Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő halálos betegsége...

A szülő halálos betegsége lehet rossz hatással a gyerekre?

Figyelt kérdés
12 éves voltam mikor anyukám meghalt, de akkor már 4 éve rákbeteg volt. Kapta a kezeléseket stb. annyira nem is tűnt fel hogy mi van, mert előttem erős volt, meg gyerekként csak azt láttam hogy szedi a gyógyszereket, meg hogy gyakran kell kórházban lennie. De valahogy visszahúzódóbb lettem mikor meghalt. Nem is emlékeztem rá, de azt meséli mindenki hogy 6-7 évesen milyen cserfes voltam meg bátor, de később meg egy visszahúzódó, kiközösített gyerek lettem. Aztán 18 évesen apám is meghalt, most 22 vagyok, de semmi örömöt nem találok az életben. Az egyik rokonomnak olyan fiatalok a szülei (47 évesek, anyu ennyi idősen halt meg) és ők egészségesek, idilliek, olyan jó az élete, csak buli meg a pasizás a mindene...
2012. ápr. 29. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kihat rád ez a dolog,de ne szomorkodj.Szerintem ha lesz melletted majd valaki,aki tiszta szívből szeretni fog téged,te is viszont őt,akkor valamilyen szinten biztonságban fogod magad érezni.Én apámat nem ismertem,meghalt már,anyámmal se voltam jó viszonyban,rám is kihatással volt ez,de inkább jobb értelemben.Gyorsan önálló lettem,tapasztaltnak érzem magam.És az érzelmi biztonságot mindig az adott párkapcsolat adta meg nekem.
2012. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztosan. Én 11 éves voltam, mikor beteg lett az anyukám. Fokozatosan épült le mind fizikailag, mind szellemileg. Igaz, 23 éves voltam, mikor meghalt, de azóta sem érzem magam biztonságban, annak ellenére, hogy az apukám mindig velem volt.

Ma is, közel a 40-hez betegesen félek minden újtól és bizonytalantól. utálom a meglepetéseket és szeretném, ha minden úgy menne, ahogy azt én kigondoltam előre. Aztán persze pofára esek, mikor közbejön valami.

Úgy érzem koravén lettem 11 évesen, hiszem mindennap attól rettegtem, mikor lesz megint rosszul anyu, vajon túléli -e stb. Később se mentem a társaimmal bulikba, mert féltem mi lesz, ha pont akkor történik valami, ha én nem vagyok otthon. Ráadásul az ő problémáik teljesen más jellegűek voltak, mint az enyémek, így egy idő után már nem is éreztem magam jól a társaságukban.


Szóval, szerintem nagyon nagy hatással van a gyerekre, ha nincs biztos szülői háttere pl egy betegség miatt.

Egy gyereknek nagyon fontos a biztonság és az állandóság

2012. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!