Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom miért szeret azzal...

A családom miért szeret azzal piszkálni hogy "Miért vagy ilyen félszeg? "

Figyelt kérdés

Én mindig visszahúzódó, félős, zárkózott, önbizalom hiányos lány voltam. Kb utálom magam. Nem vagyok jó semmiben. Más vagy szép, vagy okos, vagy humoros, vagy belevaló, vagy büszke a szép szemeire stb, de bennem semmi jó nincs. Nem tudok olyat kiemelni magamon amire azt mondanám hogy tetszik, max az alakom (175cm/60kg) de ennyi. Én magamat úgy emlegetem hogy "sz*r vagyok" semmit sem tudok felmutatni: nincs munkám, párom, semmim sincs, csak elvégeztem a sulit, a jogsit, a nyelvvizsgát, és ennyi.


És rendszeresen azt kérdezik hogy "Csak tudnám kitől lettél ilyen? Se anyád, se apád nem volt soha ilyen mert őt a jég hátán is megéltek. De még a nagyszüleid sem...Látod, a nővéred is milyen belevaló nő lett"


2012. máj. 7. 09:21
 1/10 A kérdező kommentje:

Állítólag még mielőtt iskolás lettem, mindenkivel nyitott voltam, sokan úgy emlegetnek hogy milyen cserfes voltam, de az emlékeim meg csak onnantól vannak hogy ált.suliban egyedül ültem a padban, meg hogy XY megdobált papírgalacsinnal, vagy kiközösítettek, vagy csúfoltak valamivel, a fejemet célozták focilabdával stb. A rokonok azt hiszik én elhatároztam hogy ilyen leszek, de nem. Nem tudok megváltozni...


22 éves vagyok.

2012. máj. 7. 09:25
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
09:35-tel egyetértek, ha magadat ilyennek gondolod, akkor ilyen is leszel. Azt is megkockáztatom, hogy talán depressziós is vagy, de azon is lehet segíteni, csak egy kicsit kell akarni. Én például (fiúként) kimondottan óckodom a "belevaló" nőktől, jobban bejönnek az egyszerű, kedves csajok. :)
2012. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert sajnálod és sajnáltatod magad. Megkerested a magyarázatot a viselkedésedre, hogy téged bántottak, neked semmid és senkid nincs, te szegény...


Nem bántásból írom, hanem hogy vedd észre, mert tényleg ezt csinálod! Szedd össze magad, ne siránkozz, keress barátokat, járj el többet, éld az életed! Meglátod, hogy minden megváltozik majd.

Sok sikert!

2012. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Meglátod, hogy minden megváltozik majd."


Azért ne várj hirtelen változást, de minden nap tegyél valamit ezért, és ne süllyedj vissza a kényelmes önsajnálatba. Ja, és a családod véleményét meg felejtsd el, mert amit leírtál, az alapján nem nagyon várhatsz segítséget tőlük. (Remélem tévedek.)

2012. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem úgy gondoltam, hogy egycsapásra változik meg minden, hanem, hogy idővel át kell állítania az agyát, és majd akkor, szép lassan változnak a dolgok.
2012. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"suliban egyedül ültem a padban, meg hogy XY megdobált.."


Sajnos tény, hogy főleg a gyerekkor alakítja ki egy ember személyiségét, de azért 22 évesen ez még messze nincs kőbe vésve. Ha elhagyod magad, akkor tényleg ezek az élmények fognak meghatározni téged, de ha megrázod magad, akkor vidám pörgős kis csaj lehet belőled. Hajrá! :)

2012. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan azért lettél ilyen, mert a szüleid dominánsak , törtetők és határozottak voltak. Nyilván elnyomtak...
2012. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsónak a mondandójában lehet igazság.engem mindig piszkáltak hogy szótlan vagy meg komor,meg nem beszélgetek..stb.persze hogy nem..anyám,mamám 10x,100x elmondták ugyanazt a monológot egy nap,vagy valakit kibeszéltek...örültem ha csönd van végre azert nem beszéltem..lehet a kérdező a szülei miatt kezdett ilyen lenni.de tény hogy neki kell változtatni rajta
2012. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szólj rájuk, ne mondogassák, hogy félszeg vagy, mert neked ez nagyon rosszul esik. Ők valószínűleg annyira el vannak maguktól telve, hogy észre sem veszik, hogy ezzel bántanak téged. És ha rendszeresen baxogatnak, azzal rontanak a helyzeten, attól csak méginkább visszahúzódó leszel. Ehelyett inkább ösztönözni és bátorítani kéne téged, pl mondhatnák neked, hogy milyen csinos jó alakod van, vagy ha csinálsz valamit, akkor milyen ügyes vagy, stb. Ha mindig a jó tulajdonságaidat néznék, akkor biztos hogy idővel sokkal bátrabb lennél.
2012. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pszichiátert nem ajánlottak még neked? olyan kéne, aki tele traktálja a fejedet normális dolgokkal!
2012. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!