Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális apám reakciója?

Normális apám reakciója?

Figyelt kérdés

18l vagyok, 2014-ben érettségizek, mert késtem egy évet, és 5 osztályos gimibe járok.


Tavaly nyár óta küzdök azért, hogy egy helyi rádióban dolgozhassak (bízok benne, hogy sikerülni fog, mert már pár ott dolgozó mondta, hogy beszélnek a főnökkel). Apám nem dolgozik, hébe-hóba 5-10.000 Ft-ot hoz haza, anyám dolgozik csak (pánikbeteg, és társai). Apám úgy van vele, hogy 60.000 Ft-ért nem fogja magát 'elpazarolni'. Azt várja, hogy ha elmegy dolgozni, egyből több 100.000 Ft-ot keressen (érettségije sincs, autókat szerel, de nem műhelyben, és kamionos volt). Anyám mondta neki már millió és egyszer, hogy menjen dolgozni, mondta nekem, hogy már nem tudja, meddig bírja mellette. Szóval egy vitatkozás közben mondta anyám, hogy 'már a gyerek is azon van, hogy legyen munkahelye, te meg itthon fekszel'. Mire apám csak annyit mondott, hogy 'hát tényleg egy álom munka egy mikrofon mögött ülni, büszke lehet magára'.



2012. máj. 1. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél magasról apádra!

Ő egy senki, mi az, hogy 60-ért nem megy el dolgozni? Hát ki ő?!

Sok sikert a munkához!

Ha beléd köt, mond meg, hogy te legalább nem vagy egy lusta disznó, aki csak élősködik, mert büdös neki a munka!

2012. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Huh nekem az exem volt ilyen. Nem ment el bejelentett munkára mert h akkor nem kapna annyit (jelzem volt h hónapokig nem fizették ki) engem meg mindíg csesztetett h keressek már valamit. Miután otthagítam elkezdtem egy gyárban dolgozni. Még majdnem kinevetett amikor hozta a cuccaim és a haverjának (aki jött vele) elmondtam ezt.

Legszivesebben a képébe vágtam volna h ez is jobb mint a te munkád mert engem legalább kifizetnek.

Mond meg édesapádnak h jobb ez a munka mint az amit ő csinál (semmit) és többet is kapsz érte. És ha felveznek és véletlen pénzt akarna tőled kérni kölcsön akkor hozd fel neki ezt amit mondott

2012. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább anyukád reakciója furcsa, hogy nem rakta még ki jóapádat az ajtó elé. Tudod, mikor tartanék el valakit, csak mert nem fűlik a foga a munkához???!!!
2012. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. apukád aztán nagyon "büszke " lehet arra hogy ilyen semmirekellő. Épp azért nem vitte semmire az életben.


Sajnálatos hogy van ilyen mentalitású ember. csak egy kolonc.


Nekem már volt olyan munkahelyem ahol az átlag havi keresetem több volt mint 300 ezer Ft. Rengeteget kellett ezért dolgozni, de tudtam hogy van értelme. Nem is éltünk rosszul.

Aztán máshogy alakította az élet a dolgokat, az a munkahelyem megszűnt. Hónapok óta nem találtam állást, pedig nem úgy kerestem hogy több százezreket keressek.

Rengetegt állásra beadtam a pályázatomat. Annyira el voltam már keseredve hogy gyári melósnak, szalag mellé is jelentkeztem. Nem kellettem oda se mert nem volt gyakorlatom...

És most nagyon-nagyon nehezen sikerült, felvettek egy helyre! Igaz, hogy minden nap hajnali 4-kor kell kezdenem, és minden héten 1 napot éjszakáznom kell, és ezt mindössze havi 60 ezerért... De végre van munkám!!! Még mindig úgy örülök mint majom a farkának, mert végre valahára dolgozhatok, és nem itthon unom magam a 4 fal között és nem egyedül a párom fizetéséből kell élnünk.

És nem esik le a karikagyűrű az ujjamról hogy ennyi pénzért kell dolgoznom.

