Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretem, de ha nem változtat...

Szeretem, de ha nem változtat a hozzáállásán, elhagyom. Elmondjam neki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Néma gyereknek... tudod.


Bármiben is kéne változnia, ahhoz mindenképp joga van, hogy tudjon róla.

2012. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ne. Várd meg, hátha megtanul gondolatot olvasni.
2012. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igazatok van...elég hülyén tettem fel a kérdést. elmondtam neki, hogy min változtasson, de azt nem, h elhagyom, ha nem teszi. Mondjam neki, hogy így gondolom vagy ez már fenyegetésnek hangzik?
2012. ápr. 25. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen változást vársz tőle. Az ember az alap jellemvonásaival nem igazán tud mit kezdeni, csak akkor, ha megért rá, hogy változzon, ha felfogja, hogy ez saját magának is rossz.


Nyilván ő azt várja tőled, hogy fogadd el, ne kelljen változtatnia. Te sem tudod megtenni, ugye ?! Akkor miért várod el tőle.


Nyilvánvalóan egy párkapcsolat állandó kompromisszum, de nem teljes önfeladás, mert a kettő között hatalmas a különbség.

2012. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Mivel nem tudjuk, miben kéne változtatni, szerintem felesleges belemenni, hogy elvárható-e. Csomó minden igenis elvárható egy kapcsolatban. Nem az alapjellemvonások, hanem pl. egyes felvett szokások, amiket mondjuk még egyedülállóként kezdett el valaki, de egy kapcsolatba már nem fér bele.


Igen, kérdező, elég nehéz eldönteni, hogy hol kezdődik a zsarolás meg fenyegetőzés. Én azért azt mondom, hogy ha sikerül higgadtan, nyugodtan elmondani, hogy ez vagy az miért nem jó, illetve hogy számodra sajnos vállalhatatlan egy kapcsolaton belül, akkor el lehet mondani azt is, hogy emiatt az jár a fejedben, folytatható-e egyáltalán együtt.

2012. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
És semmiképp nem jó megoldás, az üvöltve és bőgve odamondott "akkor már inkább elhagylak".
2012. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!