Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemét kijelentés...

Tényleg szemét kijelentés volt? Érzéketlen volnék?

Figyelt kérdés

Tesóimmal beszélgettünk (én 22 ők 26-28 évesek) és a nagyinkra terelődött a szó.

Ő már 86 éves, rákos (több áttéttel), cukorbeteg, koleszterines, a szíve sem jó, alig bír enni, itthon kap vitaminos infúziót, marok gyógyszert szed reggel-délben-este.

Én kijelentettem, hogy a mamának az lenne a legjobb, ha éjjel agyvérzést, vagy szívrohamot kapna álmában és szép csendben meghalna. Amúgy ő is gyakran sír (főleg ha "baleset" éri a szobavécére menet) hogy már igazán vége lehetne, de még éhenhalni se tud a hülye infúziók miatt.

A kijelentésem után a tesóim szinte nekem jöttek, hogy milyen szar-szemét vagyok, meg minden. De én úgy látom, hogy ennél már jobban nem is lesz, ez az élet pedig maga a szenvedés.



2012. máj. 2. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igazad van. Dédnagyszüleimmel kb. ugyanez a helyzet, bár ők nem rákosak, de már járni alig bírnak...
2012. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Zurichben az ilyen betegeknek már engedélyeznék (saját kérésre, pszichológiai vizsgálat után) az eutanáziát. Nem vagy érzéketlen, hiszen nem azért mondtad, mert neked terhedre lenne a nagyi, hanem mert már fájdalmas nézni is, hogy Ő hogyan szenved.
2012. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy érzéketlen, csak reálisan látod a dolgokat. A tesóid agyát valami furcsa "jaj szegény mama" köd vakítja el, ami nagyon nem jó. Jó lehet, hogy durva ezt így kimondani, hogy "inkább haljon meg", de ahogy te is írtad ez így valóban nem élet már. Neki is rossz érzés, nektek is rossz érzés, mindenkinek rossz, jobban már nem lesz, fiatalabb már nem lesz, csak szenvedés az egész. Én sosem akarnám, hogy a gyerekeim, unokáim úgy emlékezzenek rám, mint akit az utolsó 5-10 évben pelenkázni meg etetni kellett, mert ez megalázó. Szeretnék sokáig élni, de csak egészségesen. Ha nem lennék az inkább haljak meg fiatalabban.
2012. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ez nagyon szomorú:( Az én nagyim még csak 70 éves, de fájó belegondolni, hogy pár év múlva akár vele is történhet ez. Nem vagy kegyetlen, bár biztos szörnyű lehet, hogy így kell látnod a nagyidat és ezt kell mondanod. Kitartást kívánok Neked.
2012. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Az embernek joga van EMBERHEZ MÉLTÓ életet élni. Ezt a mondatot ajánlom a testvéreid figyelmébe.

Én hálás lennék, ha nem hagynának szenvedni és méltatlan állapotban tengődni. De sajnos a magyar törvények miatt az embernek még meghalnia sem szabad.

2012. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy az. Az én nagyim (87 éves)pénteken halt meg. Hónapok óta kórházban szenvedett. Félrebeszélt, hallucinált, fájdalmai voltak. Tesóm és én nem akartuk tudomásul venni, hogy meg fog halni, Anyáék "felkészültek rá". Mi gyertyát égettünk, stb. Aztán egyszer, mikor bementem látogatóba, és láttam a szenvedését azt mondtam, el kell engedni. Szép élete volt, nem érdemli meg azt, amit ott élt át:( És igen, jobb neki így. Tudjuk.
2012. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem te vagy szemét, hanem az élet!
2012. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen igazad van. A nagyid sajnos előbb-utóbb el fog menni, és ezt a tesóid is tudják. És azt is tudják, hogy a nagyinak az lenne a legjobb, ha meghalna, csak még nem akarják elfogadni azt a tényt, hogy hamarosan elveszítik őt. Ne érezd magad rosszul, mert én is ezt kívántam, amikor az én nagyim haldoklott. Neki már csak akkor lesz jó, ha lemegy. A halottak már nem szenvednek, csak annak rossz, aki itt marad. De annak nagyon.
2012. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy érzéketlen és nem volt szemét kijelentés. Testvéreid túlreagálták.
2012. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Bármennyi igazság van benne, azért nem kellett volna hangosan kimondani.
2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!