Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobban értékelni...

Hogyan tudnám jobban értékelni amim van és nem mindig többet akarni? Van házunk kocsink minden, én mégis azt látom hogy másnak több mindene van

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a problémám hogy mindig azt veszem észre hogy másnak gyorsabban készvan a háza,tökéletes az udvara meg minden!Tudoma hibám,ez benne a legfurcsább, van férjem családom imádom őket.Van házunk ,kocsink nem hitellel. saját pénzből!Nekünk felvan ujitva a ház,csak a bútorok hiányoznak. még is mindig bepörgök sokszor,mert most a keritést csináljuk,és kint a házat is bekéne már végre vakolni,de mondta a férjem hogy várjak már először a kerités majd a ház butorozása ,és utánna kint ha már beköltöztünk a házba.

igaza van látom is!mérges vagyok magyarul irigy azokra akiknek már kész van belül kivül a háza.mindig azt nézem hogy más a taligát sem tolta és 4 hónap alatt készen lett neki!!Probálok arra tekinteni hogy soknak ennyi simncs mint nekünk ,de mégis mindig a gazdagabbak jutnak eszembe!Én nő létemre is olyan munkát csináltam a házon ami férfi munka ,másnő vagyis akit én ismerek nem csinálták volna meg!Mindent mi csináltunk a házon ,másnak bezzeg a segge alá teszik!mi meg teljesen megdolgoztunk ezért a házért mégis lassan halad???Látjárok hogy eltudom ragattatni magam?mire gondoljak hogy pozitiv oldalát látjam?


2009. jún. 24. 00:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Tudom én vagyok a hibás!Más kis háznak is örül!Mégha hitel is van rajta!De hogy nézhetném a pozitiv oldalát?nem mondom hogy nincs mikor boldog vagyok hogy van mit csináljunk,mert volt hogy nem volt házunk akkor meg persze annak örültem volna hogy csinálhassam a házat!


De mire gondoljak ha ezek a gondolatok jönnek mivel nyugtatjam magam?

2009. jún. 24. 00:31
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kezdődik a baj ezzel a felfogással, hogy azt gondolod, hogy a másiknak csak odatermett a ház készen. Gondolj bele, hogy más emberek, akiknek a házuk rendbe van téve kívülről-belülről valószínűleg nálad idősebbek, ezért sokat dolgoztak, hogy úgy éljenek, ahogy most tudnak vagy ha nem is a házon kellett sokat dolgozni, más problémájuk van az életben, ami meg neked nincs. A pénz nem minden. Lehet, hogy ők nem egészségesek, nincs olyan munkahelyük, amit szeretnek vagy a családjukkal van gond. Arra gondolj, hogy mások életébe nem látsz bele és ez az oka annak, hogy azt hiszed, hogy másnak jobb vagy könnyebb, pedig ha tudnád, hogy másnak milyen, akkor lehet, hogy abszolút nem akarnál cserélni velük. Mondok egy példát. Engem is sok ember irigyel, mert a férjem nagyon nagyon jól keres, csak azt nem nézik ilyenkor, hogy én már több, mint egy éve nem láttam a férjemet, mert olyan helyen dolgozik kiküldetésben, ami nagyon veszélyes, én meg közben egyedül nevelem a gyerekeket. Vagy egy másik példa. Sokan mondják nekem, hogy milyen jó nekem, mert 5 nyelven beszélek. Csak abba nem gondolnak bele, hogy nekem mennyi plusz időbe, pénzbe és energiába telt mindezt elérni. Szóval valahogy így lehetsz te is. Mivel a készet látod másoknál, nem látod, hogy mi is zajlik a háttérben. Arra gondolj, hogy mindenkinek megvan a saját gondja-baja, csak ezt nem látni kívülről. Attól, hogy valaki gazdag, nem feltétlen boldog egyébként. A gazdagságért nagyon meg is kell dolgozni a legtöbb embernek. Én senkitől sem irigylem a pénzt, aki tisztes munkával keresi. Az is segít, ha azt nézed, hogy másoknak ennyi sincs. Akkor értékeli igazán az ember azt, ami jutott neki, amikor látja, hogy másnak ennyi sincs.
2009. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz,de én akikre irigy vagyok azoknak apuci adta a házat ,fel is újította jukuk-ba tette!


