Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyithatnám fel Apám...

Hogyan nyithatnám fel Apám szemét a szűk látókörűségéből és mivel világosíthatnám fel, hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem,eddig nem zavart a dolog,de nem szeretnék már több "beszólást".

Először is szögezzük le,hogy nagyon tisztelem,tehát a hangomat nem tudnám felemelni Vele,de tény és való,hogy szűk látókörű.

10 éve nem lakom már otthon,Párommal lassan 5 éve vagyunk együtt,az elejétől fogva együtt élünk.Tehát saját háztartást vezetek évek óta.


A múlkor,mikor Apámnál voltam,valami villanyt égve hagytam és elkezdte magyarázni,hogy hogyan kell spórolni,meg hogy Nekem fogalmam sincs erről.Már akkor ez nagyon rosszul esett és megpróbáltam Neki elmagyarázni,hogy hogyne tudnám hogy kell spórolni (egyébként tényleg Én arról vagyok "híres" hogy nagyon meg tudom fogni a pénzt és ezt nagy részben Apámnak köszönhetem,mert Ő nevelt bele ebbe...és erre pont Tőle kapom meg,hogy fogalmam sincs róla)! Elmondtam neki,hogy hogyne tudnám mikor évek óta saját háztartást vezetek.

Annyira nem ismer.:(


Na és tegnap ismét volt egy "beszólása",ami miatt most gondolkodom egy megbeszélésen...

Annyi,hogy szeptemberől főiskolára fogok járni.Mint rendes dolgozó felnőtt nő,természetesen levelezőre. (Egyébként Ő tukmálta nagyon,hogy legyen egy diplomám és azt mondta állja a sulit,csak menjek,evvel nincs is semmi gond örülök,hogy így áll hozzá.)De most,hogy költözünk a Párommal és a konyha kialakításáról lett kérdezve Apám,azt mondta minek Nekem konyha szeptembertől úgyse tudok főzni,mert suliba fogok járni.:O

Ezt nem Nekem mondta,de visszahallottam és erre döntöttem úgy,hogy ezt most megint el kell Neki valahogy magyaráznom,hogy attól mert szeptembertől tanulok és havi mondjuk 1-szer be kell mennem a fősulira ha be kell,attól Nekem még lehet munkám,lehet magánéletem,lehet saját háztartásom,mint ahogy eddig is volt.

Egyszerűen nem is tudom mit hisz,de valahogyan szeretném felvilágosítani.

A segítségeket előre is köszönöm.


2012. máj. 4. 11:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

10 év alatt nem jött rá, ezután sem fog.

Ez van. Én próbálkoztam, de nem jutottam sokra!

2012. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem is értem,minek akarsz arra időt pazarolni, hogy apádnak magyarázkodj....Nem tudom hány éves lehetsz abból iindulva, hogy már 10 éve nem laksz otthon,de a megfogalmazás alapján 20-nak se gondoltalak volna....
2012. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hogyan próbálkoztál és miért érzed úgy,hogy nem jutottál "sokra" illetve mi az a kevés,amit legalább elértél valahogy?:)
2012. máj. 4. 11:53
 4/24 A kérdező kommentje:
Időpazarlás lenne Apámmal megértetni az életem,vagy a jövőbeni jobb viszony reményében elbeszélgetni Vele? S mi a baj a megfogalmazásommal?
2012. máj. 4. 11:55
 5/24 anonim ***** válasza:

Az én férjem is így nevelte a két gyerekünket: spórolás,faszariskodás - néha már nevetséges szinten.

Ahogy kirepültek, saját családot alapítottak, fellélegeztek.Most is próbálna a férjem belebeszélni az életükbe, nekem háborog itt, hogy nem tudnak spórolni, hogy kényeztetik magukat, ő soha nem vesz magának nyalánkságokat, nem ül be a "mekibe".

Én meg csak csitítom: az ő életük, azt csinálnak, amit akarnak.Eleget sóvárogtak gyerekkorukban.

Hagyd békén apukádat, nem fogod tudni meggyőzni! Ami a zsigereibe beépült, azon nem fog változtatni. Azt elejtheted, hogy jó tanrended lesz, alig befolyásolja a napjaidat, aztán vagy leesik nála a tantusz, vagy nem. Konyha meg mindenkinek kell, annak is, aki csak konzervet melegít:)

2012. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nézd,nem otthon laksz, az étterem és a menza pedig szolgáltatás, ugyanúgy, mint a masszőr, a szolárium vagy a fodrász, szóval fizetni kell érte. Innentől pedig nyilván drágábban jössz ki, ha adagonként fizetsz x összeget a kajáért, mintha főzöl mondjuk 5 adagot, abból 2-t lefagyasztasz, 3-at meg egymás utáni napokon megeszegetsz.


Ez matematikailag,számokkal levezethető, hogy olcsóbb. Ma már 1500 ft alatt étteremben semmilyen fogást nem kapsz, ha húsra fáj a fogad, az meg 2000-től kezdődik, innentől kezdve ha mindennap étteremben eszel az heti szinten 14.000 ft, és akkor még nem ittál egy fröccsöt mellé, nem tusoltál, nem vettél ruhát, nem mostál magadra, nem használtál semmilyen elektromos berendezést(annak is van áramszámlája).


Ezt apádnak számszerüleg, számszakilag pontosan le lehet vezetni, fillérre,forintra pontosan. Innentől be fogja látni,hogy amit akar, az marhaság.(Egy vagyon rá fog menni a kajára,akár menzán eszel,akár étterembe járkálsz.)

2012. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"és havi mondjuk 1-szer be kell mennem a fősulira "

Csak csöndben jegyezném meg, hogy normális BsC levelezőn minden héten ilyen péntek-szombat napokon van levelező oktatás.

De amúgy szerintem túlragálod az egészet, mondja csak a magáét. Öregeket már nem lehet megváltoztatni, hiána is akarod. Ugyanilyen beszűkült marad.

2012. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Amúgy meg főzni meg lehet tanulni,nem azt mondom,hogy mindennap főzz, de azokat a dolgokat,amik nem tejesek,tojásosak, azokat el lehet tenni másnapra.


Sőt még a tejes,tojásos dolgok is - a legnagyobb 30 fokos,meg afeletti hőség idejétől eltekintve, mert akkor valóban nem célszerű elteszegetni a dolgokat a szalmonellavírus miatt - eltehetők hűtőben egy-egy napig.


Szóval én azt mondom, egyértelműen a pénzzel érvelj.Ez kb. akkora luxus lenne, mintha minden nap elmennél kávézni a barátnőddel,utána minden nap beülnétek moziba megnézni egy filmet, és utána még mindennap mondjuk kozmetikushoz járnál lábat gyantáztatni, mitesszereket kinyomogattatni, meg hasonlók.Ez is egetrengető összegbe kerülne és szuperluxus dolog lenne.


Na a mindennapos főzés is ugyanilyen luxusdolog a mai világban.

2012. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
mindennapos főzés alatt itt most mindennapos főzést és étterembe járást egyaránt értek.
2012. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

12:16

Én sem hittem el, de első kézből értesültem: szoc.ped szakon félévben egyszer van csak konzultáció. Augusztusban, és febr. elején. Ekkor megkapják a félévi irodalmat, tételeket, és ennyi. Olyan is lehet!

2012. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!