Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál sem tud eltelni egy...

Másnál sem tud eltelni egy vasárnapi közös ebéd úgy, hogy ne lenne veszekedés?

Figyelt kérdés
Anyák napja alkalmából egész délelőtt főztem anyám helyett, mindent 100%-osan megcsináltam, holott tele vagyok jövő héten zh-kal és még dolgoznom is kell suli mellett. Így eléggé kivagyok már, de senki egy kisujjmozdítást nem segítene vagy legalább támogatna engem. Erre még ilyenkor is nekiáll apám az asztalnál szemétkedni velem, hogy kiváncsi lenne, a barátoméknál (akinek a szülei nagyon spórolósak) milyen ebéd van, hogy náluk is csirkemell van-e meg stb. Mikor mondtam, hogy nem minden úgy van, ahogy beállítják, csak folytatták, hogy akkor nézzem meg a faluban (tipikus parasztfalu, az embereknek az átlag végzettsége 8 általános, és lenéznek azért, mert én többre akarom vinni, egyetemre járok és azért főleg, hogy külföldön folytatom az ősszel), szóval nézzem meg a faluban, ott mit esznek ebédre, mert micsoda luxus a csirkemell zöldséges feltéttel meg rizs körettel. Erre én nyugodtan mondtam, hogy szerintem azért nincs olyan mélyszegénység a faluban, mint ők hiszik. Erre jött az, hogy kiváncsi lesz apám, mi majd a saját pénzünkből hogy fogjuk mindezt megoldani, lesz idő, amikor majd a legócskább mócsingot is megesszük, mert nekünk nem lesz más. A válaszom az volt, még mindig nyugodtan, hogy ne vészmadárkodjon, majd meglátjuk, ki mire viszi, de nem szeretem az ilyen mondogatást, inkább támogatnia kellene a terveimben. Erre nekiállt üvöltözni velem, hogy micsoda egy sz*rházi vagyok én, ő tudja jól, hogy én soha semmire nem fogom vinni, meg hogy hozzám nem lehet már szólni, mert egyből oltom az embert. Mikor megkérdeztem, hogy miért kell üvölteni, miért nem lehet tőle még egy vasárnapi ebédet sem nyugodtan elfogyasztani, csak üvöltött mégjobban, elmondott mindennek (ez már nem az első kérdésem ezzel kapcsolatban). Nagyon fáj, hogy a aját apám ezt gondolja rólam és így viselkedik velem. Én törekszem a jó kapcsolatra vele, de őt sosem érdekeltük, azt se tudja, 2 éve milyen szakra járok vagy mi a munkám, csak ócsárol folyton. Reggel pl, mikor készítettem a csirkét és tisztítottam le a húst, azért kezdett el mondogatni, hogy a faluban szerintem ki tisztítja a csirkemellet?! Hozzá sem szólok, ő csak magától nekiáll folyton szemétkedni. Már félek tőle és kerülöm, ahogy tudom. Másnál is képesek egyesek így elcseszni a nyugodt légkört, még egy sima közös ebéd alkalmával is (mi 2 hónapban 1x ha együtt eszünk, pont ezek miatt).
2012. máj. 6. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Apád idegbeteg :S Már azt sem értem hogy miért nem örül annak hogy finomakat ehettek és miért rajtad tölti ki a hülyeségeit :S
2012. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanazt írom mint korábban, az apád sose fogja elismerni azt az embert aki többre viszi nála és így reagálja le. Menj ki külföldre gazdagodj meg aztán szard le mikor kuncsorog. Ennyi.
2012. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Most még jól keres, de egyre rosszabbul megy neki is. Azt hiszi, hogy ha pár év múlva nyugdíjba megy, az 52-3 ezres nyugdíjából fenn tudja majd tartani magát. Sosem támogatott, persze, kifizetik, amit nagyon kell, de semmi egyéb. Soha egy jó szó vagy egy kis bátorítás. Itt vagyok a szak legnehezebb vizsgája előtt 3 nappal, rengeteg ember ezen bukik el, és akkor ezt kapom. Bár mit is várhatnék, máskor sem jobb. Azt hiszi, mindenki eltűri neki az elviselhetetlen stílusát.

