Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám reakciója normális? Nem...

Apám reakciója normális? Nem nagyon tudtam elengedni a fülem mellett.

Figyelt kérdés

17l vagyok. Kaptam jegyet egy pénteki koncertre. 18:00-22:00-ig tart. Anyám jönni akart velem, de apám lebeszélte róla, mert 'így olcsóbban kijössz' (4000Ft a belépő). Anyám kérdezte apámat, hogy elengedne e, mire apám 'el, mert úgyis azt csinál amit akar'.


Sosem jártam el esténként, nem is iszom.


2011. dec. 27. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 17 évesen este tízig kimaradni nem olyan vészes. Tudják, hova mész, megbízható voltál, szerintem érthető, ha megbíznak benned.

És az is tény, hogy nem nagyon van eszközük, hogy visszafogjanak, ha menni akarsz. Szóval értelmezd szó szerint, amit apukád mondott, igaza van.

2011. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet fáradt/mérges/valami más miatt ideges volt. Felesleges mindig minden szaván lovagolni az embernek. Persze, nem kifogás, hogy fáradt stb.. De szerintem ne foglalkozz ezzel az egyetlen egy mondattal, ha apukád egyébként kedves Veled, és szeret Téged.
2011. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak rosszul fogalmazta meg, amit gondolt. Talán úgy értette, hogy elég nagy vagy már ahhoz, hogy azt tedd, amihez kedved van.


Ha alapvetően jó a kapcsolatod apuddal, akkor ne agyalj ezen. :)

2011. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Előbb megkérdeztem tőlük, hogy 'nem akarjátok, hogy elmenjek?' Apám tök természetesen rávágta, hogy de, menjek, ha már jegyet kaptam, bár tudja, hogy nem vagyok annyira oda értük.

Anyám mondta, hogy inkább menjek el vele a húgához, de megértette, hogy mi a dörgés.

2011. dec. 27. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én apám is mindig ezt mondja. Szépen lassan rájöttem, hogy a tehetetlenség beszél belőle. Érdekes mennyire átfogalmazódik az emberben a tökéletes szülő képe, mikor már nem lakik velük. Haha. Ők is emberek és nem is tökéletesek. De még mennyire nem. (én sem)
2012. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy apád nem a leghelyesebben fejezte ki magát. A szándéka bizonyára az, hogy megbízik benned, elengedi a kezed. Gondolj arra, a korosztályodból mennyien háborognak azon, hogy minden lépésüket ellenőrzik a szülők.
2012. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!