2012. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet apukád lenézi a mikrofon mögött ülést mégis 3-szor többet fogsz kapni mint ő az otthon üléssel sőt, még a szerelésnél is.
2012. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nagyon bántott, hogy ilyen lekezelő.

Beadtam pár hónapja a papírjaimat egy diákszövetkezetbe, hogy mehessek nyáron dolgozni. E mellett egy másik, kisebb rádióba is fogok menni, hogy legyen (még)több tapasztalatom, mert biztosra akarok menni.


Vicces, hogy egész múlt nyáron a rádióval voltam rendezvényeken, mindenen, amin csak lehetett, és apám kiröhögött...

2012. máj. 1. 11:23
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
A rádiózásban nem volt igaza,de azerintem abban igaza van hogy a 60-as fizu manapság egy nagy nulla,évekkel ezelőtt is csak minimálbárnek számított.Kaja nélkül a rezsit fedezi csak,de télen még azt sem.(nálunk sajna még gázfűtés van)Az a kérdés hány órás és milyen munkával kereshet ennyit.4 vagy 6 órásra elfogadható de ha 8 vagy 12 órásra ajánlottak neki ennyit akkor teljesen megértem ha nem megy ilyen munkahelyre-én sem vállalnám,majd hülye lennék,menjen az aki felajánl ilyen szégyen összeget,meg akinek két anyja van.Kamionosok elég jól szoktak keresni,de megérdemelten mert rengeteget is vezetnek és ott a felelősségük is.Nyilván hozzászokott hogy nem a létező legrosszabb fizut kapja.Annak viszont örülnie kéne hogyha te találsz egy olyan rádiós munkát.
2012. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg az apjának is örülnie kéne h ha talál munkát meg kap érte egyáltalán pénzt a mai viszonyok között. Egy felnőtt embernek akinek családja van nem szabadna kényeskednie meg válogatnia. Még annál is ostoba dolognak tartom aki otthon lakik és anyuci pénzeli nem hogy annál aki számlákat kéne fizessen meg etesse a családját.
2012. máj. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

7. Lehet, hogy szégyen összeg, de ha azt nézed, hogy a semmittevésel 0 azaz NULLA ft a bevételed(esetleg az adófizetők zsírján valamibvel több), 60 ezer meg fedezné a kaját, és teszemazt nem 100 rugó lenne a család bevétele, hanem 160, akkor azért nem mindegy. Tipikusan olyan hozzáállás ez, hogy ha éhendöglök is, akkor se fogok dolgozni, ott az asszony, majd az keres.


Apuka egy begyöpösödött töcs, nem tudok mást mondani. Az egy dolog, hogy sz.r a világ, de ez nem mentség arra, hogy valaki nem hajlandó alaklmazkodni hozzá.


Kérdező, te csak küzdj, és kerülj be a rádióhoz. Rád még vár valami. Apuka meg majd magára marad, aztán meglátjuk, ki milyen büszke arra, amit elért.

2012. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%

Általában a munkanélkülinek van egy rövidebb-hosszabb időszakjuk amíg kénytelenek otthon maradni míg nem találnak munkát,ez idő alatt a családnak szerintem megértőnek kell lenni ha egyébként keresi a munkát az illető.Ha nagyon nincs pénz mert senkinek nincs járadéka a családban vagy az szűken sem elég akkor persze menjen el az első helyre,de ha van egy kis esze a munkanélkülinek és nem hirtelen,váratlanul bocsátották el akkor félretesz egy kis tartalékot az álláskeresésé idejére.Én is eddig munkanélküli voltam,de kigazdálkodtuk valahogy a pénzt,magamra csak annyi jutott hogy kajálhassak.Én válogattam a munkák közt,több helyet is megnéztem és ahol nagyon nem állt arányban a fizetés az elvárásokkal azt otthagytam.3,5 hónapig munkanélküli voltam de a család viszonylag toleráns maradt,ma pedig van munkám,olyan ami nekem is elfogadható.

De gondoljon bele aki azt mondja hogy minden munkát azonnal el kell fogadni:Ti 60-ért mennétek teljes munkaidős munkába?Nem nagyon hiszem.

2012. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!