Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar még több pénzt...

Miért akar még több pénzt lehúzni rólunk az ex?

Figyelt kérdés

A gyerek anyja kihisztizett magának 30 E ft gyerektartást. A bíróság csak 15-t állapított meg. Párom belement, hogy dupla annyit fizessen.

Most az ex azt találta ki, hogy a 30 ezer mellé kéne még 50, mert a gyerek háziállatot akar, és kinézett neki egy Yorkit, ami 70 ezerbe kerülne, plusz a fekhely, meg az oltások, meg játék, meg ruha stb.


Egyrészt nem értem, minek kell egy 5 éves kisgyereknek kutya. Sétáltatni nem tudja, etetni nem tudja, fürdetni nem tudja.

A párom szerint az ex magának akarja a kutyát (akárhányszor itt volt a gyerek, soha nem mondta hogy szeretne kutyát, pedig találkozott többel is), csak velünk akarja kifizettetni.

Az ex azt mondta, bíróságra megy, ha nem fizetünk.


Én nem látom létszükségletnek azt a kutyát...


2012. ápr. 24. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menjen nyugodtan bíróságra. A párod fizeti a bíróság által meghatározott összeget, ergo nincs amit ellene tenni. Gondolom, azt bizonyítani nem tudja, hogy ő lényegében dupláját fizeti, de ha mégis, akkor duplán nyert ügyetek van.
2012. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért úgysem megy bíróságra. Vagy ha igen, így járt. Úgysem adnak neki igazat.


Van arról papír, hogy a párod többet fizet? Tudjátok bizonyítani?

2012. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én szoktam utalni a pénzt a nőnek, a saját fizetésemből. Mert én előbb kapom meg 2 nappal, mint a párom.
2012. ápr. 24. 15:58
 4/15 anonim válasza:
68%

sztem sokkal helyesebb lenen ha ey édes menhelyi kutyust kapna a gyerek. miért csak a drága kisállatnak kéne örüljön???

amugy a biroság tuti nem itél meg a párodnak egy fajtiszta drága kutya vételét. ez vicc

2012. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Így jártál!Ezért ke11 mindig egy olyan férfit keresni aki szabad és nem el szeretni mástól és akkor nem kell dupla gyerek tartás!xD
2012. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
94%
utolsó sztem nem helyes amit irsz. az én férjemnek is van gyermeke, és még véletlenül se elszerettem mástól, 5 éve elváltak mikor mi összekerültünk. ami a gyereknek jár az tényleg jár, de egy 70 ezres kiskutya... hát a sajátomnak se vennék. vannak nagyon cuki kutyák , cicák a menhelyen, mi is onnan választottunk és nem azért mert nem engedhetnénk meg mást magunknak,d e ők is ugyanannyira szerethető állatkák.
2012. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Egy fajtiszta kutya sokkal érzékenyebb, sokkal több betegsége van, sokkal hamarabb el is pusztul. Ráadásul a keverék ingyen van:)


Egyébként menjen csak bíróságra. A tartásdíj fizetve van, ha az apuka esetleg még ezen felül valamit adni akar, az az ő dolga, nem az exé.

2012. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
30000ft egy gyerekre ma nem hogy sok, de nem is elég, amiatt ne sírjál. A kutya tényleg felesleges, arra nem fizetnék, van elég a menhelyen.
2012. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyira yorki kell neki, szerezzen fajtamentőktől ingyen. Anyukám is szeretett volna egyet, én is onnan szereztem neki. Gondolom nem versenyre akarják vinni, hogy gond legyen, hogy ivartalanított.
2012. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Nemelyek hogy el vannak varazsolodva attol, hogy anno vilagra hoztak egy gyereket... Kerdezö, hagyd, hagy menjen a birosagra. Ugyse nyer, csak fizetheti az ügyvedi dijat, plusz egyeb költsegeket, merthogy el fogja vesziteni a pert. :)

Amugy az szöget ütött a fejembe, hogy te utalod a penzt, szerintem jobban tennetek, ha a parod neveröl jönne, nehogy az problema legyen... Ugy ertem, hogy nehogy esetleg azt allitsa, hogy a parod nem fizet, es nektek kelljen bizonygatni, hogy marpedig ez igy es ugy van. Hacsak nem vagytok hazasok, ugy masabb a kep.

2012. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!