Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egész ott kezdődik, hogy anyukámmal mostanában nem olyan jó a viszonyom. Amikor hazajövök, beszélgetünk 2-3 mondatot a suliról. Néha odajön megölelget, de különben semmi. Ez még nem is olyan nagy baj, de mikor ez kezd unatkozni, vagy nem is tudom, akkor odajön és kitalál olyanokat, hogy "én sohasem tanulok, ezért hozok ilyen rossz jegyeket, és elfog tiltani a számítógéptől is" - hozzá kell tennem, hogy 4-5-ös tanuló vagyok.. :) De mindegy. Ha ez nem jön be akkor keres valamit pl. elől hagytam egy bögrét, akkor máris 2 napig nem gépezetek, mert én aztán olyan nagyon trehány vagyok.

Igaza van sokszor, de olykor elfajul a veszekedés, és olyan dolgokat vág a fejemhez, mint "Én idióta gyereket nem szülhettem, biztos elcserélték a kórházban, elegem van belőled" és ehhez hasonlók. Volt, hogy közölte, hogy ha így folytatom, költözhetek apámhoz, és látni se akar többet.

Nem tartom magam rossz gyereknek, tényleg nem szoktam tanulni - de így is a legjobb tanuló vagyok az osztályban, és igen előfordul, hogy elől marad egy-két cucc, de miért kell 2 napig vagy akár egy hétig mindenemet elvenni?

És amiket leírtam semmi ahhoz képest, amiket csinál. Már komolyan fontolóra vettem, hogy egyik este elmegyek innen, vagy valami.


Kérlek most kíméljetek meg, a hülyeségektől!

Köszönöm.

13/L



2012. ápr. 28. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Mégis méltóságteljesebbek ezek egy szülő szájából, mint az, hogy "drága az internet, lányom".
2012. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó tanuló vagy és ok nélkül lehord lehet egyszer tényleg el kéne menned apádhoz egy kis időre hátha megjön az esze.
2012. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.válaszoló : ???

2.válaszoló : Igen, ezen én is gondolkoztam.

2012. ápr. 28. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát,én,mint szülő tudok neked mondani egyet-s mást.Egy 13 éves lány önmagában katasztrófa,mégha a legjobb tanuló és a legrendesebb gyerek is a világon,mert az ebben a korban jellemző önállósodási törekvések SOHA nem reálisak.Az én lányommal is volt kb 2 nagyon nehéz évünk.Kérlek,fogadd el,hogy a szülő meghallgatja a véleményedet és lehetőség szerint figyelembe is veszi, de Ő DÖNT.A döntéseinél sok olyan dolgot is számba kell vennie,ami neked még eszedbe sem juthat.Én azt gondolom,hogy anyukád szeret téged és eléggé jófej is lehet.Vannak dolgok,amit kompromisszumokkal nem lehet megoldani,ezért inkább előzd meg a bajokat,és végezd el a rád bízott dolgokat.Utána,ha,amit kért tőled anyukád,rendben van,akkor biztos kevesebb vita lesz köztetek gépezéssel és egyebekkel kapcsolatban is.Ha mondjuk én azt kérem,hogy mire hazajövök,legyen elmosogatva,és nincs,ma se és tegnap se volt,jóhogy ki vagyok akadva és bekeményítek.De, ha ez ok,akkor nincs gond.
2012. ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak mert mindig a gépmegvonással akar büntetni.
2012. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3. válaszoló : Pont azt próbálom elmondani, hogy nincs oka engem lehordani, ilyen módon meg végképp nem. Miért lenne katasztrófa egy velem egykorú? Kamaszkor, de nem mindenki kezelhetetlen, én ezt így gondolom.
2012. ápr. 28. 21:59
 7/10 A kérdező kommentje:
4.válaszoló : Köszi, ezzel tényleg sokra mentem.. :|
2012. ápr. 28. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

ma 21:57


Nem csodálom , hogy volt nehéz évetek a gyerekeddel...

Nem is értettem soha ezt a majd ha megcsináltad megteheted, ha nem csinálod szankciók lesznek. Csodálkoznak az emberek hogy ennyi idősen "utálják" a szüleiket a gyerekek meg hazudoznak? Ha úgy van ahogy a kérdező írja, 4-es 5-ös tanuló, nem rossz, nem keseríti meg az életét az anyjának jobban mint egy átlagos gyerek akkor miért kell minden kis sza.rban megtalálni a hibát és egyből tiltani a géptől? 14 évesen elmosogatni mire hazajövök bla bla ráadásul csak egy poharat hagyott elől....meg amúgy is miért mosogatna el mindenki után? mert pelenkázták meg ellátták? hát isten bocsássa meg hogy egy csecsemő/gyerek nem tudja ellátni magát. Csicska kellett vagy gyerek? Nem elég nekik a tovább tanulással való herce hurca, meg a hormonbolondulás de még otthon is "dolgozni kelljen". Nekem 16 évesen mondták hogy mosogassak már el magam után , ez 1-szer fordult elő,de még akkor is előbb kezdtem mint mondták...a 14 éves kor nem való erre, mert egy az egyben lázadni fog és ekkor omlik össze a drága anya-lánya kapcsolat. Én sem kényszerítettem a lányomat semmire és láss csodát magától elkezdte ahogy beleivódott a felelősségtudat,nem haltam bele hogy jaj nem 14 évesen kezdte csak 15-ön... és amíg más anya halálra izgulta magát hogy hol van a gyereke mert tuti hazudott engem vígan hívott hogy képzeld tök jól elvoltunk a barátnőinek szinte a barátnője voltam, és időben is itthon volt...az internet meg kb 5000 ft és annyit használod amennyit akarod...nem kifogás hogy drága, hacsak nem mobilnet.

2012. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam.
2012. ápr. 28. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok mondani Kedves Kérdező, hogy tényleg a házimunkából próbáld kivenni a részed, hidd el legalább annyival is megkíméled magad az ócsárolástól...


Én sajnos erre rávoltam szorulva,mert anyám hihetetlenül lusta és rossz háziasszony volt....

2012. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!