vagy egy másik annak meg a férje csippendél (vagy hogy kell irni) táncos

2009. jún. 24. 00:50
 4/17 A kérdező kommentje:
igaz amit leírtál! tényleg nem láttad 1 éve a férjedet egy percet sem?
2009. jún. 24. 00:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak az embereknek is van gondjuk, csak max. kívülről nem látni, hidd el. Lehet, hogy nem lennél a helyükben, mert másfelől nem biztos, hogy olyan jó nekik. Az anyagiak mellett még lehet ezer más dolog, ami viszont nem adatott meg nekik, de neked meg van. Pl. ha neked van egy szerető férjed, családod, nem biztos, hogy nekik ez megvan vagy az is lehet, hogy betegek. Ki tudja. Egyik rokonom is mindent megkap a szüleitől, de tudod, hogy miért? Annyira beteg, hogy 12 fajta gyógyszert szed kiskorától kezdve (nem látszik rajta, senki nem is tudja, ha nem mondja el). Szóval nem lehet tudni, hogy kinek mi a gondja valójában. Mi szerencsések vagyunk, mert van fedél a fejünk felett. Igen, igaz amit mondtam és még fél évig nem fogom látni a férjem. A gyerekeink születésénél sem tudott ott lenni. Egyikénél sem, mert mindig akkor volt külszolgálaton. Nálunk nem választott a katonaság (nem Magyarországon élünk).
2009. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi:) igazából férjemmel családommal megvagyok elégedve ,csak irigy vagyok mások pénzére.:(
2009. jún. 24. 01:09
 7/17 A kérdező kommentje:
hát sajnálom hogy még ilyen sokáig nem látod a férjedet!Nagyon rossz lehet!Nem is tudom hogy vagy ilyen erős hogy ilyen jól kibírod!
2009. jún. 24. 01:11
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért? Hidd el, hogy a sok pénztől sem lennél boldogabb és baromi sokat kell mindenkinek dolgozni érte. Engem nem érdekel a pénz, bárcsak itthon lenne a férjem! Mindenkinek ez kell, ami nincs. Próbálj meg csak magatokra koncentrálni és nem máshoz mérni magatokat. Mindenkinek más az élete és ez így van jól.
2009. jún. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan igy van nem latod kivulrol a masikaknak a gondjait bajait. lehet h ismerosodnek olukbe hullot um egy lakas mert apuci megvette de ettol meg nem biztos h boldog ember, lehet h neki mas gondja van csak nem tudsz rola. Pl vannak olyan suzlok akik a szeretetet igy nyilvanitjak ki h mindent keszen a gyermek ele raknak, holott annak a gyermeknek pusztan csak szeretet kene amit a szulo nem tud megadni mert nem tudja h hogyan hisz dolgozik mint egy allat es sosincs otthon.

vagy nekunk be van rendezve a haz, de hitelen van. vettunk meg egy telket hitelen van. Tudjuk fizetni es ki is fogjuk fizetni a hitelt negy ev alatt de megdolgozunk erte. latszolag igen jol elunk, mind a ketten jol keresunk, de ez nem minden. az en sogornom is irigy rank h mennyi midnenunk van csak eppen azt felejti el megkerdezni h ezert mi mennyit dolgozunk. en hosszu orakat dolgozom penzugyi vezetokent es vannak olyan idoszakok mikro szinte csak aludni megyek haza. de ezt ugye a haz nezesenel nem lehet latni, csak akkor ha vki megkerdez. persze johet a kerdes jo e ez igy nekem. van mikor azt mondom szeretnek egyszerubb eletet, de imadom a szakmam es nem biztos h egyszerubb allassal beernem nem csak anyagi vonzat miatt hanem nem biztos h megfelelne a karakteremnek. tehat mindenkinek mas a problemaja. van aki gazdag midnent megvehet de nem egeszseges. a penz az nem minden. a penz nem tesz boldogga sem egeszsegesse.

szerintem ne masokat nezz h nekik mi van, hanem azt h nektek mi van. van haz kocsi hitel nelkul. ez nagy szo. es ott vannak a gyerekek. mas mit meg nem adna egy gyerekert es nem jon ossze nekik.

2009. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd csak akkor tudod értékelni, hogy mid van, amikor már nem lesz...
2009. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!