Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelközvetítő tényleg be...

Hitelközvetítő tényleg be akar csapni és lehúzni sok pénzel? Megtehet ilyet?

Figyelt kérdés
Már két hónapja megy a hitelkérelmünk, végre a héten szerződéskötés. A hitelközvetítőnk aki által a bankhoz kerültünk mindvégig azt mondta,hogy neki nem kell egy forintot sem fizetnünk, merthogy őt /az ő cégét/ a bank megfizeti, amiért oda vitt minket. Erre tegnap este mikor az utolsó papírokat felvittük neki, hogy vigye be a bankba, közölte velünk, hogy a brókereknek valamiféle új szabájozás miatt jelen pillanatban befagyasztották a béreiket és ezért szeretne tőlünk kérni a hitelből 2%-ot vagyis összesen 104000.- Ft-ot. Hát amúgy is szándékoztunk neki valamiféle köszönetajándékot venni, de megközelítőleg sem ekkora összegre gondoltunk. Nekem ez több mint egy havi fizetésem és nem értem mi közöm van ahhoz, hogy az ő cégükkel mi a gond. Ha nekem tönkre megy a cég ahol dolgozok, akkor ő meg fizeti majd a jelzálogomat? Ez megtörténhet?
2010. dec. 7. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

ne adjál neki


és a hitelfelvételt is alaposan gondold meg.


Ha lakóingatlant akarsz venni, akkor számolj azzal, hogy jelentősen fog csökkenni az ingatlan reálértéke a közeljövőben


Jobb bérelni, mint venni…


+ a devizahitel továbbra is nagyon veszélyes

2010. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles fizetni.


Az történt, hogy többek között okt. 1-től új szabályozások léptek életbe a hiteltanácsadókra vonatkozóan és aki ezeket az előírásokat nem teljesítette, elvesztette a jogát a közvetítésre.

A bankok felmondták az ilyen cégekkel az együttműködési szerződéseket, nem fizetnek nekik addig jutalékot, amíg nem teljesítik az új a törvényi előírásokat.


Ha írsz privátban, talán tudok segíteni Neked is és a hitelközvetítő kollégának is, hogy ő is megkaphassa a neki járó jutalékot és nektek se kelljen semmit fizetni.


egy hiteltanácsadó

2010. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes egy hitelközvetítő.

Mi is így vettünk fel hitelt, de nekem a legelső konzultáción elmondta a hölgy, hogy mennyit fog ő ezért kérni ha sikert érünk el.


Utólag elég érdekes már.Én nem fizetnék.

2010. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, nem kérhet ilyet. Az egyik előttem lévő hozzászóló írt az új szabályozásokról, amikről már régóta lehetett tudni pl.: hogy iskolai végzettség stb. kell ahhoz, hogy hiteltanácsadó legyen valaki és a közvetítő cégek is tudták, hogy kell pl. a PSZÁF regisztráció. A csapból is ez csöpögött, mindenkinek volt elég ideje ahhoz, hogy a kellő papírokat beszerezze, a végzettségei meglegyenek. Attól függően, hogy melyik banknál van az anyag és milyen típusú a hitel még szerződéskötés előtt elképzelhető, hogy meg lehet oldani azt, hogy egy másik tanácsadó kódján menjen az anyag és az tovább számlázz a pénzt a Te közvetítődnek. Pont tegnap küldött egy ilyen tanácsadót hozzám az egyik fiókvezető és szó nélkül (na jó, aláírattam vele egy szerződést :)) de segítettem neki... Ilyen esetben az ügyfél lenne az utolsó, akitől pénzt kérnék. Ez nem a Te hibád, nem a Te figyelmetlenséged. Mutasd meg neki a hozzászólásokat az oldalról és eszeljen ki egy másik megoldást. Keressen egy kollegát, akinek vannak kódjai vagy kérjen tanácsot az illetékes fióktól, vélhetően már régebb óta dolgozik velük együtt és nem hiszem, hogy lenne fiókvezető, aki ilyen esetben nem próbál segíteni. Sok sikert!
2010. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!