Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7éves lesz a kislányom, válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7éves lesz a kislányom, válás után nálam lett elhelyezve, nyáron nyaralni mennénk külföldre, de apuka nem akarja engedni. Jogilag tud segiteni valaki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem engedi? Nem engedi el a gyerekét a saját anyjával nyaralni?

Ez olyan mintha megtiltaná, hogy elvidd a gyerekét a sarki boltba... Ez nem hiszem, hogy megteheti, vagy igen???

Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, csak levagyok kicsit ülve, hogy ilyen van...

2011. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

első: megteheti, hogy megtagadja az engedélyt, hogy külföldre vigye a másik szülő a gyereket



anyuka: meg kell beszélni vele ;)

2011. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát, sajnos úgy tudom, kell az engedélye, hogy külföldre vidd.
2011. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak nyaralni akarsz vele? vagy végleg kiköltözni?

Mert ha nyaralni,és olyan országba mennétek ahová elég a személyi akkor csináltass a lányodnak személyi igazolványt.Ehhez nem kell az apa aláírásos engedélye.

A testvéremnél is ez a helyzet.A lánya 8 éves,és az apja egy b@romarcú.Én Angliában élek,és a testvérem ki akart jönni 2 hétre a lányával.Először útlevelet akart csináltatni,de az útlevél készítésnél az apának is ott kellett lenni,hogy ő is aláírja a kérelmet.Az apa el se ment,és kijelentette,hogy ő nem engedélyezi. Így személyit csináltatott,és avval voltak kint 2 hétig...Persze amikor hazamentek jött a hiszti az apa részéről,hogy feljelenti,(tesóm mondta,hogy rohanjon,és jelentse fel..sőt menjen a pápához is) .A végeredmény azt lett,hogy feljelentette a bíróságon,de visszadobták,hogy nincs miről tárgyalni.

2011. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam,hogy kell az engedéje...de ez régen volt...Gyámügy azt mondta,hogy értesitsem hogy hova,mettől-meddig leszünk,nálam van a kislány személyije,amivel Eu-s országba mehetünk..ehhez nem kell apuka aláirása.Meg ha neked itéli a bíróság,már akkor sem kell apa aláirása az útlevélhez,mint régen..Szóval én megpróbáltam normálisan megbeszélni...
2011. márc. 25. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:
En amerikaban elek, es az amerikai-magyar allampolgar testverem szinten kettos (amerika-magyar) allampolgar gyereket nem hozhatta latogatni, mert az apja nem engedte. Szanalmas
2011. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan régen van ez,mert a húgom tavaly nem tudott kijönni a 7 éves lányával,mert az apa nem engedélyezte az útlevelet..Én mondtam neki,hogy csináltasson személyit mert arra nem kell az apa engedélye..
2011. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze,hogy szánalmas..szegénységi bizonyitvány...személyit megcsináltattam,tálékoztatva lett az időpont,úticéllal kapcsolatba,hamarosan amit szóban elmondtam megkapja irásban,aztán mehet intézkedni..gyerköc nagyon várja a nyaralást,de ez miért is érdekelné,hisz állitólag Ő mindig a gyerek érdekét nézi:-)Én meg gondolom ártani szeretnék ezzel szegénykémnek...
2011. márc. 29. 03:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném a gyereket az apjához hármasban mondván, apu nem akarja, hogy jól érezd magad külföldön velem, nem akar engedni, nos, Józsi, magyarázd el a gyereknek, miért...
2016. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!