy lesz elég pénzed ahhoz, hogy húslevest tudj főzni a gyermekeidnek.

2012. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
7 évet éltem külföldön, iszonyú volt, nem fogadták el a magyar iskoláimat. végül a hobbimból csináltam szakmát, beletanultam a kereskedelembe, itthon a tapasztalataim és csakis a tapasztalataim és a nyelvtudásom hozzásegített egy iszonyú jól fizető álláshoz, ahol szülés után visszavettek félállásban, és most keresek annyit, mint más teljes állásban
2012. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!