Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem vagyok normáli...

Szerintetek nem vagyok normális? Nem tudom értékelni azt, hogy biztos munkahelyem van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 1,5 éve dolgozok orvos asszisztensként, eddig fél évenként voltam meghosszabbítva, most 2012-ig meghosszabbítottak, nagyon elégedettek velem. Most végzem el az ápolói sulit, így munka mellett, és annyira szeretnek itt ezen az osztályon, hogy 99%, hogy itt fogok majd elhelyezkedni elsőre. Szeretnek is, én is szeretem a kollégáimat, és már van némi helyismeretem.

Félreértés ne essék, én vagyok olyan hülye, hogy érdekesnek találom a munkámat, mmint az ápolói részét is.

Azzal van a gondom, hogy mikor megkaptam a szerződésemet egy felől nagyon megkönnyebbültem, h huh most 1,5 évig nem kell aggódnom, h mi lesz, ha nem hosszabbítanak meg. Viszont elfogott egy nagyon rossz érzés, elképzeltem, hogy még 1,5 év és talán még több ugyanígy, 21 nap szabadság évente, és nem tudom, hogy a monotómiába nem fogok-e beleroppanni... Hangsúlyozom, nem a munkámmal, az ápolósággal van a gondom, hanem azzal, hogy évekig minden ugyanolyan lesz. Még csak 22 éves vagyok, kénytelen vagyok dolgozni, ugyanakkor még annyi mindent nem éltem át, és ebből a fizetésből, meg ennyi szabadsággal még sokáig nem is fogok átélni semmit sem.

Olyan lehangoló ez az egész.

Ti hogy bírkóztok meg ezzel? Mi a megoldás? Gyakori munkahely váltás? Én nem tudom. Csak az ilyen segítő szakmákhoz van némi tehetségem, készségem, máshoz nem. De a munka jellegétől függetlenül biztos vannak, akik hasonlóan éreztek, éreznek, hogy úristen, egész életemben mindennap 8 órában ezt fogom csinálni?

Tudom, hogy muszáj, de olyan nehéz elfogadni. :(


2010. nov. 23. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen a felnőtt élet tetszik vagy nem. Mindennap felkelsz és bemész melózni. De legalább azt csinálod amit szeretsz és igazán dícséretes, hogy ebben a gagyi egészségügyben itthon maradsz és foglalkozol a betegekkel. Én nem szeretnék korházba kerülni de ha ott kötnék ki mindenképp olyan nővérkék vegyenek körbe akik még szeretnek valamit a munkájukban és nem csak egy teher vagyok nekik. Nem dob fel, hogy ilyen pozitív visszajelzéseket kapsz? Főnököktől, talán betegektől is. Én rühelltem a melómat most munkanélküli vagyok de úgy mentem be régebben hogy a saját akasztásomra is nagyobb lelkesedéssel mentem volna. Nem jó váltogatni az új munkahelyeden is fel kell kellni reggel és ugyanazt csinálni évekig.Aztán egyszer csak 35-40 évesen már nem találsz melót mert öregnek titulálnak.Az önéletrajzban meg elég neccesen mutat egy tucat munkahely. Még azt hiszik állhatatlan vagy, sehol se tudsz hosszú távon megmaradni így kevesebb lesz az esélyed egy új helyre. Szerintem csak akkor válts, ha azt az új dolgot nagyon akarod. Vagy ha ez mégse válna be. Szerintem nem a munkáddal van bajod csak azzal, hogy bekerültél egy taposómalomba ahol keveset fizetnek és nincs időd arra,hogy kiéld magad és élményeket szerezz. Ezzel javarészt így vagyunk.
2010. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kórházi ápoló vagy? Mindig új páciensek lesznek, sok emberrel megismerkedhetsz, egy kórházban/rendelőben szinte mindig történik valami. Ne úgy állj hozzá, hogy monoton lesz, hanem próbálj örülni annak, hogy azt csinálhatod, amit szeretsz és amihez értesz. Sok embernek ez nem adatik meg, nagyon sokan kénytelenek olyan munkát végezni, amit ki nem állhatnak, mert nincs jobb munkahely.
2010. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért nem lettem még öngyilkos, mert szeretem a munkámat. De annyi vágyam van, amit soha nem válthatok valóra. Na, nem olyan elérhetetlenek, de nekem annak tűnik. (Például indiai zarándoklat.)

De most, ahogy így elnézem elég unalmas jövő áll előttem. Majd jön egy fiú, akit nagyon szeretek, meg hasonló 26-8 évesen szülök egy gyereket, rá 2 évre még egyet 32-5 évesen visszamegyek dologzni, próbálom eltartani a gyerekeket, bevásárolok, mosok, főzök, 1-2 havonta elmegyek kiadósat bulizni, esetleg 1 fesztivált kisaszerolok valahogy magamnak, aztán meg már öreg leszek, jön a klimax, aztán nyugdíjas leszek, meghal a férjem, aztán én is egy kórházban...

Úgy érzem elrontottam valamit, hogy egy ennyire középszerű élet áll előttem.

2010. nov. 23. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jót nevettem rajtad,de szerintem ezzel mindenki így van,nekem az ilyen érzések,gondolatok,időszakosan vannak,hidd el majd elmúlik,jön mindig valami pozitív ami feldob egy ideig,akkor nem gondolkozol ilyeneken,majd megint eszedbe jutnak,és így tovább...
2010. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%
Csak rosszabb lesz :))
2010. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan gondolkodom mint te.Csak annyi különbséggel,hogy nem szeretem a munkámat.Meg pár évvel idősebb vagyok mint te.

Nálam lassan a családalapítás következik...amiről az a véleményem mint neked...

Kíváncsi mit írnak még,hátha erőre kapok...

2010. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy ha neked nem jó ez a "középszerű" élet, akkor mégis milyen életre vágysz?
2010. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valami olyan élet, ami kreatív, ami alkotó... Úgy érzem, így csak egy kerék vagyok a gépezetben, de nem hagyok sem nyomot, és az emberiségnek sem vagyok olyan hasznos. De mint említettem a betegellátáson kívül semmihez sincs érzékem, tehetségem. Írogatni szoktam, de csak a fióknak.
2010. nov. 24. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:

*ebből a fizetésből, meg ennyi szabadsággal még sokáig nem is fogok átélni semmit sem.


Ezzel a végzettséggel kb. mindenhol ennyit dolgozol, ennyit keresel és ennyi szabadságod lesz. Ha nem tetszik, tanulj mást, keress olyan szakmát, ami jobban fizet, menj ki külföldre nyelvet tanulni (bébisintérkedj), a nyelvtudás még jól jöhet. A szabadságod az életkoroddal nőni fog, hacsak nem leszel vállalkozó, és akkor úgy osztod be az idődet, ahogy akarod.

Üdv a való világban! :)

2010. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!