Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem hajlandó beismerni,...

Anyám nem hajlandó beismerni, hogy tönkretett. Miért nem érzi a súlyát?

Figyelt kérdés
Túlsúlyos nő vagyok.Anyám nem érti,hogy miért lettem ekkora,hogyan juthattam idáig.Ma megtaláltam egy pár gyerekkori leletemet.5 évesen 29 kiló voltam,10 évesen meg 55.Váltig állítja,hogy csak az én hibám. Tudom én,hogy felnőtt fejjel már a saját lábamra állhattam volna,de egy ilyen mélyen berögzült rossz táplálkozást szinte lehetetlennek érzek megváltoztatni.
2012. ápr. 25. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Én apám sem ismeri be a hibáit.Néha azon gondolkozok,hogyha szülő leszek,belőlem is ilyen ember lesz,aki tagad?
2012. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
azok a felnőttek,emberek,akik emotionális szinten nem tudtak felnőni és "tévesen"nőttek fel,azok nem is fognak felelősséget vállalni semmiért.Különösen a múltban elkövetett hibájukért nem.Általában náluk az a szlogen járja,:"nem én vagyok a hibás,hanem a...."Ezek aszavak hagyják el a szájukat.
2012. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Mert idióta. Az én családom is degenerált, és elszúrták az életem, de soha nem ismernék be.
2012. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

azért valamilyen szinten önmagadért vagy felelős...- könnyű másokat okolni, és nem tenni...

...


...

pl. most épp gyakorizol...nem korizol..

2012. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Miért nem érzi a súlyát?

Eszt kérded,a válasz mert sosincs a felelőssége tudatában

2012. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, hány éves vagy és nem ismerem a szüleid fiatal korát. Volt egy időszak, amikor a kövér gyerek (már elnézést a kifejezésért) a jólétet szimbolizálta. Lehetséges, hogy a te szüleid nem a legjobb körülmények között nőttek fel és most rajtad akarták behozni, amit ők önhibájukon kívül kihagytak az életükből? Mert az ilyen szülők legszívesebben tömőgéppel tömnék a gyerekükbe a kaját. Leértékelik a mozgás, a sportok értékét, csak a hízlaló kaját tekintik emberi fogyasztásra alkalmasnak, mert nekik abból annak idején kevés jutott. Ő nem azt látja, hogy tönkre tett, ő úgy tekinti, hogy mindent megtett érted. "Az utolsó falatot is megvonta a szájától, csakhogy neked adhasson."
2012. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy gyerekkorodban nem figyeltek oda, hogy mit és mennyit eszel, az valóban az ő hibájuk. Arról viszont, hogy felnőttként hogy élsz, az csak a te döntésed. Arról ők már nem tehetnek. Ha te úgy döntesz, hogy teljesen másként élsz, nosza. Mi tarthat vissza?
2012. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, lehet anyádat hibáztatni, leélheted így az életed, de nem tudom, hogy van e értelme. És ha beismeri, hogy esetleg hibás, az mit változtat bármin is? Akkor nekállsz majd fogyni? Csak ez kell ahhoz, hogy fordíts a beidegződéseden?

Nem hinném.

A másik meg, nem írod, hogy mennyi idős vagy, de feltételezem, hogy már elmúltál 20. Nem tudom tudod e, hogy ez a nagy egészséges táplálkozási láz csak nem olyan régóta van köztudatban. 10-20-30 éve senki nem hangoztatta, hogy a chips egészségtelen, hogy nem kéne kólt inni, meg olajban és zsírban főzni panírozott dolgokat. Én 34 éves vagyok, gyerekkoromban nem hallottam teljes kiörlésű lisztről, meg zsírszegény tejről. A rokonok és ismerősök tömték belém a csokit, mert akkoriban az volt a természetes, hogy mindenki azt hozott ajándékba, amikor jött látogatóba. Nekem mondjuk mákom volt, mert mi kertes házban éltünk saját gazdasággal, így mi termeltük a zöldséget és tartottunk állatot a friss húsért. De sok volt osztálytársam a városban nőtt fel panelban vagy bérlakásban... tehát ők nem mozogtak annyit és még annyi egészséges ételhez sem jutottak, mint én. Most akkor legyen öri hari a szülőkkel? Szintén a szülők hibásak, mert a gyerek mire felnőtt kövér lett vagy allergiás vagy mittomén. Igen, mi is örököltünk rossz szokásokat, de tudták a szüleink, hogy rosszul csinálnak valamit? Nem... mert nem volt erről szó.

Ez a nagy biomizéria, meg kalóriaszámolgatás, meg miitommégmi kb 5... max 10 éve van igazán tudatban. Persze most már alkalmazkodunk és rendesen eszünk... vagy legalábbis megpróbáljuk, de csak mert tudjuk, hogy ezt így vagy úgy helyes, amúgy meg nem.


Hozzáteszem, hogy a nézetek folyamatosan változnak... a tudomány "fejlődik"... néha csak 180 fokos fordulatot vesz. Honnan tudod, hogy ha te leszel szülő és neveled a gyereked egy módi szerint nem változik e meg az mire felnő és nem fogja e mondani rád, hogy anyu elb..ta. Gondolom nem örülnél neki te sem... hisz nem akartál rosszat, vagy igen? Csak adtál a trendnek.

Márpedig, akár tetszik akár nem, a trendek hatással vannak ránk.


Amúgy, ha 5 évesen már 29 kiló voltál szerintem ott más baj is volt, nem csak az, hogy anyukád tömött. Én a helyedben utánajárnék egy alapos kivizsgálásnak, mert inkább úgy tűnik, hogy a hormonjaid nem működnek rendesen. És innentől kezdve már főleg nem kaja kérdése a súlyod.


Sok sikert!

2012. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
azért van különbség. Nekem sem a legjobb élet jutott, de a túlsúlyomat nem fogom anyámra. Ha annyira akar valaki a súlyán változtatni az tud is.. nem csak 10 évesen. Kérdező nehogy már anyádat hibáztasd mert dagadt vagy.. én sem azt teszem. Tudom jól, hogy mozgással és diétával lefogyhatnék de nem teszem => én hibám
2012. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyik ismerősöm anyukája volt, olyan, hogy tömte a családot. Emlékszem gyerekként voltam náluk vendégségbe, nem kelhettünk fel az asztaltól míg két teli tányér kaját meg nem ettünk. Gondolhatod hogy néztek ki a gyerekek.

Mára nagy nehezen lefogytak.

Lehet nálad hormonális problémák is vannak, a pajzsmirigy rendellenes működése miatt is lehet a túlsúly.

Viszont nekem az jön le az utolsó mondatból, hogy nincs elég akarat erőd lefogyni. Megpróbáltál mindent? Ha nincs egyéb egészségügyi problémád, akkor most már csak rajtad áll, hogy megszabadulj a feleslegtől.

2012. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!