Egyébként később támogatni szeretném a szüleimet, mert én belátom, hogy ilyen kis semmi nyugdíj nem lesz elég nekik, és bár messze megyek, szeretném az itthoniak életét is megkönnyíteni. De így érdemel bármit is, az ilyen ember? Aki folyton csak szekál, cseszeget, hetente 1-2x legalább, hogy mekkore sz*rházi senki vagyok és örökre tőle fogok függni, hogy én semmire sem fogom vinni, érdemel az ilyen ember valamit is a szorgalmam és munkám gyümölcséből?

2012. máj. 6. 12:43
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
apád nem normális. Mit érdekli, hogy más mit eszik a faluban??
2012. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

szard már le őket,ha ő nem foglalkozik veled te se foglalkozz vele. :D

Most nyugodj meg és menj tanulni.

2012. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozik apádban a kisebbrendűségi érzés. Nehéz azzal szembesülnie -különösen, ha nem volt erre gyerekként példája-, hogy nem sokára többet tudsz, többre viszed, mint ő. (Ezért nyugtatgatja magát a többi faluban lakó példájával, "náluk azért különb, mert most is finomabb étel került az asztalra".)

Tehát a piszkálódásai tulajdonképpen nem neked szólnak, igaz, rajtad csattannak. A kevés sikert elért, elégedetlen, megkeseredett ember mentalitása az övé. Javítani ezen te nem tudsz, majd a távolság segít. Ha már nem laksz otthon, és nem függsz tőle (elsősorban anyagilag), rendeződni fog a kapcsolatotok. Habár nem valószínű, hogy szeretettelivé válik, amennyiben eddig sem ez jellemezte.

2012. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyfolytában velük példálózik. Gondolom fáj neki, hogy én nem vagyok olyan, mint ők, én nem illek a falusi képbe. A veszekedésben egyébként még az is bennevolt (ez kimaradt), hogy én közbeszóltam, mikor a falusiakhoz hasonlítgatott minket, hogy ne akarja, hogy olyan legyek, mint a korombeli falubeliek, mert akkor most a közeli gyárban robotolnék minimálbérért, 3 műszakban. Erre kezdett el engem igazán osztani, hogy nem kéne lenéznem a kétkezi munkásokat, mert én is úgyis oda jutok, meg hogy én azt hiszem, a leendő diplomám a minden és azzal én majd jól fogok járni. Erre mondtam neki normális hangnemben, hogy nem nézek le senkit, csak én ennél többre akarom vinni és teszek is érte. Erre jött az, hogy én úgyse viszem semmire stb.stb., aztán jött a sz*rházizásos "rész"...
2012. máj. 6. 12:53
 8/19 intrepid ***** válasza:
100%
Valószinű, apádban van egy csomó kissebbségi érzés. Ezért zavarja a te iskolád, (ne engedd, hogy elvegye tőle a kedved,)teli lehet az életben összeszedett sértődésekkel, és valószinű, hogy nem is túl művelt ember. Ha olvastál klasszikusokat, akkor ismerős onnan is, hogy az egyszerű emberek, utálják a tanult embereket.
2012. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szeretet? Olyat sosem láttunk tőle. Azt hiszi, azzal a kis kevés pénzével mindent megoldott, azt hiszi, ennyi volt a szülő kötelessége. De mondom, 2 év után nem tudja, milyen szakra járok pl. Azért már ócsárolja a leendő diplomám.


Elegem van, főként azért, mert már az étkezőben sem ebédelhetek, ha nyugalmat akarok, csak a szobámban találom meg a kis nyugalmat, mert amint kimegyek a házba és ottvan apám, belémköt és a vége mindig kiabálás lesz, meg az, hogy elmond mindenfélének. Én soha egy rossz szót nem szólok hozzá, már direkt kerülöm, de ő mégis megtalálja az alkalmat, mikor adja ismét a tudtomra, hogy mekkora sz*r ember vagyok.

2012. máj. 6. 12:56
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős, nem csak az olvasott, látott történetek alapján, hanem saját magam is ezt tapasztalom. A faluban nem is merek senkivel sem beszélni arról, hova járok és mik a jövőbeli terveim, mert egyből nagyképűnek vagyok kikiáltva tőle. Pedig abszolút illemtudó vagyok és nem nézek le senkit azért, mert más, de tőlem ne várják el, hogy beálljak a sorba.
2012. máj. 6. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!