Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanyukám túlsúlyos és...

Keresztanyukám túlsúlyos és nem tudunk rajta segíteni Lelkileg össze van törve. Egy kis önbizalmat kéne belebeszélnünk. Hogy csináljam mindezt?

Figyelt kérdés
Nagyon számítok a segítségetekre. Keresztanyukám eléggé túlsúlyos. Sosem mutatta a családja vagyis felénk azt, hogy őt ez zavarná mármint a túlsúly (mindig nagyon kedves és kiegyensúlyozott velünk). Tegnap hülyéskedtünk vele, hogy ha jön a postás nem mer kimenni a kinézete miatt stb. , de ő is csak röhögött rajta mint mi. Egy pillanat múlva már azon kapjuk magunkat hogy megy be a (udvaron voltunk) lakásba. Anyukám kérdezte : Tán megsértődtél? Válasz tőle: Csak egy cseppet. (és már rohant is be bőgve) Anya ott maradt vigasztalta 10 percig kicsit megnyugodott de olyan mondott anyának hogy ha felkötöm magam akkor jobb lesz meg ilyenek. Keresztanyukám mindig is sovány volt. Akkor kezdett el hízni amikor nem kapott állást pedagógusként és egy elég rosszul fizető munkahelyre kellett mennie ahol ilyen alkatrészeket kell összerakni 12 órás műszakban. Már 2éve itt dolgozik nagyon megviselte az elején de ezek szerint még nem nyugodott bele az állapotába. (pedig már úgy tűnt) Azt nem tudom egyrészt hogy kéne kibékíteni másrészt meg önbizalmat kéne belebeszélni? SEGÍTSETEK
2012. máj. 3. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez eléggé pszichés alapú hízásnak tűnik, gondolom bánatevő lett. Pszichológus szerintem tudna segíteni, no meg némi sport, életmódváltás.

Ha nemrég még vékony volt, akkor könnyebben le tud fogyni.

2012. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hormonális is, pl pajzsmirigy:Sazt be tudják állítani az orvosok
2012. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Remélem, érzed, hogy ez egy elég gusztustalan beszólás volt.

Tehát tudjátok, hogy bántja a túlsúlya, és csúfoljátok, mint az oviban.


Az lenne a legjobb, ha békén hagynátok. Hogy legyen önbizalma, ha ti, a saját családja is b@szogatjátok?

2012. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
nemtom, én egy igazán túlsúlyos embernek inkább az egészséges életmódra való visszaállásban segítenék, mint a beletőrődésben.....
2012. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is lelki dolgok vannak a hízás hátterében, és a gúnyolódással csak rontotok rajta. Vedd rá, hogy sportoljatok közösen. Itt a jó idő, és annyi mindent lehet csinálni. Szerintem a biciklizés lenne a legmegfelelőbb. A futást csak akkor kezdhetné el, ha már megerősödött egy kicsit. Menjetek el minden este vele legalább fél-egy órát bicajozni. Így nincs egyedül a fogyásban, érzi, hogy ti támogatjátok, és mellette vagytok! A gúnyolódást pedig abbahagyni!
2012. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt kellene megnézetni, nem lett-e időközben u.n. lisztérzékeny. Valahol olvastam egy dr.nő ezzel kapcsolatos cikkét, hogy az elhízásnak lehetnek az első tünetei a betegség kialakulása.

El kellene mennie egy ilyen jellegű vizsgálatra, s ha már ott van, akkor már talán elfogadja a szakemberek tanácsait a helyes táplálkozás, testmozgás stb. terén is.

2012. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

"Egy kis önbizalmat kéne belebeszélnünk. "


Pont nem ezt teszitek...

2012. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget !

A sportra nehéz rávenni főleg az séta, biciklizés stb. mert nem szereti magát mutogatni.

Megpróbálok vele beszélni a mozgásról!

Régebben 5 éve büszke voltam rá mert akkor pedagógusként dolgozott és egy nap 3 almát evett és 3 órát tornázott !!! Így nem tudom pontosan mennyi idő alatt de lefogyott 30 kg!

Ha elhatározná magát akkor lehet képes lenne újra végigcsinálni !!! Csak az a baj hogy őt már ez sem érdekli! De beszélek vele.

2012. máj. 3. 18:07
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Csak 3 almát evett egy nap? És napi 3 órát tornázott?


Mert azért ez sem normális. Ha ez volt a diétája, nem csoda, hogy visszahízott.


Szobabiciklin tekerjen, ha nem szeret emberek közé menni.

2012. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Csak az a baj hogy őt már ez sem érdekli!"


Ha állandóan ezen poénkodtok, akkor szerinted miért érdekelné? Szerintem úgy érzi, hogy nem támogatjátok. Talán először a viccelődésből meg a megjegyzésekből kellene visszavenni.

2012. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!