Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem kiviheti külföldre a...

Az exem kiviheti külföldre a kislányom?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan kérdésem az okosabb emberekhez, hogy.......a volt párommal mi külön mentünk. A kislányt elvitte magával otthonomtól 250km-re ahol régen élt szüleivel. Látogatni szegénykémet alig tudom. Időközben kiderült összejött egy csávókával aki Angliában él. Minap olyant kért, hogy írjam alá a kislány útlevelét, mert kivinné nyaralni 1 hétre. Azelőtt meg valami papírokat akart aláíratni velem,mert kiakart költözni. Végül is arra lennék kiváncsi, hogyha aláírnám a kislány útlevelét nyaralás céljából és netán úgy döntene közben, hogy kint is marad, akkor tudok tenni valamit az ellen, hogy ne költözzönek ki? Mert így ugye már talán soha nem látnám a picurkám. Nem tudom elég érthető volt-e a kérdésem.


Kellemes napot


2012. máj. 7. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Figyelj, itt az a döntő, hogy jogilag kihez tartozik a kicsi? Ha csak exed, és törvényileg nem a gyermek apja (azaz: ő nem a házastársad, és a gyermeket nem is vette magára), akkor ha az engedélyed nélkül bárhová elvinné, az emberrablás lenne.

Ha ő a volt férjed, akkor azon múlik az egész, hogy kinek ítélte a bíróság a kicsit.

Ha meg házastársak vagytok, akkor nem tudsz ellene gyakorlatilag semmit tenni.

2012. máj. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy meg, ha elvágod az exed anyagi helyzetének jobbá tételét azzal, hogy nem egyezel bele a költözésbe, akkor cserébe felajánlasz nekik havi 50ezer plusz gyerektartást? Kamaszkorában rohadt hálás lesz a lányod, ha az anyja elmondja neki, hogy "hát igen kicsim, kitörhettünk volna a szegénységből külföldön, de apád nem egyezett bele".
2012. máj. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Itt van tájékoztató ebben a témában: [link]
2012. máj. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az igaz nem vagyok gazdag. Tisztában vagyok azzal is, hogy kint sokkal többre viheti mint itthon Magyarországon. De itt jön a másik fele. Anyám érzelmileg zsarol, hogy megöli magát ha aláírom a papírokat, apám úgyszint zsarol ezekkel, hogy nem törődöm vele és nem is érdekel a kislány engem. Pedig akárhogy is fájna nekem, hogy nagyon ritkán látnám, szívem szerint engedném, hogy menjenek csak. De ha a kislány jövőjét nézzük akkor ez lenne a helyes lépés. Hiába mondom anyáméknak, hogy az én dolgom ezt eldönteni ha ilyeneket vágnak a fejemhez.
2012. máj. 7. 01:48
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

vegig olvasva a valaszokat egy ertelmes valasz sem jott a kerdesre.

Azt meg honnan tudjatok h eppen kulfoldon jobb???? Kulfoldon elek, nemzetkozi cegnek dolgozom, sokat utazom es elmondanam jelenleg SEHOL a vilagban nem jo. Mindenhol letbizonytalansag van. Anglia recessziot mondott masfel hete, az ingatlan arak a plafonon, akkor mond mar mitol lenne ott jobb???? Ja kulfoldi valutaban kapod a fizud, legyen akar GBP, AUD, USD, EUR, DE azt ott is kell elkoltened, ne szamitsd at HUF-ra mert nincs ertelme, az arak teljesen masok. Es igenis kulfoldon is van nehezen elo reteg.

2012. máj. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

ja meg lemaradt, de Anglia, Ausztralia, NZ nagyon szamit h milyen keruletben laksz, es ha jobb oktatast szeretnel adni a gyermekednek, azt kokemeny dollar ezresekben merik evente, az allami oktatas az ugy ahogy van sz@r. Masreszt az angol jellegu oktatas meg sem kozeliti a magyar oktatas szinvonalat. egy elonye van a gyermek megtanul angolul.

De a gyermeknek sem jo, ha az anyuka mindenfele jott ment pasasokkal osszeall, es a kislany az elete soran megemeszt X db apukat. En azt mondom ha ez a kapcs stabil lenne, es evek ota tartana, es a pacak megbizhato lenne alairnam a papirokat, de igy nem h ki tudja hova viszi. Es ugyan a kedves anyuka mibol elne Angliaban??????? szerintetek ott minden fan terem munka????

2012. máj. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat mondhatom sok értelmes választ kaptál.....Az anyud most mennyit látja a gyereket,illetve te mennyit látod?Mert azt irtad 250km-re laknak és hogy nem sokat. Ha volt gyermekelhelyézi per,azt ujra lehet kérvényezni ha a masik fél külföldre akarja vinni a gyereket. De szerintem ezt a gyerek érdekében sem kéne meglépni,hagyd az anyjanal ahol eddig volt. Ha kiviszi biztositania kell lathatast szamodra. Szerintem ne tegyél nekik keresztbe,azert akarki akármit mond,ott több munkalehetőség van.Mennyi idős a kislány?
2012. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek az exnél van elhelyezve hivatalosan?


1. Ha a gyereket NYARALNI akarja kivinni, és EBBE beleegyezel, az még nem jelenti azt, hogy ott is maradhat a gyerekkel, ha nem jön vissza, akkor jogi úton követelheted, hogy a gyerek visszakerüljön MO-ra és mellékesen még meg is büntetik az exedet.

2. Ha ki akarnak költözni, akkor ehhez kell a TE beleegyezésed. MEg a gyámhatóságé is.

3. Ha beleegyezel és kiköltöznek (ami esetleg a gyereknek is elönyös lenne), attól még a te jogod a gyerekhez nem szünik meg.

4. Anelyik szülö elköltözik a közös lakhelyröl, annak kötelessége a láthatást biztositani, tehát a gyereket a másik szülöhöz odavinni, vagy a másik szülö utiköltségét megtériteni oda-vissza. (Ez már most, a 250 km-re is érvényes!)

5. Ha Angliába (Vagy akárhová túl nagy távolságra) költöznek, akkor értelemszerüen nem lehet a gyereket minden második hétvégén utaztatni, ilyen esetben az a megszokott, hogy az iskolai szüneteket tölti a gyerek annál a szülnél, akitöl messze él.

2012. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-2 hete volt egy hasonló kérdés, és ott valaki írta, hogy ők úgy oldják meg, hogy amikor iskolai szünet van, akkor hazajönnek és az apuka láthatja a gyerekeit. Plusz néha karácsonykor és Húsvétkor (az ünnepek megegyezés szerint). Ezt Ti is meg tudnátok lépni, mindenki boldog lenne, mivel Te is láthatnád a kisgyermeked, mégsem hátráltatsz senkit az előrelépésében (vagy boldogságában vagy kinek hogy tetszik). Ez nem lenne jó? A leírásod alapján most sem látod gyakran a gyereket, akkor meg nem mind1, hogy hol él? Nem esel el a láthatástól.
2012. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!